Bechterev, či ankylozujúca spondylitída

Príspevok v téme: Bechterev, či ankylozujúca spondylitída
jožka

Už 25 rokov sa liečim na reumatoidnú artritídu a teraz naraz mal jeden primár odvahu napísť Dg. Morb. Bechterev, čiže chronický zápal klbov, hlavne chrbtice. Už som si všeličo k tomu naštudoval, no chcú ma poslať do invalidného dôchodku. Ak by to bola pravda, chcem tak ako v Čechách založiť Klub Becheterevikov. Prosím všetkých, ktorí o tom niečo vedia viac, aby sa podelili so svojimi problémami, skúsenosťami a ak majú záujem byť v Klube Bechterevikov, môžu mi napísať. Keď nás bude aspoň 10, založéme si www.stránky pre vzájomnú informovanosť... Ďakujem za pozornosť

stefan18

Mam bechtereva uz 24 rokov teraz v najvyzsom stadiu a mam hodne skusenosti [a asi aj dobry zaludok ze este nemam vredy na zaludku z tabletiek] z touto chorobou.Hlavny je optimyzmus,treba bojovat a nikdy sa nepoddat.5Mesiacov do roka este dochadzam na bicikli denne 40km doroboty[strazna sluzba]Tabletky treba naozaj obmedzit na minimum lebo pecen mame len jednu.E-MAIL ganco18@azet.sk

bechter

Prajem vsetkym bechterevikom krasny vecer.Tuto chorobu mam potvrdenu asi 5mesiac.Chodila som po doktoroch a vraveli mi,ze som v poriadku,ze mi nic nie je.Davali mi obstreky,infuzie,rehabku aj tak nepomohlo nic.Ked sa nasiel konecne jeden doktor ktory mi povedal,ze naozaj mi nieco je,ze nevymyslam bola som z toho trosku hotova.Bola som v Piestanoch,urobili mi vysetrenia,ukazali mi ako mam cvicit.Viem jedno,ze bez cvicenia to nejde,ale zit s tym musim.Videla som par bechterevikov a naozaj da sa s touto chorobou zit,ale hlavne nemozme pocuvat vysmesky ludi okolo seba.Neviem ako na tom budem o par rokov,ale budem sa snazit aby to bolo ok.

RNG

Este raz opakujem, ze za autoimunnymi chorobami sa skryvaju zatial nediagnozovane patogeny, mikrobialne nakazy, ktore ked aj nie su jedina pricina, ale su znacne prispievajuce.
V pripade reumatoidnej artritidy boli dosiahnute s viacerymi sirokospektralnymi prirodnymi doplnkami znacne uspechy, menovite s Samentom, extraktom z olivovych listov a ciastocne aj s GSE a mnohymi inymi.
Tiez mnohe protizapalove podstatne zmiernili symptomy(quercitin, vitamin C, E, bromelain a ine enzymy, GLA s pupalkoveho ci borakoveho oleja a mnohe ine.

jony555

S Bechterevovou chorobou zijem uz viac ako 15 rokov. Po jej diagnostikovani, mi to dva krat jedno nebolo. Ale otvorene poviem, da sa s tym zit. Nie je to sice sranda, ale touto diagnozou sa Vas zivot nekonci. Prave naopak. Ako ho budete zit, ako sa o seba budete starat zalezi iba na Vas. Bez liekov to urcite nezvladnete, ale tie je nutne pouzivat, iba ked je najhorsie. Pravidelne cvicenie je velmi nutne /viem ze to boli ale ked sa budete lutovat bude to horsie/. Masaze aspon raz tyzdenne, pravidelne rehabilitacie a mne sa velmi osvedcil TENS. Rad sa s Vami o skusenosti podelim mail: jony555@zmail.sk

biba

Chcela by som vediet o tejto chorobe viac, lebo sa ma to týka.prosím vás odpište.ako sa s tým dá žiť, a existovať v reálnom živote.ak si chceme založiť rodinu.

miša

brala som rôzné vit. prípravky,absolvovala rôzne lieč. kúry no nič nepomohlo.akurát pomáhajú kúpele ,ale na určitý čas potom sa to znovu opakuje.rozhodla som sa ešte pre akupunktúru,uvidím či pomôže.mám to preštudované takže nejde mi o odbornu pomoc,ale konkretné skúseností ľudí postihnutých touto chorobou.

RNG

Dalsia autoimunna, v poslednom case spajana vyskumnikmi s bakteriou Klebsiella
Pozrite na "autoimunne choroby" v tomto fore.