vysoka teplota u dvojročného syna

matuspika8

Všetky informácie ohľadom príčiny vysokej teploty u dieťaťa a následnej liečby sú uvedené v nasledujúcom článku www.familia.sk

matuspika8

Všetky informácie ohľadom príčiny vysokej teploty u dieťaťa a následnej liečby sú uvedené v nasledujúcom článku www.familia.sk

Nikus

Zdravim vsetkych, tiez patrim medzi mamicky, ktore idu na istotu a neskusaju ziadne cibule, zemiaky. Verim, ze niekomu to pomaha, ale moje deti vsetko odmietaju. Dokazem do nich dostat iba striekacku s nurofen sirupom.Vidim, ze aj ine mamicky si to pochvaluju - a je spokojna i mamka i dieta :).Zuzkaa drzte sa!

Katka2528

Ahojte. No, mna vzdy teploty tak prekvapia, ze si na ziadny osvedceny recept nespomeniem. Detom stupne teplota vdzy hrozne rychlo. Nic, nic a zrazu horia a teploty sa blizia k 39. Takze bezim do lekarnicky po Nurofen a "hasim"...

Zuzkaa2

ahojte. Malawka, mala si pravdu, dali sme NUrofen a striekacku pooblizoval. Teplota klesla, vecer uz mal len 37,5 a momentalne vyzera az prilis zivo. V sobotu uz bol celkom OK. Joj, som rada, velmi som sa bala....

Marienka15

Ahojte, aj moju dcerku obcas trapia nevysvetlitelne teploty. Nema nadchu, nekasle. Radila som sa aj s lekarom, ale kedze este nema vsetky zubky, mohlo by to byt z toho. Pokial teploty nepresiahnu 38, nedavam nic. Akurat vela pit. No a na noc davam Nurofen. Malej zabera, v noci mame teplotu pod kontrolou. Treba vyskusat, kazdemu vyhovuje nieco ine. Ale ak teploty trvaju dlhsie ako tri dni, ideme k lekarovi. Vela stastia vsetkym!

malawka

Ahoj Zuzkaa, z mojej skusenosti by som ti poradila Nurofen. Pravdu povediac, nic ineho som nikdy neskusala - nebolo potreba :). Je pravda, ze cipky su setrne, ale ja osobne som ich do mojho 2,5 rocneho syna nedostala. Ale bez problemu vypije ten Nurofen sirup jahoda - s tou striekackou aj zaspava :). K tomu este aj obklady ak je uz zle, alebo vlaznu kupel, vela pit,...

ajajja

Koľko to sú tie vysoké teploty? Skúšala si mu dať iné lieky proti teplote? Môjmu malému napr. paralen nezaberal, ale výborne fungoval brufen sirup. Ak budú teploty dlhšie ako 3 dni, určite choď lekárovi. Do nejakých 38 st. mu teplotu nezrážaj, organizmus by mal bojovať sám. Môj syn máva bežne pri virózach skoro 40 st. horúčky. Tých cca 39,8.
Raz nám nezabral ani brufen, ani zábaly. Chcela som s ním už ísť do nemocnice, ale známy lekár mi povedal, nech skúsim klasicky studenú sprchu ( nie úplne ľadovú, skôr vlažnejšiu vodu ) a to konečne pomohlo a teplota mu klesla.
Držím palce!