Ako zlepšiť stav žíl?

Príspevok v téme: Ako zlepšiť stav žíl?
Žilka

A je to vôbec možné? Mám 55 rokov a sedavé zamestnanie. Mám alergiu na lieky, takže som prakticky bez liečby. Moje nohy sú však v dezolátnom stave - nielen kŕčové žily, ale aj popraskané cievky od prstov až po bedrá. Neviem, čo mám robiť, k lekárovi už ani nechodím, lebo mi zakaždým povie to isté: čo vám mám predpísať, keď ste na všetky lieky alergická? A tak sa stav pomaly zhoršuje. Do nôh dostávam kŕče, opúchajú mi
a bolia.
Rada by som to nejako začala riešiť, pretože tuším, že toto sa môže skončiť iba zle. Rovnaké problémy mal aj môj otec a pred amputáciou ho zachránilo iba to, že krátko predtým zomrel.
Poznáte nejaké naozaj účinné postupy, ktoré by mi mohli pomôcť? Existuje nejaká prírodná alebo domáca liečba? Je možné zlepšiť stav už chorých žíl? Napríklad diétou, alebo nejakými procedúrami? Mám dosť málo pohybu a viem, že to musím okamžite napraviť. Len neviem, či samotný pohyb bude stačiť.
Za každú pomoc Vám budem vďačná.

Žilka

Mám ešte jednu otázku: v poslednom čase mávam strašné kŕče od členkov až po prsty nôh. Niekedy je to až neznesiteľné, nepomáha ani chodenie hore-dolu. Minerály užívam, takže z toho to nebude. Myslíte, že to môžu spôsobovať žily? Čo s tým môžem robiť? Nohy mám samozrejme veľmi studené.

43

žilka, tak to si na tom presne ako ja,
ja mam tiež problem aj s platnickami v driekovej oblasti.
a možno je to dan za to že sa hybeme menej ako ludia pred 100 rokmi.
ja osobne chodim aj cvičit 3x do týždna,cvičim aj doma,ale jenoducho mam sedave zamestnanie a moje problemy beriem ako daň zato,že som nevedela spravne sediet a hlavne ž esom sa nevedela odtrhnuť od roboty.
ale verim,že este nie je neskoro ,lebo vidim,že sa to da zvladnuť pri spravnych radach.

Žilka

Nie je to výhovorka, ale mám dve hernie disku v krížovej oblasti, fitloptu som skúšala, ale potom som celú noc preplakala od bolesti. A deti už s nami nebývajú. Manžel variť nevie a v jeho veku ho už nezmením. Varenia aj iných starostí je dosť, býva s nami svokra aj moja mama, tie sú už nevládne, treba sa o ne komplet starať. Psychicky ma to nezaťažuje, lebo obidve majú našťastie dobré veselé povahy, tak je s nimi aj sranda, ale telo vládze menej ako za mlada. Manžel pomáha okolo mojej aj jeho mamy, to nemôžem povedať, ale treba si uvedomiť, že obidvaja sme celý deň v práci, tak na to máme čas až večer a cez víkend. Určite sa nenudíme. Len nemám čas chodiť na prechádzky a cez týždeň už vôbec. Rozmýšľam, že si kúpim stacionárny bicykel alebo stepper, neviem čo je vhodnejšie na moje žily.

43

tak toto som rozmyšlala aj ja ako vyriešim-:)
ale ono neni až taky problem to varenie,ked sa naučiš pri tom trenovat tie nohy,nestat na jednom mieste bez pohybu,treba sa naučit prenasat vahu na špičky a paty a hybat s nohami aj pri sedeni a každu polhodinu sa postaviť .
treba tu cievnu gymnastiku stale praktizovať a nezabudať na to ani pri sedeni a stani.

jankaaaaaaaaa

to je dan zato, ze cely zivot su ludia lenivi, len sedia doma na zadku a nikam sportovat nechodia,. nechcem vidiet tuto dnesnu generaciu mladyhc ludi, tak o 20-30rokov. co tot u bude. ano stav zil je vrodeny, ale len do urcitej miery. velmi sa to da ovplyvnit hlavne sportom a pravidelnym pohybom, zdravou zivotospravou.

riško

No ja by som začal tým, že bysom postavil za ten sporák niekoho iného. Sakra ved ked máš 55 tak to deti alebo muž si sedia na riti a čakajú kým ich obslúžiš? V práci môžeš vymeniť stoličku za fitloptu.

43

risko,samozrejme pohyb je jednoznačne prvoradou zaležitosťou,ale ja poznam aktivnych sportovcov,tanečnice ,ktore sa dennodenne hybu až až a maju problemy so žilami a cievami.je to vrodena zaležitosť,čo teda aj mne lekar povedal a kompresivne pančuchy su v takomto pripade až 75% uspechu liečby .

Žilka

Áno, Riško, ja to chápem, určite to začínam riešiť. Bohužiaľ zamestnanie už v mojom veku zmeniť nedokážem a je pravda, že v robote som 8 hodín pri počítači, často aj dlhšie. Doma potom stojím pri kuchynskej linke a varím. To všetko spolu s dedičnosťou sa iste podpísalo pod môj terajší stav.
Ale čo strava a prípadne niektoré konkrétne vitamíny a iné látky? Nemôžem aj v tomto smere niečo urobiť?