necitlivý palec

Príspevok v téme: necitlivý palec
mi-sha

dnes mame za sebou lyziarsky kurz a necitim si palec na pravej nohe.. nie cely, iba tu prednu cast za nechtom.. ked som si obula lyziarky zdali sa mi v pohode ale ako som zacala lyzovat tak som citila ze ma tlacia na palce.. no a tak som vlastne lyzovala cely den a ked som si lyziarky vyzula,tak ma ten pravy palec strasne bolel, bola to taka bolest ako keby mi nan nieco spadlo a zaroven ako keby som ho mala uplne odmrznuty.. ked sa ho dotknem je uplne strpnuty, necitila som ani bolest ked som do neho tak tlacila nechtom.. prosim,vie niekto co s tym, alebo ma s tym niekto skusenosti ?

Magy

mi-sha, dlhodoby tlak na urcite miesto sposobuje jednak zastavu krvneho obehu a tlak na nervove vlakna, co sposobi dlhodobe znecitlivenie. podla okolnosti moze trvat aj par dni. omrzlina je dost specificka, musela by si na tom mieste mat doslova farebnu mapu, najme tmavomodru az ciernu. co asi tvoj pripad nebude.

muchacc

Si si ista, ze ti neodmrzol? Lebo nech sa ludia smeju, ale to nie je ziadna sranda. 98% omrzlin je prave na prstoch noh, a riesi sa to ako sa tu niekto smial - amputaciou. Teda to nie je ziadna sranda.

Ale ak si bola v pohybe, nemalo by to byt nic take (ak si mala teplu obuv).

Na dalsi den to bude v pohode. Ak by nie, tak kludne chod k doktorovi.