nevladzem:(

Príspevok v téme: nevladzem:(
Som na dne

mam strasny problem,co by ste mi poradili?mama aj otec su nezamestnany nemaju ziadny prijem,nemam absolutne ziadne peniaze,do skoly som si musela kupovat knihy nikot mii na ne nedal peniaze tak som isla na jeden byt a vyspala som sa s jednym ujom,teraz mam z toho vycitky svedomia chcem sa zabit neviem co mam robit,urcite to nikomu nechcem povedat,lebo sa riadne hanbim ako by sa ku mne zacali spravat ludia

wera9

tak mas to urcite narocne doma,ale to stipko urcite mas narok dostat, len je ohladom toho dost papierov, ale vybavis to..
a inac teda skus si najst nejaku brigadu popri skole, a nieco si nasporis..

Som na dne

aha vidis to ma nenapadlo:Dinac stalo sa to uz davno:(a nezabudla som na to stale:( A to je normalne ze nechodime na dovolenky a nosime strasne oblecenie,fakt nemam ani na prach na pranie,proste nic asi tak 10e na cely mesiac

wera9

minulost nevratis, pozeraj sa do buducnosti, stalo sa co sa stalo, uz s tym nic nenarobis, ale mozes si povedat, ze uz to nikdy nezopakujes, uz by si sa teraz nemaa nad tym trapit, ako chapem, neda sa to vymazat,ale ak chces napredovat tak jednoducho musis kracat dopredu a nepozerat sa do minulosti..
a nabuduce skus to riesit cez socialne stipendium, ak mas doma takuto situaciu tak by si mala pravo ho dostat, alebo vela knih je aj naskenovanych na pocitaci, nemusis si ich kupovat,alebo zajdi do studovne a tam sa to uc a nemusis vyhadzovat peniaze na knihy..