epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
radoslav

Lekárka diagnostikovala na základe vyšetrenia na EEG synovi riziko vzniku epileptických záchvatou, zatiaľ našťastie nemal žiadny záchvat, existuje nejaký prírodný doplnok stravy na odvrátenie tohto stavu? Jednoducho je to pre nás s manželkou šok a nevieme okrem liekov čo ďalej, vie te niekto niečo bližšie o tejto chorobe okrem toho čp je v manuáloch zdravotníctva? Môžte nám poradiť prosím Vás.Ďakujem

andula

Ahojte, ja mám tiež EPI. Začala mi v roku 2004, keď som bola tehotná. Nikto ale netušil, teda ani ja, čo mi je. Zvláštne je, že aj moja sestra má EPI. Obidve užívame Depakine Chrono. Moja sestra užívala aj Topamax, ale bola po ňom hrozne nervózna a mala depresie, chudla. Musela ho vysadiť. Myslím, že po Depakine sa priberá. Čo už ... EEG mám v poriadku. Ale prečo som dostala prvé záchvaty v 2. tehotenstve, to neviem. Nevadí, už je to tam...
Dôležité je nestresovať sa, aj keď je to v dnešnej dobe veľmi ťažké. Mňa by vlastne zaujímalo, či si niekto z vás cez deň pospí. Ja mám strach tento režim porušiť. Bývam hrozne unavená, nakoľko chodím skoro do roboty, mám dve deti, záhradu a chýba mi to hlavne cez víkend. Prajem pekný zvyšok dňa. Andula

sariana

Jednoducho doktori! Nasadia lieky a najradsej by len zvysovali davky. Ked sa doktorky nieco spytam, este sa rozculi, preco sa do toho staram. Ved ona vie lepsie, co je pre mna dobre. Podla lekarskych zaznamov mam uzivat dva druhy liekov, z toho uzivam jeden a aj to postupne znizujem davku. A citim sa skvele! Vdaka zdravej strave som schudla na optimalnu vahu a doplnky mi pomahaju aj po psychickej stranke.
Vrela vdaka za to, co robis Damian!

RNG

kedze ketogenna dieta pomaha pri epilepsii(bielkovinna dieta) nevidim dovod, preco by malo branie aminokyselin, z ktorych sa bielkoviny skladaju vadit.

damian

Sariana, pani C. sa pomaly dari. Problem je, ze epilepsie mala 18 rokov a bolo to v stadiu, ked mala zachvaty niekolkokrat denne. Brala 3 kombinacie liekov (chemia). Od Novembra na pomaly znizuje, znizila uz na viac ako polovicu Tramal a zacina znizovat aj druhy liek (nepamatam sa aky). Po znizeni (a samozrejme nasadeni prirodnych doplnkov, hlavne piridoxin, magnezium, mangan, taurin a diety), sa stav nezhorsil, ba tvrdi, ze sa citi viac energickejsia, ovlada sa viac pri zachcatoch, su miernejsie a nie tak caste. Aj objektivne (podla usudku lekara a znamych) vyzera uplne lepsie, ako donedavna. Isty neurolog jej povedal, ze suhlasi s tym, co robi, ale iny lekari su nespokojni a nesuhlasia s dietou a doplnkami a to aj napriek tomu, ze celkovy klinicky stav je zlepseny.

sariana

damian,
ak sem este niekedy nakuknes a mas trochu casu, napis ako sa ma ta pani-epilepticka ktorej si pomahal/pomahas. Ci sa jej stav stale zlepsuje a tak. Velmi ma to zaujima, potrebujem trochu povzbudit:) Na sebe zlepsenie nevidim, pretoze neodpadavam a mam iba hrozny eeg graf. A kedze na mna doktorka nema cas, neviem kedy pojdem na eeg-cko. Dakujem.