Biopotraviny podvod?

bingham

maruska nesuhlasim...ti ludia co sa snazia jest "zdravo" a jedia len bio vyrobky...tak rozhodne neusetria

a vela zalezi aj od toho kolko jedla zjes...aku mas vahu atd

lost

1xbio

zabudol si napisat, ze prave ten Brusel nam zakazuje domaci chov prasiat.. (resp minimalne komplikuje)

vivat bruselsky politici, co beru 15 000 eur mesacne a pracuju 15 minut denne.. tj. pridu do prace, oznacia si ze boli v praci od 0:00 do 7:00 a beru mzdu za 7 hodin, kdezto niekde mozno robia svoje orgie..

dotsub.com

winki

Neni to asi velmi k tejto téme, ale chcem vediet, čo je pravdy na tom, že kokosový olej sa pri vysokych teplotách nemeni na jed? teda je najvhodnejsí na vyprázanie.

babulka

mali by sme menej vyprážať, hlavne my starší, lebo mladí sú už múdrejší, viac jesť zeleninové šaláty a ovocie, ale predovšetkým si vyberať čo najmenej chemicky ošetrené potraviny. tiež kupujem bio keď majú, lebo nie vždy dostanem, a súhlasím s tým, že netreba veľa jesť, nezaťažovať tráviace orgány. s mužom sme už na dôchodku, ale zato nekupujeme žiadny potravinový odpad. jeme striedmo a snažíme sa čo najkvalitnejšie. nedeľa u nás nie je o obžerstve. keď niekedy pozriem do vozíkov v supermarkete, nestačím sa čudovať, do akých žalúdkov to tí ľudia chcú všetko popratať.

maruska123

uplne suhlasim s tym co napisal 1xbio

ked niekto chce aspon trochu zdravo jest, tak usetri peniaze na mnohych veciach-sladkosti, sladene napoje, slane pecivo, chipsy a neviem ake podobne veci)-no a tieto peniaze moze vrazit do kvalitnejsich potravin (nemusi to byt len bio, ja zastavam nazor, ze v prvom rade treba citat obaly, lebo ani vysoka cena nemusi znamenat lepsi produkt, niekedy je to dokonca uplne naopak)

aj moja rodina si donedavna myslela, ako draho jem, ked jem zdravo, ze ved take veci su vsetky drahe...omyl bol pravdou, nakolko napr vobec nejem maso, nejem sladke, tucne veci, plne soli, ktore si oni uplne bezne a takmer dennodenne kupuju..a snazim sa neprezierat...tak kto potom je drahsie? vysvitlo z toho, ze oni

meri.m

Tie biopotraviny by som nebrala ako svätú vec; spolubývajúcej sestra brigádovala jedno leto na biofarme v Rakúsku a chémia sa tam používala, opatrne a tajne, aby sa v čase kontroly nedala zistiť. Rovnako pri návšteve biofarmy pri Bratislave, kde sa na príjazdovej ceste tlačili autá a všade bolo cítiť výfukové plyny, som nemala pocit, že som na zdravšom mieste ako niekde v meste.
Myslím, že biopotraviny pekne zabalené a dovážané stovky kilometrov sú pre životné prostredie podobná facka ako intenzívne poľnohospodárstvo. Zdravé potraviny nemusia mať nálepku bio; na trhu sa dá často kúpiť voňavá a chutná miestna produkcia. Ak je niekto ochotný platiť navyše za tú nálepku a certifikát, kľudne, len sa čudujem.
P.S.: Ak viete niekto o dobrom chlebe v Bratislave, bio-nebio, napíšte...

1xbio

ano, presne tak, ludia minaju peniaze za somariny a hlavne - strasne vela zeru! keby jedli menej a kvalitne, boli by chudsi, zdravsi a nemali by problem kupit si bio.