Klinicka smrt...

Kýčera

Poltry, zaujímavý príbeh. Zdá sa, že si mal zážitok na prahu smrti. Ten dokáže človeka zmeniť. Zmeniť nazeranie na svet, jeho priority... Tak vitaj späť! : )

POLTRY

BOL SOM TAM.
Vzdy ma zaujimala tema co sa stane s dusou-energiou s cloveka,ked umrie.Ved ked sa nad tym zamyslite kolko vela energie musi byt v cloveku ,aby dokazal hybat s celym telom.Aby dokazal vykazovat fyzicku a psychicku aktivitu.Je az nerealne aby sa dusa-energia cloveka po smrti rozplynula niekde v priestore.Na tuto temu je vela nazorov a verzii,ktore sa lisia z pohladu cirkvi,vedy ba dokonca aj v radoch ludi,ktori sa obcas zamyslia nad touto temou ,tak ako ja.Vieme ,ze telo cloveka sa s uctou pochova na cintorine a casom splynie so zemou.Ved o tom sa pise aj v biblii.
Kniha Genesis kapitola 3:
V pote svojej tváre budeš jesť svoj chlieb, kým sa nevrátiš do zeme, z ktorej si bol vzatý, lebo prach si a na prach sa obrátiš!"

20.1.2016 bol som tam ,videl som to a pocul som to,kde je ta energia-duse zomretych ludi.Kde skonci kazdy ,ked prestane kracat po zemi.

Ale podme pekne postupne ,co som zazil pocas 13 dni.
13.1.2016 som podpisoval novu pracovnu zmluvu vo firme Marfo,ktora sa zaobera pripravou hotovych jedal,ktore vlozite do mikrovinky a mate navarene.Ponukaju ich v lietadlach,nemocniciach a v ochodnom retazci Albert Heijn.Robia rozne druhy jedal pre Europanov,ale aj pre Islamistov.Bol tam so mnou este jeden mlady muz,ktory tiez nastupoval do novej prace.Pocas naseho kratkeho rozhovoru povedal ,, dnes je 13-teho tak dufa ,ze to nebude pre nas smola”.Ja som sa len pousmial a pripomenul som mu ,ze nie je ale piatok 13-teho.
14.1.2016 cas. 04.00 rano som sa zobudil s bolestami na hrudi.Musel som vstat z postele nakolko som nemohol lezat pre tlak a bolest.Trochu som sa vystrasil co sa vlastne deje.Zacal som sa prechadzat po izbe a rozmyslat z coho prameni ta neprijemna bolest ,pri ktorej som sa nemohol poriadne nadychnut.Napadlo ma ,ze to bude asi od chrbtice,lebo nieco podobne som uz mal pred tromi rokmi.Vtedy som musel navstivit fizioterapeuta,nakolko som mal pichlavu bolest v oblasti srdca.Nemohol som sa tiez hlbsie nadychnut,kaslat,alebo si kychnut.Pocas masaze chrbata mi tam nieco puklo.Povedala mi, ze som mal vyskocene-posunute rebro a to bola pricina tej neprijemnej bolesti.No po hodine mi ta bolest sama od seba ustupila,ale aj tak som bol rozhodnuty,ze v kratkej dobe navstivim lekara.
15.16.17.1.2016 som mal stale neprijemny pocit na hrudi a hlavne ,ked som isiel spat tak v leziacej polohe som sa necitil dvakrat dobre. Dokonca som sa budil s obcastnim pichanim na hrudi na tej strane na ktorej som lezal,tak som musel zmenit polohu.
18.1.2016 som mal nastupit na poobednu zmenu.Uz pocas doobedia som mal zasa dost neprijemnu pichlavu bolest na hrudi.Mal som velku obavu ako to zvladnem v praci.Preto som bol rozhodnuty,ze na druhy den navstivim fizioterapeuta.14.30 som nastupil do prace. 15.30 museli v praci zavolat sanitku .16.00 som skoncil v nemocnici s obrovskou bolestou a pichanim v lavej strane hrudnika pri ktorej som sa skoro vobec nemohol nadychnut.Iba velmi jemne a plytke dychanie ma drzalo pri zivote,aby som sa neudusil.Dostaval som neopisatelny starch a zaroven sok pri ktorom sa mi tento stav len zhorsoval.Okamzite som dostal silnu davku morfina proti bolesti.Horko-tazko som doktorom opisal bolest ktoru citim.Hned ma zaviezli na CT kde mi robili cetecko hrude.Po kratkej dobe prisiel doktor,ktory mi pichol dve injekcie a dostal som 4 tabletki na zriedenie krvi.Dostal som aj infuziu –nieco proti bolesti a teplote nakolko som mal 39 C. S vaznou tvarou mi oznamil ,ze mam obojstrannu emboliu pluc.A ze mi zacinaju pluca odumierat nakolko sa mi do spodnej casti nedostava krv,lebo sa tam nachadza zrazenina krvi.Ked mi trochu ustupila bolest lebo som bol pod vplivom morfinu tak som sa spytal ,,ci mozem ist domov”Doktor sa pousmial a odpovedal,ze tu dnes musim zostat.Previezli ma na izbu ,kde som sedel na posteli ako nepricetny s neustalou bolestou a s tisickou otazok v hlave,,co sa stalo , preco sa to stalo a ako budem dnes v noci spat,lebo som bol presvedceny o tom ,ze ma ta bolest a tlak na hrudi udusi.Snazil som sa to pochopit co sa vlastne somnou deje,ale ten chaos v hlave aky som mal,mi branil dat to spravne vysvetlenie mojej situacie.Som 45 rocny muz a ja mam umriet?Okolo polnoci som zaspal od unavy.Posediacky na polohovatelnej posteli.
19.1.2016 cas. 03.00 ma prebrala neuveritelna bolest a pichanie na pravej strane hrudnika.Okamzite som musel vstat z postele a privolat sestricku ,ze potrebujem nejaky liek od bolesti.Doniesla mi extra davku morfinu.No i napriek morfinu som este hodinu stal na chodbe zvierajuci si hrud od bolesti a ucil som sa ako mam spravne dychat,lebo som stracal kapacitu vzduchu potrebnu pre zivot.Zacal som znova dostavat sok pri ktorom som sa cely triasol.No i tak som sa snazil nestratit vedomie. Bal som sa smrti,ze sa udusim.Obrovskym sutredenim a chutou zit som bojoval s doposial neznamou bolestou a stavom v akom som bol.Bolest ustupila.Znovu som si mohol sadnut na postel a posediacky zdriemnut.Vedel som ,ze dycham no nekontrolovatelne a doteraz nepochopitelne som z polospanku obcas lapal po dychu ako keby som sa dusil,ako keby som sa topil.Vystrasilo ma to.Uprene som sa sustredil na dychanie a ani neviem ako som zaspal.Rano pri kontrole som mal 39 C zrychleny tep srdca.Pocas dna som bral lieky infuzie.Cely den som mal bolest pri ktorej aj sedenie bolo pre mna utrpenie.Zacal som citi v usta krv ako ked krvacaju dasna a z nosa som vyberal zaschnutu krv ,lebo mi branila v dychani.Povedal som to doktorke.Odpovedala mi ,ze mam asi az moc riedku krv.Znizia mi davku liekov na zriedenie krvi.
20.1.2016 cas 03.00. znovu ma prebrala preukrutna bolest na hrudi.No tento krat to pichanie a bolest bola na lavej strane v oblasti srdca.Mal som pocit tisicky nozov,ktore sa mi zabodavaju do srdca pri kazdom malicko nadychu.Okamzite som zavolal sestricku ,ktora mi dala nejaku specialnu tabletku na srdce a dalsiu davku morfinu.Tato bolest bola intenzivnejsia.Obcas som mal pocit,ze to uz nedam,ze to asi vzdam ,ale moje podvedomie,sebareflexia a starch zo smrti bolo silnejsie,tak som bojoval zo smrtou.Jedina ulava bolo to ,ze som stal prikrceny pri stene drziac sa za srdce a sustredil som sa na kazdy spravny nadych a vydych.Tato situacia trvala skoro dve hodiny.Rano pri kontrole som mal 40,5 C a ten pristroj ktorym mi merala tlak a cinnost srdca sa rozsvietil na cerveno.Vsetky namerane hodnoty boli v cervenom.Sestricka spanikarila ,ze toto nie je mozne.Utekala prec.Ja som okolie vnimal nejako inak.Bol som,vycerpany,uboleny a strasne mi bola zima.O chvilu prisli pre mna a na posteli ma zaviezli na rontgen.Mal som obojstranny zapal pluc.Dali mi dalsiu infuziu a antibiotika..Previezli ma o poschodie vyssie na inu izbu.Zevraj tam je starostlivost o vela lepsia.Pocas tych 2 dni a noci v nemocnici,kde som mal neustale teplotu a uzival som paralen,tak som bol neskutocne prepoteny a smradlavy.Rozhodol som sa ze sa pojdem trochu osprchovat.Skoro sa mi to stalo osudnym.Pomalicky som sa povyzliekal a zacal sa sprchovat.Pri kazdom pohybe som musel spravne a opatrne dychat az nenahnevam srdce.No neustriehol som jednu vec.Grgol som si.Co nastalo potom ?Stal som nahy v sprche s pocitom ze mam srdce rozpichane ako cednik.Viac ako pol hodinu som si obliekal trenirky a tricko.Obcas som uz chcel stlacit ten cerveny knoflik ,ktory bol v sprche a nech ma nejako ratuju.Ale zvladol som to.Vyliezol som odtial cely cerveny,flakaty v tvari,ze som skoro v zrkadle nespoznal sam seba.Pocas celeho dna som mal katastrofalny pocit.Neustala zima a bolest srdca a hrude.Nemohol som nic jest.Ziadne prudke pohyby a uz vonkocom nie kaslanie,kychanie alebo grganie.To bol nepriatel cisli jedena.
21.1.2016 cas 03.00 zazil som nieco co doteraz nechapem.Dlho som nemohol zaspat.Neustale som mal tlak na hrudi aj ked som sedel.Neustale som lapal po dychu ,ako keby som vobec nedychal a zrazu sa potrebujem nadychnut.Vedel som ze dycham.Vnimal som to ,ale zaroven som vnimal ze nedycham.Neviem ,ale je mi to tazko opisat.Cely cas som sa topil a lapal som po dychu.Potom som zaspal,alebo zamdlel?.Neviem kedy a na ako dlho.Pocas toho spanku,strate vedomia,alebo smrti ,neviem ako to nazvat som videl obrovsku neonovu zvislu trubicu alebo valec,stlp neskutocnych rozmerov,ktory bola ukotveny alebo ukonceny na oboch koncoch hore aj dole pologulou.Ten valec,stlp svietil zaroven aj s tymi pologulami neskutocne jasnym svetlom ,ktore ale neoslepovalo a okolo toho valca sa mihotalo.poletovalo nespocetne vela roznych farebnych svetielok,ako svatojanske musky.Zaroven som pocul hlasy.Tisice mozno miliony hlasov,ktore zneli zo zadu.Ale nic som nerozumel.Boli to len zvuky ,ktore ale nic zrozumitelne nehovorili.Stal som ocareny pozerajuc sa na ten div.No zaroven som sa k tomu blizil,alebo to sa blizilo ku mne.Necitil som nic.Pohlad na to ma ocaril,ale nejake zvlastne ine pocity som nemal.Vyzeralo to ako generator energie a svetla okolo ktoreho,ako okolo matky poletovali deti.A zrazu z toho vsetkeho ma prebrala ruka.Ruka ktora sa ma dotkla praveho ramena.Niekto bol za mnou a dotkol sa ma.Okamzite po dotyku som otvoril oci.Lezal som tvarou ku dveram ,ale nikoho som nevidel vychadzat z izby.Nemal som silu ale ani zaujem si sadnut a pozriet sa po izbe kto mi vlastne polozil ruku na rameno.Tak som si povedal ,ze sa rano spytam kolegov , ktori boli so mnou na izbe ci som nahodou nerozpraval zo sna a niekto z nich ma chcel zobudit.Rano som sa spytal.Udivene na mna pozerali a krutiac hlavou odpovedali,ze absolutne nic take nerobili.Cely den som nad tym rozmyslal.Rozmyslam aj teraz a verim v to ,ze som tam bol.Bol som tam kde odchadza dusa-energia z cloveka ked umrie.Umrel som,moja pricina smrti by bola ,zlihanie pluc.Bol to raj,ocistec?Alebo nejaky energoblok-magnet ,ktory zachytava ludsku energiu po smrti???Ale co tie hlasy,ktore sa mi vryvali do hlavy-milony hlasov.A koho bola ta ruka??
22.1.2016 cas 02.00 kratko po polnoci som si chcel ist po sediacky lahnut-spat.Bol som zasa velmi vycerpany od taj vsetkej bolesti a hlavne nevyspaty.Pri pokuse zaspat som sa citil nejako inak.Nemal som take velke bolesti ,ale citil som strasny tlak na hrudi a velmi tazko sa mi dychalo.Citil som svoje telo ako taku jednu velku tazobu.Nemal som ziadnu energiu.Citil som sa iba ako jedna hromada kosti,svalov a koze.Pristupil som k oknu.Chcel som ho otvorit a skocit von,ale nieco zvlastne mi v tom branilo.Po hodine nechapania co to je co sa zasa deje som sa rozplakal na posteli a pytal som sa Boha preco ma vratil nazad,preco ma nenechal pri tom svelte ked aj tak uz nemam silu a energiu ani dychat.S myslienkami a spomienkami na to svetlo som bezvladne polo sedel polo lezal.Mozno ,ze by som uz aj zaspal,ale nemohol som.Lebo som zacal citit zvlastne jemne az prijemne mravcenie v rukach-od zapestia k prstom a v nohach od kotnika do prstov.Zacal som precvicovat a hybat s rukami a nohami.Bolo to zvlastne prijemne.O chvilu som zaspal ,ale prebrala ma zvlastna vec,zvlastny pocit.To prijemne mravcenie ten prijemny pocit mi zacal vchadzat postupne do celeho tela.Do noh aj do ruk mi zacala prudit zvlastna sila,energia.Ako keby som bol napojeny cez moje ruky a nohy na nieco co mi vlievalo postupne do celeho tela energiu potrebnu pre zivot.Nehybne som lezal na posteli a vychutnaval si ten extremne prijemny pocit.Ak nieco podobne citia ludia ktori beru drogy tak uz rozumiem ,preco sa stavaju zavisli na drogach..Komicke a zvlastne na tom je ,ze pri tom ako mi postupne vtekala ta sila,energia do tela tak sa mi z toho prijemneho pocitu ba z rozkose postavil pohlavny ud.Sam od seba. A bolo to velmi prijemne.Novy zivot nova energia??
23.1.2016 Citil som sa dobre.Nemal som bolesti ba dokonca som si mohol odkaslat- vykaslal som zrazenu krv a malinko opatrne kychnut.Pred par dnami by ma to zabilo.
24.1.2016. S kolegom na izbe sme uz aj vtipkovali a smiali sa.Pozeral som cez okno a myslel som na to kedy uz odtialto vypadnem.
25.1.2016 Navrat z nemocnice. Moj zdravotny stav sa podstatne zlepsil,ba az zazracna dobre som sa citil. Mal som obojstrannu emboliu a zapal pluc.Prezil som ukrutne bolesti pri ktorych som sa dusil.Urcite som prezil klinicku smrt,videl som nieco co sa neda logicky vysvetlit a dokazat .Nevidel som ziaden tunel, kde bolo na konci svetlo.Ja som bol tam kam vlastne tento tunel vedie.Bol som v priestore kde sa raz vsetci zideme. Bol to raj,alebo ocistec?Podla vedeckych poznatkoch to boli elektromagnetické vlny v mozku ktore vnima umierajuci clovek ako ostre svetlo?Niekto ,alebo nieco ma vratilo dotykom ruky nazad na pozemsky zivot z priestoru,dymenzie do ktoreho som mal moznost nazriet.Kto to bol?Boh,anjel strazny?Niekto zostupil z nebies aby ma zachranil.Ale preco to urobil.Nie som ziadny svaty muz,aby som dostal ten obrovsky dar ,,zivot.Dostal som novu energie do zoslabnuteho a uboleneho tela pricom som zazil rozkos ,ktoru keby som vedel kde mam hladat tak urobim vsetko pre to ,aby som to zazil este raz.Ako a kto to urobil?Bol to Boh?Ako je to mozne,ze som sa doslova nabijal,ako vybita bateria v nabijacke?Je az neskutocne ako rychlo som sa zotavil doslova zo smrti.Po dvoch dnoch som dokazal existovat ako keby som prezil iba nejaku obycajnu chripku.Su veci medzi zemou a nebom ,ktore sa obcas nedaju na 100% vysvetlit.Po prichode z nemocnice sa obcas este slabo citim.Obcas lapam po dychu,ale vobec to nie je take intenzivne a silne je to uz viacmenej iba zlozvyk.Nemozem vykonavat nejaku fyzicku aktivitu,ale myslim si,ze i napriek tomu co som prezil,aku obrovsku bolest som pocitil a vytrpel, tak som na tom dobre…..a dufam ,ze dalsich aspon 30 rokov budem zit NOVY ZIVOT.

Zazitky mojej priateky doma,pocas mojho pobytu v nemocnici.
V tu noc ,ked som umrel a zaroven ozil, mala zvlastne pocity a zazitky.Nevie presne urcit ktora hodina to bola.Ako prve pocula mnozstvo hlasov,ktore sa ozyvali od susedov.Ako keby sa tam rozpravalo naraz nespocetne vela ludi,ktory doslova rozpravali jeden cez druheho.Nikdy pred tym som ani ja ani ona nic podobne nezazili nepoculi.Prave naopak .Vzdy bolo u susedov ticho ako v hrobe.A v tu noc tolko hlasov??
Druhy zazitok:niekto hlasno zaklopal tri krat na okno.Neskutocne ju to vystrasilo.Zo strachu ani hlavu nezdvihla ,aby zistila kto to klope.Mala strasny starch.Zaborila hlbsie hlavu do vankusa a snazila sa co najskor zaspat.
Zazitok treti:
Toto sa stalo asi po dvoch mesiacoch po prichode z nemocnice.Obcas pred spanim podakujem Bohu za dar zivota a prosim ho o pomoc.V tu noc som pred spanim az exktremne vela a neustale prosil boha o pomoc.Neustale mi to v hlave kolovalo,,,Boze prosim ta o pomoc ,prosim pomoz mi.Nechapal som co sa deje,no neskor som zaspal.No rano ,co mi povedala priatelka ma trochu videsilo.Priatelka pocula buchnutie dveri,zevraj sa ma spytala ,ze ci som to pocul ja.Moja odpoved bola..Ano ,ale spi…co si ale ja vobec nepamatam,zeby som takto reagoval.Nocna mora ,je ked cloveku doslova strpne ,znehybnie cele telo a deju sa okolo neho cudne veci.Tak toto mala ona v tu noc.Videla ma ako sedim pri stoliku ktory mame pri posteli a jem.Ale jem ako taky demon ,ako keby som nikdy nejedol.Nasiroko roztiahnuty a moje pohyby pri jedeni boli az nepochopitelne.Potom som sa oprel na posteli o stenu a spokojnym vyrazom v tvary som sa pozeral raz na nu a po celej izbe a takto som niekolko krat urobil.Pritom sa ma snazila dotknut,prebudit ma,lebo vedela ze to nie je normalne.Strasne sa bala ,zatvorila oci az zaspala.
Kontrola u lekara po dvoch mesiacoch:
Bol prekvapeny z toho co videl na rengenovom snimku na pc.Spytal som sa ho o kolko percent sa mi pluca zlepsili oproti tomu ake boli pocas embolie.Jeho odpoved bola: ze mam pluca zdraveho cloveka.Neskutocne.

Obcas mavam divne sny.Dost casto sa vznasam,alebo drzim cloveka za ruky a chcem mu ukazat,ake je to krasne vznasat sa,zachranujem ludi pri roznych katasrofach.Vidim svoju aj inych smrt.Pohybyjem sa v roznych priestoroch.Po mojej smrti sa moj vnutorny zivot dost zmenil.Nebojim sa smrti a silno verim v Boha.

p.s: Dufam,ze niekedy niekto namaluje obraz toho co som videl.

CHuana

Ten kto si.prešiel klinickou smrťou tak.ako ja, len ten vie o čom hovorím. Klinicka smrť je niečo NAD pozemské a keď sa človek prebudí z klinickej smrti začne si život oveľa viac vážiť, každú minútu vychutnávať. Dokonca mi smrť ukázala číslo 2. Žeby som v 27 rokoch zomrela?! Neviem ako si to mám vysvetliť ale asi mi zostávajú len 2 roky života, preto ľudia vychutnavajte si život ako len môžte !!!

sorento

Jasné, že tento stav existuje.
Kto neverí je na jeho škodu.
AZ VTEDY SA MU OČI OTVORIA, KED SA MU ZATVORIA.
MOODY napisal o tomo stave, avšak neskor to zgobalizovav viacerými vierami, aby aj iný kupovali knihy.
Keď Ježiš skriesil Lazara, bolo tam okolo 500 Izraelitov. Väčšia večina uverila, že je Boží syn, ale všetci aj tak veľký zazrak neuverilo.
Čo chceme aby v dnešnej dobe verili v Boha?

SolomonKane

Myslim, ze boli studie, ze to je sposobene cinnostou mozgu a jeho impulzami. Ludia to potom vnimaju ako svetlo tunel.

Jumble

A co ked su to len halucinacie ,teda ,ked clovek odchadza mozog sa poskodi nedostatkom kyslika a potom to vnimame ako nejakysi tunel ,svetlo a bla bla .... proste halucinacia ako pocas zavazneho ochorenia

haard

Klinicka smrt existuje a je na ňu aj vysvetlenie.
Pokial ide o to, čo ste videli keď ste boli v tom ''štádiu'' tak ide o výplod vašej mysle. Tým nechcem nikoho a ani žiadnu vieru uraažat, ale je to tak. To čo ste videli, bolo preto, lebo váš mozog bol celý život v tom, že po smrti je nebo/peklo/duša opušta telo atp ide o vaše podvedomie. Tato čast bola vedecky dokázaná.
Je však ťažké potvrdit či poptiet existenxiu duše, lebo to možu byť jednak len nejake mikročastice bytia, alebo ta ''duchovna'' vec :-) Pekny večer.