Pes v byte - je to horror?

Príspevok v téme: Pes v byte - je to horror?
mimi321

sestra si kupuje psa - fenku vlčiaka. o tri týždne má ísť pre ňu a ja už teraz prežívam horrory. nikdy sme nemali doma psa. bývame v byte, dosť malom. neviem, čo ju to napadlo a prečo jej to naši dovolili. asi v slabej chvíli. teraz majú už aj rodičia trocha obavy, ale nechcú jej pokaziť radosť. sestra má 17 rokov a sľubuje hory - doly, ako sa bude o fenku svedomito starať a ako ju vycvičí. veľmi sa na to nespolieham. nikdy som nechcela mať psa v byte. pokladám to za nehygienické a za týranie psa aj ľudí. ešte tak malého izbového, to by som bola ochotná akceptovať, ale nie vlčiaka. ten patrí na dvor a nie do bytu.
veľmi vás prosím, ktorí máte takého veľkého psa, napíšte mi, ako sa mám na to pripraviť a čo mám vlastne očakávať. mám taký strach, že by som sa najradšej odsťahovala. vďaka za vaše rady!

erasmus

a nestaci nemat psa a byt milovany susedmi. ludia su rozni a kazdemu prekaza niekto iny. a kazdy ma ine muchy. a csl. vlciak nesteka. a aj cistota sa da zvladnut, len to chce trocha discipliny. napokon, ludia by svoje pribytky mali vysavat a cistit kazdy den. cistotny clovek so psom moze mat hygienickejsi domov ako humusak bez psa.

erasmus

vidim, ze tu kazdy pise to co si mysli. je to pochopitelne, ale ked niekto neznasa psov, tak by sa na takuto temu nemal vyjadrovat, lebo taky clovek nikdy nebude objektivny. okrem toho slecna tu pisala, ze sa stahuju na dedinu niekedy na jar, tak tie tri - styri mesiace sa to s malym stenatom vydrzat da.
a este malickost: v nasej bytovke ma psa asi kazdy, stekoty su bezna zalezitost. chapem, ze nepsickari mozu byt na nervy, ale taky je zial trend.

Issabell

Pes v byte? ...je to strašné. Mám suseda - majú psa - večný brechot. Neznášam ho. Niekedy som z neho psychicky na dne. Nerobte to a susedia vas budu milovať.

kindervajko4

Ale inak si myslím, že pes nie je skoro nikdy a do žaidnej rodiny chyba. je to úžasný spoločník s obrovskou empatiou.. len treba vybrať správne plemeno :)

kindervajko4

Pes horor nie je NIKDY, ak si ho správne vychováte a uspokojíte jeho potreby.. Avšak, vlčiak do bytu.. ja som mala pár rokov rotvajlera v byte (teraz sme sa už presťahovali) a nebolo to med lízať.. Chlpy boli NAOZAJ VŠADE, ak bolo vonku blato apod, to bolo tiež po celom byte (po 5 krátoch tvoju sestru prestane baviť vždy po vychádke dôkladne umývať fenke labky), psík bol nevybehaný a podľa mňa vlčiak je ešte horší, pretože rotvjaleri sú väčšinou lenivý.. musíte sa hlavne zmieriť s doškrabanými parketami, ak máte koberce - zašpinenými, smradlavými kobercami plnými chlpov, ak ho budete mať od šteniatka, mláčkami a kakáčmi v strede izby a rozhryzenými vecami.. nemáte aspoň veľkú terasu?.. podľa mňa je to úplná hlúposť, radšej presvedč sestru na niečo menšie, PSÍK AKO VLČIACKY OVČIAK NEBUDE NIKDY ŠŤASTNÝ V BYTE!

J111

Starat sa o nu poctivo nebude a skonci na ulici, len aby ju este netyrala, len aby:D alebo v utulku.
Ale nie, drzim Vam palce, aby ste to najma psychicky dobre zvladli:D

erasmus

doslednost je prvy predpoklad uspechu. pes v rodine je niekedy vacsia zmena ako dieta. lebo s dietatom sa onedlho aj slovne dohovoris, ale pes rozravat nevie, musis sa jeho rec naucit ty. je to krasne plemeno, ale dolezite je aj aka bude ta vasa fenka. ci nebude velmi neposedna, hyperaktivna, neuroticka, ci sa bude vediet skludnit ked to bude nevyhnutne. pes musi byt prisposobivy, inak je s nim tazky dohovor. v tom by vam mal poradit chovatel. ale ono to vacsinou byva tak, ze ked sa steniatka vyberaju, kazdy si vyberie to, ktore sa mu najviac paci. a na jeho povahove vlastnosti nemysli. hlavne na to, co z neho moze vyrast neskor.

dedy

juchú mimi :) veľmi ste ma potešili, že to beriete tak zodpovedne, konzultujete s chovateľom, a zháňate informácie, kiežby to tak robili všetci, prajem vám veľa šťastia a pevné nervy s fenkou :) držím palce