Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Posilnovanie s cinkami na rukach zastavuje rast?

Sam

Mam 12 rokov a 150cm. Chcel by som sa opýtať či mi môže zastaviť rast cvičenie kde asi 5krat dam 35klikov, 35drepov a 35brušakov???

unknown4815

Posilovanie môže zastaviť rast v extrémnych prípadoch. Ak cvičíš pre získanie sily, stále s tými istými váhami, nič také nehrozí. Ak priložíš váhu vždy keď budeš mať pocit že zvládneš o čosi viac ako minule, je to extrémne posúvanie hraníc - najlepšie na naberanie objemu, no nedoporučuje sa v nízkom veku. Tiež treba dbať na výživu, telu nesmie nič chýbať. Pri cvičení s vlastnou váhou nehrozí porucha rastu, ak si ešte nedorástol, odporúčam iba cvičenie s vlastnou váhou.

ricik

Ahoj,mam 13 rokov vysku 168cm a posilojem s vlastnou vahou a raz do tyzdna s cinkami moze mi to zastavit rast ak to robim spravne ??
Moj oco ma 173cm kolko mozem mat ja ??

RNG

Na posilnovanie treba pouzivat vahy tak max do 40% maximalnej vahy a samozrejme s mierou. Inac si zmenis hormonalne rovnovahy v tele a zarazis rast.
Najviac ovplyvnuje rast tela nedostatok spanku. V patnasticj treba spat aspon 9 hodin, v uplnej tme a tichu.

Magy

lejla - polozila si otazku asi typu "sposobuje prsanie zaplavy?" asi tak. ano sposobuje, ak je ho privela na jednom mieste, inak je prospesne a zavlazuje prirodu. a to je aj pripad posilnovania svalov cinkami. ak to robis neuvazene, bez systemu a bez dalsich sprievodnych cinnosti, ktore su nutne, aby to posilnovanie s cinkami malo zmysel, tak nedosiahnes nic. ci to zastavuje rast - ak mas 15 a posilnujes uplne nespravne s cinkami, tak svoj telesny vyvoj poskodis.

FireCold

tiez som o tom pocul, ani neviem na zaklade akych faktov je zalozena tato ludova "mudrost". No kedze si zena tak sa nemas coho obavat, ty aj tak nebudes cvicit s cinkami ktore by ti mohli akokolvek uskodit, kazdopadne neboli by lepsie komplexne cviky? ako kliky, ci cviky na chrbat ako pritahy a pod? ale ak velmi chces len ruky tak kludne do toho

mattod.

záleží to od váhy,ak máš menej kg ako jednorúčka čo pochybujem tak nie.a ak to samozrejme robíš správne,mám skúsenosti ,mám len 15 a s jednorúčkami cvičím a určite sa mi rast nezastavil . Nikdy necvič s velkými váhami,len s primeranými tvojmu veku a váhe .

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Posilnovanie s cinkami na rukach zastavuje rast? - Fórum - ZDRAVIE.sk