Otehotnenie a nizka telesna hmotnost

Príspevok v téme: Otehotnenie a nizka telesna hmotnost
petul

Ahojte, mam 27, vysku cca 167cm a vahu 48-50kg...viac ako 50kg sa mi nepodari pribrat aj ked jem pomaly 8krat denne a pijem popri tom nutridrinky....3x som sa stretla s nazorom zdravot.sestier, ze preboha ziena priberte, lebo takto nemozete otehotniet,lebo budete mat len problemy a male babetko...Ale ja fakt netusim ako pribrat, ked sa snazim jest pravidelne, jem zeleninu, mäso, sladke veci,pecivo..fakt nikdy som nedrzala ziadne diety a je mi z toho strasne smutno,ked mi niekto povie ze hold som chuda tak nech sa ani o dieta nepokusam..Mate niektora s tym skusenost?

petul

som teraz v takom odbobi kedy myslim na babo fakt casto a zacinam jest aj viac zdravej zeleniny popri jedlu,aby som doplnila vitaminy...no a hold take poznamky zdravot.pracovnikov na moju vahu a tehotentstvo vo mne vyvolali hrozne pochybnosti, ze budem velmi nezodpovedna ze otehotniem ked budem vazit 49kg..a ze co budem robit ked porodim a budem kojit, ze to ma uz nebude vidiet, ze tak schudnem a nebudem sa vladat postarat o dieta...a je mi z toho dost smutno

whee_ee

No pokiaľ viem, tak veľmi chudé ženy (resp. podvyživené - väčšinou s PPP) a takisto veľmi obézne môžu mať problém s otehotnením, telo sa bráni, pretože sa "necíti" na donosenie dieťatka ... Ale všetko sa to prejavuje zmenami cyklu, menštruácia sa stráca, takže pokiaľ si z gyn. hľadiska v poriadku, podľa mňa to problém nie je :)

petul

Eva6 tak vies ako si ma potesila...dakujem.
Ja som taky clovek ktory ma ako naschval raz do roka crevne problemy, ktore ma potrapia aspon mesiac,ale ked sa to upokoji tak zas pekne zo 2 kilecka priberiem a zijem si v pohode...a prave teraz mam to horsie crevne obdobie a vsade ma strasia, ze boze ziena priberte a podobne...Boze seru ma,lebo co si myslia ze ja som chuda lebo chcem a lebo sa mi to paci...Cely zivot kazdemu odpovedam na otazky a narazky na moju vahu a lezie mi na nervy ze o kazdom chudom cloveku si pomyslia ze je anorektik a taky pocit mam aj pri tychto sestrickach

Eva6

Ale môžu mať chudé ženy deti :) Mne zas tri sestričky povedali, že vysoký tlak mám z antikoncepcie a traja lekári mi tvrdili, že určite to nie je z antikoncepcie. Tak si teraz vyber :) Všetko je to veľmi individuálne a nedá sa to len tak z brucha povedať, že áno si chudá, tak nebudeš mať deti.

petul

no ved prave, mi to pride ze chude zeny nemozu mat deti...stravujem sa normalne, pravidelne, menzes mam taktiez pravidelny...ale normalne ma vystrasili tie sestricky, lebo sme chceli s manzelom tak za nejaky 3/4 rok zacat na babe pracovat, a teraz fakt neviem

Eva6

Ja s tým osobnú skúsenosť nemám, ale sesternica má cca do 170 cm a 45kg a čaká už druhé dieťa. Prvé má už 6 rokov a je úplne v poriadku a pôrod trval prirodzenou cestou len 3 hodiny. Ďalšia kamoška má sotva 45kg a tiež má dieťa. To závisí od veľa iných faktorov, než len od váhy.

maruska123

no neviem, vela tenkych zien ma deti a co? ved ked sa normalne stravujes tak niet o com..menzes mas pravidelny?