infekčná angína

Príspevok v téme: infekčná angína
chorobka19

Zdravím. Celé roky som nebola chorá, nepamätám si ani kedy naposledy, keď tu zrazu...v stredu idem von a všetko je v poriadku a vo štvrtok ráno sa zobudím s horúčkou a obrovskou bolesťou v hrdle. Vravím si, že sa to sem tam stane, isto mi to prejde ako vždy, na čo by som šla ku doktorke... hádam to nebude nič vážne. Do večera ale teplota stúpala a mandle pálili viac a viac, nejedla som absolutne nič, snažila som sa piť ale bolo to ťažké, každý glg hrozne bolel. Oco mi poradil striekať si JOX a brať septolete...síce mi JOX vyštípalo mandle dobre, že by som pocítila nejaku ulavu sa povedať nedá. Večer mi doniesol z lekárne Coldrex hot drink...vraj obdoba paralenu, len je to tekuté a chutnejšie(konečne vymysleli niečo pre mna, kedže prehlnuť tabletku proste neviem...fakt nejde to...celý život).....skvelo som sa potom vypotila...mandle o kusoček prestali bolieť, no ked prestal učinkovť, teplota sa vratila a vyskočila z37,5 miestami až do 39,5... a mandliach nehovoriac... keďže som ten typ, ktorý sa hrozne bojí nemocníc, doktorov a podobne, samozrejme jediná možnosť bolo hladať pomoc na internete...zistila som, že na mandliach mám "afty" a našla som aj vela odporučení na Urgo afty filmogel...tak sme ho teda kúpili...potierala som si nim miesta na mandiach kde boli afty...bola som strašne rada, že sa to zlepšuje, že konečne možem zjesť aspoň polievku bez obrovskej bolesti a vypiť si čaj...afty zmizli na další deň.... no bolesť sa vrátila a o vela v horšom... :(( teploty sa stále pohybovali okolo 37-38 podla toho ako som spala, ako sa mi podarilo vypotiť atd... na 4. ten, t.j včera NEDELA.. som dokonca už nemala rano ani žiadnu teplotu, tešila som sa , že budem z toho von a aj ked ma hrdlo bolelo, dufala som že to už len nejak lahko doliečim....no v priebehu dna som sa dostala do takých stavov, že som nebola schopná prehltnuť si vlastne sliny, všetko som radšej vypluvala, tak hrozne to pálilo... rodičia ma cele dni prehovarali na doktorku ale ja nie nie... dostanem sa z toho...no ked som nahodou prehltla len naprazdno uplne nechtiac, ked som chvilku si na to nedávala pozor...skoro som zomrela od bolesti... bežala som po otca a pálili sme v nedelu večer na pohotovosť... ked som otvorila usta a posvietili si na moje mandle...jedine na čo sa sestrička zmohla bolo TY KOKOS... ( celkom milunká ) a doktor z prvej povedal, že je to infekčná angína...že ako som s touto bolesťou vydržala 4 dni... a naordinoval mi Tantum Verde kloktadlo a antibiotika Ceroxim500... išla som odtial zufala.... bála som sa hrozne tých antibiotík, lebo moj celoživotný problem je prehlnuť tabletku... ešte sa mi to asi nikdy v živote nepodarilo... v jedinej lekárni ktorá bola otvorená však tieto antibiotika nemali... tak musim čakať do rána.... skušala som kloktať... trošku to zabralo a po tom, čo som vzala ešte aj koldrex bolesť trošku ustupila a ja som sa mohla kludne o polnoci uložiť do postele a zaspať sladko na... 2 hodiny :(( zobudila som sa na obrovsku bolesť mandli, sucho v krku... napila som sa trošku a bežala som rýchlo kloktať, nepomohlo mi to však ani ťuk :( už som skoro 3 hodiny hore, zúfala, ubolená, so zufalstvom, na pokraji zrutenia.... hrozne sa bojím rana... oco donesie tie anbiotiká... možno je to jediná vec, čo zaberie...ale netuším sakra ako to prehltnem, su to asi tie najväčšie lieky aké som videla...drviť sa nemožu... a ked nedokážem prehlnuť ani vlasné sliny tak....bez šance niečo tvrdé a také obrovské :((((..netuším, čo spravím s týmto...viem len, že sa s tým už fakt nedá vydržať :(( 4dni som nejedla , poriadne nespala... mám piť vela čaju...no ale ako??? už fakt neviem...má niekto nejaké skusenosti? rady... pomoc prosím, nevládzem :((((

maruska123

pises to, akoby to bola smrtelna choroba...ja mam cely zivot anginy a vidis, este stale zijem...na take stavy pomahaju len antibiotika..nic ine...jednu tabletku prehltnut nie je ozaj az taky velky problem, zapi ju velkym mnozstvom vody

susie

Ahoj,
Dobre si nakoniec urobila, ze si k tej doktorke isla...aj ja som nakoniec isla az po 4och dnoch, lebo som bola naivna a myslela si ze to prejde a to som este aj do skoly a do prace, a hore dole v zime behala a urcite aj ty. Tiez mi dala antibiotika velke, ako svet, nerozumiem tej logike preco na taketo ochorenie davaju mega tabletky. Ale ulavilo sa mi trocha, teda dost, ale spat neviem stale:D tak ale urcite si uz zdrava a pre tych co sem zabludia s anginou hladat domace recepty, ..nic take, pekne k lekarke;) a este to stymi tekutinami..ja som to pila horuce aby som to moc necitila, teplo velmi pomaha.

ajajja

Keby si išla lekárovi hneď už si mohla mať dávno po problémoch. Jasné, že príznaky ako horúčka a obrovská bolesť hrdla svedčia o angíne, tam nie je na čo čakať. A nehovoriac o tom, keď si mala hnisavé ložiská na mandliach! Ja som teda zarytý odporca antibiotík, ale sú choroby, kde sa im proste nevyhneš :( A angína je jedna z nich. Nabudúce budeš múdrejšia, žiadne rady na nete a babské rady neskúšaj, takáto choroba potrebuje liečiť čím skôr, neliečením si skôr privodíš ďalšie problémy.
Antibiotiká ti uľavia do 1-2 dní.