Nechal ma pre zdravotne problemy

Príspevok v téme: Nechal ma pre zdravotne problemy
Aliccca

Nemam vztah. Mala som ale kamarata - milenca. Pred asi 2 tyzdnami mi zistili podozrivu cystu na vajecniku a onkomarkery mam zvysene, cize mam podozrenie na rakovinu. Rozmyslala som, ze ci sa mu s tym mam zverit, ale tazilo ma to a mala som potrebu niekomu sa z toho vykecat. Ibaze on odvtedy ma zacal uplne ignorovat. Prestal so mnou komunikovat, hoci dovtedy sme si pisali, zrazu ma odpalkoval tvrdenim, ze nema cas, ma vela prace a uz sa neozval. Ked som mu neskor skusala este pisat, odbil ma tym, ze ide prave do obchodu a ked sa vrati sa mi ozve. Samozrejme sa uz nikdy neozval. Pritom ja tu diagnozu nemam istu, mam na nu len podozrenie ale kludne to moze byt aj nejaka banalita. To mi este budu zistovat dalsimi vysetreniami, ale operacia ma zrejme neminie. Totho kamosa som poznala asi 3/4 roka. Myslim, ze sme boli viac ako len milenci, teda vedeli sme sa porozopravat, vtipkovali sme, vztah sme ale nemali. Obom nam to tak vyhovovalo. Preco ma okamzite tak odpalkoval ked ho najviac potrebujem? Boli to. Vsak nemusel mi hned robit nejakeho utesitela a nechat si plakat na ramene, ale rovno so mnou prerusit akykolvek kontakt, nechcet ma uz nikdy vidiet ani pocut?

david23

Aliccca: a koľko máš rokov, frajerka chodí každý rok na sono prsníkov už od 17tich a to má len 23 a rakovinu v rodine nikdy nemali, myslím, že to posielajú gynekológovia vždy v rámci preventívnych prehliadok.

Aliccca

Maoam: mas pravdu, aj tpch ma pravdu, ja sa snazim byt v pohode, ale niekedy sa mi to nie celkom dari. Keby mi aspon spravili tie vysetrenia skorej, nech sa nemusim tolko trapit v neistote.

david23: diki za povzbudive slova. tiez som pocula o ludoch co mali zvysene markery a rakovinu nemali, u zien to moze znamenat napr. aj endometriozu ale jej priznaky nemam. Ale je aj kopa inych diagnoz, mnohokrat neskodnych, ktore markery zvysuju. Snazim sa vsugerovat si, ze ja som jedna z nich. Aj sa mi to casto snazi ale niekedy ma pochyti hrozna depka a prave ked ma taka pochytila som sa zdoverila tomu kamosovi :( Ale asi som dobre spravila, aspon vidim ako sa vyfarbil.

nefinka

:aliccca - a presne ako ti tu píšu ľudia, zvýšené onkomarkery neznamenajú hneď automaticky, že máš rakovinu, takisto hľadanie dopredu všetkého na nete ťa skôr ešte viacej vystraší ako je potrebné..to čakanie musí byť isto dosť zlé, ale aj napriek tomu skús nemyslieť hneď na to najhoršie

Aliccca

nefinka: ja viem. musim sa s tym zmierit. nielen s tym, ze mam zle vysledky zdravotnych testov, ale aj s tym, ze ma zradil v tej najtazsej chvili clovek, od ktoreho by som to necakala. o cakanie na vysledky je ubijajuce. ja som si nieco citala o rakovine vajecnikov a veru som to asi robit nemala. je to sice zriedkava forma rakoviny, ale o to zakernejsia, casto konci smrtou. 90% ak je zhubny nador na vajecniku, je to uz metastaza, pretoze len na vajecniku sa vytvori malokedy. Najcastejsie sa vytvori najskor na prsniku alebo inom organe a odtial metastazuje na vajecnik. V nejakom clanku som citala, ze ak by som mala rakovinu len na vajecniku a nikde inde, mam 60% sancu, ze sa dozijem najblizsich 5 rokov. Moj gyn. ma uz poslal aj na sono prsnikov, hoci som este mlada. Nevysvetloval mi preco. Aj tak som si to nasla na nete. Ak je rakovina na vajecniku, je najvacsia pravdepodobnost, ze je to metastaza prave z prsnika. Ale na druhej strane som citala aj pozitivne clanky, zvysene onkomarkery vobec nemusia znamenat rakovinu. Je viac inych diagnoz, ktore ich tiez zvysuju. Stale mam sancu. Teraz v piatok som objenana na UZV na gynekologii a na sono prsnikov az o 2 tyzdne. Boze, tolko casu zit v neistote :(

slnečnicaa

Chápem ťa, človek potrebuje počuť, že to bude dobré, objať a podržať, cítiť, že v tom nieje sám.
Výsledky ešte nemáš, nič nieje potvrdené. Skús na to nemyslieť, zamestnaj si hlavu. A buď silná, veď máš užasnú rodinu

david23

Aliccca: v prvom rade, onkomarkery neznamenajú nič, ocino ich mal vysoké, žiadnu rakovinu mu nenašli, len zapálenú prostatu, dali mu ATB a onkomarkery mu klesli, taktiež poznám milión prípadov, kedy onkomarkery boli normálne a človek mal rakovinu vo vysokom štádiu, takže sa skrz onkomarkery netráp, nebuď v strese, lebo to ťa može psychicky položiť a stres môže len rakovinu vyvolať.
Na margo tvojho partnera, bohužiaľ veľa mužov je takých, že keď sa jeho milenke(žena, ktorá je len na pobavenie) niečo stane, tak zdubkajú, lebo už s ňou nie je zábava, ale je depresívna, zlomená a jemu sa nechce ju povzbudzovať. Podľa mňa ti len univerzum otvoril oči, aby si s daným človekom už nestrácala čas a hľadala plnohodnotný vzťah. Buď silná, zabudni na neho a utiekaj sa k tým ľuďom, ktorým na tebe záleží-rodičia, najlepšie kamarátky. Cystu na vaječníkoch malo už veľa kamošiek, aj žien v rodine, nie je to nič, neboj sa! Zvládneš to, bratovej frajerke predpísali HAK a cysta sa jej vstrebala, takže sa to dá určite riešiť aj bez operácie.

Aliccca

slnečnicaa: Zatial som to nehovorila rodine. Viem, ze oni by ma podrzali, oni su skveli. Viem, ze by mi boli oporou. Ale ja ich nechcem zbytocne trapit. Pravda je taka, ze rakovina sa v nasej rodine vyskytuje, moja teta s nou prehrala boj po 10 rokoch a po 3 recidivach, ked uz par rokov mala pokoj a vyzeralo to, ze uz bude dobre. A vzdy sa to zas vratilo. Moja babka mala rakovinu tiez, ju nakoniec vyliecili a zila este asi 40 rokov, dozila sa cez 80 rokov. Ale ostali jej trvale nasledky, kvoli ozarovaniu uz nikdy neudrzala moc ani stolicu. Prave preto to zatial nechcem hovorit rodine. Viem, ze by si hned na toto spomenuli, vsetci vieme, ze na rakovinu mam geneticky nabeh ja ako aj oni. Viem, ze by sa kvoli mne trapili a to ja nechcem, zatial to predsa nie je iste. Ak sa ta diagnoza naozaj potvrdi, uz budem musiet ist s pravdou von. Ale mozno to vobec nebude zhubne. A ak bude, tak sa aspon budu trapit o nejaky cas menej. Ja som to nechcela povodne hovorit ani tomu kamosovi, ale chytila ma hrozna depka, uzierala som sa s tym sama, chcela som sa s tym s niekym podelit, nakoniec to zo mna vyliezlo. Chcela som, aby mi aspon jeden clovek povedal: neboj, to bude dobre. Stojim pri tebe.