je tu niekto s vlastnym obchodom

Deria

ako to myslis s tym objednanim tovaru? v tom ti tu tazko niekto poradi, ved podla potreby! na zaciatku je ten odhad väcsinou slaby, tak radsej viac ako aby si mala nedostatok. horsie je to s potravinami, kde musis dbat aj na trvanlivost. a ak si trufas sama na uctovnictvo, usetris sice peniaze ale pozor, treba byt v tom zbehly. aspon v zaciatkoch si daj ukazat od skusenych, ako sa to robi. (ak chces, prezrad nam, s cim ides obchodovat)
este pred otvorenim treba urobit reklamu, mozes si vytlacit letaciky a poroznasat ich co najviac hlavne v okoli tvojho noveho ochodu a na obchod vylepit takisto datum, kedy je otvorenie, co je velmi dolezite, lebo cim viac ludi pride, tym lepsi dojem to urobi a samozrejme trzbu. doporucujem ti, aby si uz v den otvorenia mala vsetko tiptop naaranzovane, ak budes mat personal alebo priatelsku pomoc, aby boli kazdeho ulohy presne zadane tak, aby nevznikol pri väcsom mnozstve zakaznikov chaos. nezabudni hned vyvesit otvaraciu dobu, na tasky a ine baliace potreby. neviem, ako je to na slovensku ale poviem ti, ako som otvarala ja. rano, v den otvorenia uz plapolali nad dverami ochodu farebne baloniky, kto prisiel, ponukla sa mu kava, mala som nachystane aj oblozene chlebicky, keksy a sekt, mineralku a trochu muziky. prislo totiz vela mojich znamych s kvetmi, cudzi boli zvedavi, tak prisli tiez a odrazu bol plny obchod. (cudzim staci pripadne ponuknut len kavu.) sestra a kamoska mi pomahali, aby som stihala. ano, take pohostenie nieco stoji ale trzbu som mala super.
vyber si z toho pre seba, co uznas za vhodne ale myslim, ze pekne, vydarene otvorenie laka zakaznikov a ked zistia, ze mas aj dobry tovar a primerane ceny, pridu znova. mozno niektori hned nenakupia ale maju moznost si vsetko poprezerat, pripadne to povedat dalsim.
podnikat a hlavne v dnesnej dobe nie je ziadna sranda, treba si dopredu vsetko dore premysliet a preratat, nenabrat si hned personal a potom sa modlit, ako ho zaplatit. ja som veru v zaciatkoch makala 12 hod. denne, niekedy aj viac. ak ti obchod dobre pojde a budes mat dobre zisky, mozes pripadne len sefovat. bohuzial, casto je to opacne, mnohi by radi sefovali a robit nema kto, takze to tak aj dopadne.