Ako si privyrobiť?

Príspevok v téme: Ako si privyrobiť?
ayvi

Zdravím vás.

Mám 17 rokov a som študentka. Nemám momentálne žiadnu prácu a veľmi ma to štve. Tu, v okolí nie je žiadna práca pre mňa, pretože nie som plnoletá a nemám v podstate žiadnu prax (chodím na gymnázium). Predtým som pracovala u známeho, ako výpomoc v dome, no on už moju pomoc nepotrebuje a tak nemám žiadne odporúčanie ani nič tomu podobné.Pýtala som sa kde sa dalo, no je to beznádejné. Jedine kam sa dá ísť sú fabriky, no tam už od nového roka neberú ( a aj keď zoberú, len rodinných príslušníkov zamestnancov). Rodičom nemôžem stále viseť na krku, sami nemajú veľa peňazí. Jediný môj príjem je z bazáru, kde máme s priateľkou účet, no ten mi vynesie možno 5 € /mes. Už neviem čo mám robiť, vyčerpala som všetky možnosti a tak sa pýtam, máte nejaký nápad?
Ako ste začínali vy? :)

Za vašu radu ďakujem :-)

krtko-lampa

Nikto mi nehladal pracu ani nedohodil. Neuhadla si ;) ... joj ako som rad, ze som prec od tych zavistlivych ludia :D to je parada ...

Amanda A

xy:) a tá hosteska nie je len slušne povedané kurva ? či v čom tá práca spočíva :) akde by som to robila, ve nejakej herni či ako ?

jajka001_

krtko lampa ma bohatych rodicov co mu skakali okolo zadku kym milacik synacik dostudoval. a potom mu nasli fajnovy flek.

lienocka2

Za pokladňou, napr. v tescu, v mekáči, letáky, dokladanie tovaru, ale myslím, aspoň, čo vidím v mojom meste, najednoduchšie barmanka v bare alebo na diskotékach cez víkendy.

xy:)

vsetci velmi dobre vieme, ze stari zaberaju mladym miesto, mladi sedia doma, sice studovani, no prax im nema kto ponuknut. tunajsi dedkovia a babky sa na dochodok nejak nehrnu, hmm.
ayvi, co tak robit hostesku? tam nemusis mat 18.

Anntonim

Je to smutné

Viete,kde je chyba? Doposial bolo,že prišiel dôchodkový vek a človek šiel na dôchodok,keď chcel,tak sa ešte zamestnal!

A teraz sa podržte,teraz je to takto!
Pred dňom dôchodku si musí buduci dôchodca zažiadať o dôchodok,pokial si nezažiada,tak zamestnavatel ho nemôže vyradiť!

A tak my mladí študujeme na vysokej a potom sedíme doma,nemáme prácu a keď tak taku podradnu nie hodnu kvalifikacie ,čo sme vyštudovali!

Rozmyšľam,že si založím vyrobu pomnikov s nápismi...zomrel vo veku 85rokov vo firme pri výrobe auta Peugeot 207.
....zomrel vo veku 92rokov pri sustruhu.

...a čo my mladí,sme doma,je samo,za dôchodcu sa neplatia odvody,každý bude robiť za par euro,lebo ešte má dôchodok.

ale tí ludia už nemaju silu!!!
Robil som vo výkladke,kde sme mali 600 vriec a boli sme 3-ja ,ja mladý a 2-ja dôchodci,zašívali sa,stale fajčili a ja som vykladal.Vyložil som 380vriec,šef nam 600 rozdelil na 3diely/po 200/1vykladajuci/ a rovnako nam zaplatil na ruku. Bol som nasratý!!!
Na druhy deň som im to rozpočítal a pripočítal i včerajší rozdiel,na tretí deň ma šef vyhodil,že štvem ludí a preto nechcu dôchodci robiť!

Dobré,že? A tak je to všade,keď chcu dedkovia usratí robiť,tak spravodlivo a keď nevládzu,tak nech oddychuju a neberu prácu mladym!!

Kto mi dá za pravdu???

krtko-lampa

UK, pocasie nanic v DE je lepsie - len ta nemcina tam. Mam 2.5K libier/netto/mesiac. Rolls royce si nekupim, ale da sa z toho zit ;)