Časté výtoky

Príspevok v téme: Časté výtoky
Evinka

Chcela by som sa opýtať a poradiť...čo pomáha na časté výtoky a prečo sa tvoria??? Mám veľmi často nepríjemné, zapáchajúce výtoky...bola som s tým už niekoľko krát u gynekologičky...dala mi aj vaginálne kapsule (myslím, že to boli antibiotiká) ale aj napriek tomu sa stále vracajú...neviete mi poradiť čo by nato pomohlo??? Pri sprchovaní používam aj gél na intímnu hygienu...Ďakujem za rady.

monika1984

Enia/nemusi to byt len candida moze mat aj dve bakterie zaroven napr plus gardanela, streptokok agalactie alebo anhemoliticky, pripadne e coli a mnohe ine

enia

Evinka, ako nič v zlom, ale vsak to je jasne, že mas candidu a musiš sa zamerať na protikvasinkovu dietu. máš to v črevách, odkial sa to šíri do celeho tela, takže ziadne cipky ti nepomôžu, nikdy sa toho nezbavíš pokiaľ nezmeníš stravu a nedáš do poriadku črevá.

akinom007

Mahmudko/ prehnana hygiena tiez na vytoky neprospieva ja napr sa mozem dole umyt len raz denne. Ked som sa napr. V lete sprchovala 2x denne bol problem

akinom007

Skus teda preventivne pouzivat 2 x tyzdenne cipky na obnovu vag.flory su volnopredajne mne tak odporucil gynekolog dlhodobo aj rok. Poskusala som rozne najviac sa mi osvedcili Vagilact. Takisto aj po skonceni menstruacie si hned dam 2 dni. A dost mi pomohlo aj obmadzit v strave sladkosti a biele pecivo. Nosenie bavlnenych nohaviciek,ziadna avivavaz,na umyvanie cista voda, holenie len nasucho a potom detsky puder holit nie prilis casto a takisto vzdy len nova ziletka ktoru pouzijem len na intim obladt. Ak mi povies co si mala vo vysledkoch aku bakteriu poradim viac.

MAHMUDKO

TATO TEMA AJ MNA ZAUJIMA,,VYTOKY,,A RADA BY SOM VEDELA COS TYM MA HYGIENA,,,SAMOZREJME ZE JE TO DOLEZITE ALE AJ KED MAM HYGIENU KAZDY DEN AKO JE MOZNE ZE MAM VYTOKY A MAM ICH UZ VELMI DLHO ASI 15 ROKOV,,TAKZE POMOC ZIADNA ANI OD GYNEKOLOGOU NA SLOVENSKU ANI V ZAHRANICI NEVEDIA NA TO PRIST PRECO MAM TIETO PROBLEMI,,DAKUJEM

Evinka

Partnera momentálne nemám a antikoncepciu som brala, ale to už bolo dávnejšie...a robila mi všetko gynekologička...

akinom007

Chcem sa spytat ci ti gynekolog/gynekologicka VZDY urobila kultivaciu a na zaklade kultivacie predpisala cipky a potom ta zavolal na kontrolnu kultivaciu??? mnohi gynekologovia len vysetria bez kultivacie....
Este jedna otazka , mas partnera? beries Hak?

maruska123

hm tak mozno by si sa mala zamerat na svoju imunitu, asi ju nemas bohvieaku a aj to moze sposobovat taketo problemy...