Rezanie sa

Príspevok v téme: Rezanie sa
alina

Ahojte...mozno ma pre toto budu vsetci odsudzovat, ale musim to niekde napisat... Je to asi rok a pol, kedy som s tym zacala... zacalo sa to po vymene nazorov s jednou kamaratkou... povedala mi dost nepekne veci... ze som zla, ze sa so mnou kamaratila len z lutosti, a mozno aj mala pravdu :( teraz viem, ze mala.. som zla... v ten den ked som sa vratila zo skoly, mala som chut to uz vsetko skoncit, tak som siahla po noziku a porezala si zapastie... ale nebola som taka silna aby som zarezala moc hlboko... neskor po nejakom tyzdni som to spravila znova... az sa to nestalo mojim ritualom. Ked som bola psychicky na dne, siahla som po noznickach, noziku, ziletke, ihle, a rezala som sa kym mi netiekla krv. Zo zaciatku som potrebovala som citit bolest, no neskor mi to uz bolo jedno. Pacilo sa mi to :( a bolest som uz ani necitila. Snazim sa s tym skoncit. Vyhybat sa vsetkemu ostremu. Citim sa ako sipkova Ruzenka :( Bojim sa, ze to takto bude vzdy...

kv

tak ale k psychiatrom chodia debili. a zufalci a labilni a neviem aki bezsebavedomi psychosi.
v zivote by som sa tak neponizila aby som isla k psychiatricke alebo psychiatrovi na sedenie. kks by som sa citila jak uplna nula.
Ja som dost inteligentna aby som vedela zvazit riesenie svojich problemov aj sama a nepotrebujem aby mi neikto prikyvoval.

maruska123

boze nikto ti nehovori ze si debil ani sa ti nesmeje ani nic, snazili sme sa pomoct ale ked nechces, nechaj tak, co uz my s tym narobime..ako som uz napisala, je to tvoj zivot, nie moj, ja nemam chvalabohu taketo problemy

koncim s prispevanim do tejto temy, stracam cas

kv

baby som to citala milion krat.

ale ja fakt nemam byt preco na pssychiatrii. ja niesom debil : /
a ja s tym fakt prestanem ked pride cas a ujasnim si par veci.

maruska123

kv musis pochopit jednu vec: na psychiatrii nie su len ludia, ktori maju zvieraciu kazajku a su nepricetni

k psychiatrovi chodia ludia ako si aj ty, aj taki ktori maju depresie a ja neviem co..len ty si to nechces priznat, ze mas problem, ale mas ho...sebaposkodzovacie je psychicky problem a lieci sa aj liekmi, napr antidepresiva, antipsychoticke lieky, atd atd, ja som si toto nevymyslela, co ti pisem

ved si aspon jeden clanok precitaj, na ktory som ti dala link, cely

zdravie.pravda.sk

jajka001_

kv to co robis, robia aj feťáci. tiez beru drogy na uvolnenie, ukludnenie, lepsiu naladu. ale nie je to prirodzene, je to zlé. fetaci s tym skoncia, ak s tym skoncia, az ked im to sposobuje problemy. takisto aj ti ktori sa rezu, nechcu s tym prestat, kym ich to bavi a nechapu, ze chodit dorezana a "uvolnovat" sa rezanim je chore.

kv

to nic v pohode ja ti rozumiem. ale ja som fakt ok a na psychiatrii nemam preco skoncit .
ja nikoho nepodporujem len chcela vediet jak vracat. aj tak si to vygoogli takze je to jedno nech sa aspon netrapi s doskrabanym hrdlom : /

maruska123

kv a este aj v inej teme podporujes anorekticku/bulimicku-neviem presne, necitala som aku ma diagnozu, v zvracani...tak ty uz vobec nemozes byt normalna, sorry

maruska123

kv mne je jasne, ze si nepriznas, ze nie si v poriadku a budes tu kazdemu tvrdit, ze si ok a ze ti nic nie je...nuz bohuzial, keby ti nic nie je, tak sa nerezes..to nemozes pochopit, lebo nevies ake to je byt bez rezanie a ako inak sa da napatie uvolnovat

ani zavislak si neprizna ze je zavisly, ani alkoholik, ze je zavisly na alkohole,atd atd, vsetci sa tvaria ze su uplne ok.. to je jasne...

mna nemusis presviedcat o nicom, je to tvoj zivot, len ked sa raz ocitnes na nejakom lieceni, alebo minimalne tvoja rodina alebo frajer ti budu tvrdit, ze mas pychicku poruchu, tak sa aspon necuduj

maruska123

kv ja ti netvrdim, ze nie si stastna, ale ze mas psychicku poruchu

ved aj anorekticka moze byt stastna, moze mat skoncenu vysku a frajera a predsa je anorekticka a ma psychicku poruchu

ked neveris mne, tak si precitaj clanky o sebaposkodzovani

napr tento
www.bedekerzdravia.sk

kv

maruska stavime sa ?

som stastna, mam svoju rodinu, skoncenu vysku, pracu... ale potrebujem sa obcas odreagovat...

niesom vysinuta aby som nevedela zhodnotit ci som v poriadku alebo nie.

to su psychopati aj vsetky africke kmene...ze jo . lebo chodit s tanierikmi v perach je tiez trochu zvlastne : ) .

a je jednoduchsie sa s niecim zmierit a zit s tym v harmonii ako cely zivot proti tomu bojovat a byt vzdy v depke lebo nesmies sa rezat , to robia len psychopati...psychicky slabi jedinci.tak je?