hriesne myslienky

Príspevok v téme: hriesne myslienky
dominika512

ahojte, mám 24 rokov s priateľom chodíme 2 roky( zatiaľ je to môj najdlhší vzťah) a bývame spolu v prenajatom byte v meste kde obidvaja študujeme, inak pochádzame z iných miest.Vo vzťahu nemáme vôbec žiadne problémy, ľúbime sa a opísala by som ho ako harmonický, problém tkvie skôr vo mne a v akýchsi nevyburených pocitoch ktoré pociťujem v sexuálnej oblasti. Momentálne po skúškach som doma u rodičov a s priateľom som dlhšiu doma nebola. Mám často myšlienky také, že by som sa rada vyspala s niekým iným len tak, neviem prečo niekedy sa sama na seba hnevám,či dokonca hanbím za tieto bludné myšlienky.Inokedy si pomyslím,že takéto konanie nevery by sa mi absolutné nevyplatilo, keďže mám čo chcem a môžem byť s tým spokojná. Nechcela by som ale prísť o svoj dobrý vzťah. Nerozumiem prečo mi chodia po rozume takéto úlety. Neviem , či je to spôsobené tým, že s priateľom som momentálne netrávila spoločne toľko času alebo mi hormóny bijú neskutočne do hlavy :-D. Inak nám to v sexuálnej oblasti celkom klape,radi skúšame nové veci a pod. , osobne neznášam stereotypy a som z toho na nervy. Dalo by sa aj povedať že si na sex dosť potrpím, nevravím že je to to najdôležitejšie v živote ale pre mňa to zohráva významnú úlohu, ale ako som vravela nemáme žiaden problém len tu zohrávajú určitú úlohu moje skryté túžby po sexe s niekým iným. Neviem či sa ste sa s niečím podobným stretli aj vy resp. máte skúsenosti. A poprosím tých , ktorí ma hneď zavrhnú za tieto moje myšlienky aby nereagovali, pretože ten kto len tak jednoducho súdi iných bude súdený tiež. ďakujem

Milky

Pre katolikov je myslienka na sex s inym ako manzelom hriechom.
Ja si myslim, svojim malym sedliackym rozumcekom, ze mysliet si mozem co len chcem. Dolezite je, co konam.

Milky

VTomi
Nesuhlasim s tebou.
Ked som bol pred svatbou na priprave u farara, bolo to nieco strasne. Nie viera, s tou je to v poriadku.
Ale skutocne tvrdil ze sex ma byt bez ochrany, na poziadanie partnera, a ked sa narodia deti, tak nema sa branit, aby sli za farara, alebo za mnisku.
A ked sa ma spytoval, kolkokrat som pred vztahom masturboval, zena ma radsej kopla do clenka, aby som tam nespravil scenu a ten farar to prezil v zdravi..

Magy

VTomi - Dominika sa nezahrava priamo s neverou, nie v zmysle umyselne podviest partnera. Necitas, co pise.
Pointou jej pocitov su myslienky citujem:"Mám často myšlienky také, že by som sa rada vyspala s niekým iným len tak"
Tie slova "len tak" dodavaju celej vete a problemu pointu a zmysel.
Jej teda chodia po rozume myslienky nie so zlym a zamernym umyslom podviest partnera, ale ako vysledok momentalneho nedostatku sexu, tak ako to sama spravne neskor opisuje. Mozog si nedostatok sexu kompenzuje predstavami, sexualnymi fantaziami. Vratane inych partnerov. Su to bezne sexualne fantazie drvivej vacsiny vsetkych z nas a nejde o neveru. Vacsina ludi so stalymi partnermi ma viac ci menej casto tieto alebo podobne myslienky, kde si predstavuju samych seba s inym sex. partnerom. Ak je toto nevera, tak sme neverni fakticky vsetci.
Dominika je jednoducho sexualne velmi aktivna a niet jej co vytykat. Navrh ako sa to da riesit, som dal nizsie.

VTomi

magy - určite nezachádzam do extrémov. Zahráva sa Dominika s neverou vo svojich myšlienkach, hm?
Jasné, že to má v dôsledku hormónov a dlhšieho neprítomnosti partnera. A ja Dominiku vôbec neosudzujem. Prajem jej, aby si to s frajerom poriadne užili čím skorej...

Magy

VTomi - zachadzas do extremov. Kazdy vztah je iny. Jeden par ma vztah zalozeny na uplne inych hodnotach a vazbach ako vztah ineho paru. U niekoho plati "uprimnost nadovsetko", povedia si vsetko, vedia o sebe vsetko... A partneri v inom pare by si presne takyto vztah nedokazali ani predstavit, nie to este v nom fungovat, maju kazdy svoje tajomstva, sukromie, kam ten druhy nemoze. ale respektuju sa navzajom a respektuju aj toto tabu uzemie toho druheho. Dominika popisala svoj problem presne. Nedostatok fyz. pritomnosti a interakcie s partnerom po dlhom case jeho nepritomnosti, ked si na neho dost zvykla. To nejake odozvy mat musi. A navyse je mlada, hormony v tom veku maju svoju vahu. Rozhodne je lepsie to riesit teraz kym to je este len v hlave, nez by to mala dusit v sebe a potom ho podviest naozaj. Podla mna toto co Dominika opisuje, hriech nie je. Uz som napisal, co povazujem za hriech.

VTomi

RNG - ty sa teda poriadne mýliš. Sex u katolíkov a ostatných kresťanov nie je spojený výlučne so splodením detí. To kde žiješ??? Keď si taký múdry, naštuduj si morálnu teológiu ohľadom sexuológie manželov...
Magy - podľa teba nevera v myšlienkach nie je hriešne?? Aby si vedela, hriešny skutok (nevera) sa najprv zrodí v hlave. Takže aj keď len v myšliankach, ale takto nepriamo ubližuje svojmu partnerovi.

Magy

Dominika, to co popisujes je uplne normalne, zdrave myslenie. Hriech? Hriech je ublizovat inym (vedome). Spravne si napisala, ze to moze byt z nedostatku fyz. pritomnosti Tvojho partnera, s ktorym si uzivate sex casto a rozne - a teraz mas dlhsiu pauzu. Telo si to teda vynucuje aj takymto sposobom. Nie je to nic nenormalne. Ak by taketo myslienky/pocity neodozneli po prichode partnera a obnoveni sexualnych aktivit na povodnu uroven/frekvenciu, mozes zvazovat, ze tie myslienky budu hlbsieho razu, nez len z momentalneho nedostatku sex. aktivity. Potom je vhodne uvazovat o rozsireni vasho sexualneho zivota (pokial ti tvoj partnej nebude stacit a budes chciet pokracovat v objavovani novych sex. dobrodruzstiev) napr. o dalsich partnerov/partnerky. Neboli by ste ani prvy ani posledny par, co by sa pripojili k tzv. swingers sexualnym aktivitam. Su to dnes uz bezne stretnutia parov za ucelom sexu, skupiny su uzavrete, existuju prisne pravidla ohladom diskretnosti, zdravia a pod.
Samozrejme - je to najprv na otvorenom rozhovore s Tvojim partnerom a vzajomnej dobrovolnej dohode.

RNG

Hriesne myslienky je termin velmi relativny, podla toho, ake presvecenie ci vieru zastavas.
Pre katolika teoreticky akykolvek sex nerobeny so zamerom prokreacie=deti je hriesny. Tak je to aj vo viacerych inych vierach.
Z legalneho hladiska modernych ustav je privatny sex dovoleny s kymkolvek a kedykolvek, pokial nemas ziadny legalny zavazok.A aj potom to nie je trestne, len dovod na rozvod.
Zo zdravotneho hladiska privela menenia partnerov je skodlive, lebo vedie k roznym chorobam a problemom, vcitane dusevnej otrlosti.