Zákaly v sklovci - laser

Bushido

Stale nema niekto nejake riesenie na zakalky aspon na zlpsenie???Lebo aj co som cital o tej operacii je to 50/50 s uspesnostou.

ninko

unreal za zmienku stoji aj tento pripravok "ocutein forte" skusim to otestovat ci nenastane aspon ake take zlepsenie inak aku znacku kremika uzivas?

unreal

no ja mám tiež 23 :) inak má to veľa mladých ludí.
problém zákalkov je že je v podstate len vizuálny, počul som že môže kvôli nim dôjsť aj k odtrhnutiu sietnice, ale to asi fakt minimálne a práve pri vyššom veku.
preto sa o to aj nikto nejak nezaujíma. aspoň u nás...ale v európe aj usa sú špičkové kliniky ktoré robia vitrektomiu s veľmi dobrými výsledkami.

v čechách je nejaký dobrý doktor fisher, čítal som však na fóre jedného užívatela ktorému posrali operáciu a zostali mu nejaké jazvy na sietnici a tak teraz nevidí tam kam sa pozerá. zákalkov sa zbavil ale písal že celkovému výsledku sa ani nedivý keďže prístup k jeho operácii bol dosť laxný až diletantský.
tak to máš tak.

operáciu robíš na vlastné riziko a keď sa aj nepodarí doktor vlastne nemá žiadnu zodpovednosť to je ten problém. si podpísal tak si podpísal.

ninko

Pocuj unreal ty pises ako keby moj pribeh co je dost sila :D ja tiez mam po skuskach a pozorujem sa uz starsne moc nejake dva tyzden to riesim mozno ked pridu kazdodenne "starosti" bude to lepsie. S tou kratkozrakostou tomu moc neverim lebo prave oko mam kratkozrake horsie ako lave, lavym vidim uplne dokonale a paradox je ten ze v tom "zlom" pravom mam len jednu malu ciernu bodku a v lavom mam vacsieho priesvitneho "hada" s dvomi ciernymi bodkami...a niekde som aj cital ze su na to nachylny kratozraki ludia ale to by sa nemalo prejavovat uz v takomto mladom veku ja mam 23, skor az po 50 rokoch zivota takze si myslim ze tou kratozraostou to nebude...

unreal

ešte by som dodal že som krátkozraký, a na lavé oko ktoré vidím dokonca lepšie tak tam hlavne vnímam zákalky.
mám ich aj v pravom...k tomu by som ešte dodal že si myslím že zákalky má asi takmer každý len ide o to ako sú viditelné, to je moja teória...pretože ich mám aj v pravom oku ale takmer ich nevidím, pokial nasilu nežmúrim očami do svetlej plochy.

zaujímavé je že keď mám okuliare a vytvorí sa v nich taký akýsi odraz zo svetla a pozriem sa do toho odrazu, akoby som v tom odraze videl všetky moje zákalky, akoby vnútro oka. vtedy ich vidím úplne zretelne, ale inak ich nemám vôbec šancu vidieť len takto.

unreal

zrovna pri pc mi nejak nevadia, záleží aké mám nadstavené podsvietenie a na akú farebnú plochu sa pozerám.
mne vadia najviac vonku.
rozdelil by som to na také dve vrstvy, jednu prednú kde sú velké zákalky, vidím ich priehladne a len tako akoby mi niečo prešlo cez ako, nevadia mi ako také pri rozhliadaní. a druhá vrstva...to neviem akoby som popísal, asi ako také mihotanie, ale nevidím to vždy...paradoxne sa mi zdá že v lete vidím a vnímam zákalky najmenej...najviac teraz v zime. dosť ťažko sa mi pozerá odkedy mám zákalky na oblohu.

celkovo záleží aj od psychickej pohody, ja som si na zákalky nejak spomenul asi tak cca po pol roku. čiastočne som sa s nimi naučil žiť, teraz mám však už dlhšie po skúškach, nudím sa a tak som to začal nejako viac vnímať.

každopádne ten prístup lekárov ma mrzí. čo ma teší že riešitelné to je, ak sa podstúpia riziká.
avšak predsa len čakám že v dnešnej dobe nanotechnológii príde v dohladnej dobe aj menej náročné a úspešné riešenie...ako som už písal je to hlavne o peniazoch.

ninko

inak tebe zakalky vadia aj pri beznej cinnosti ked robis hoci co naprilad pozeras TV? mne vadia len napriklad pri PC alebo ked sa nejako sustredim vonku inak si ich neuvedomujem ani...