accutane,mate skusenosti?

RNG

Pravy vitamin A treba pouzivat tak isto, ako jeho umelu nahrazku, niekolko mesiacov.
Ucinkuje to zhruba tak isto, len poskodenie tela je definitivne mensie a nesposobuje to permanentne dlhorocne chemicke zamorenie.

RNG

Nuz retinolu tj praveho vitaminu A sa pouziva s uspechom okolo 10 az 15 mg(zhruba 25 000 az 50 000 IU), co samozrejme je megadavka a niekedy aj ciastocne skodliva pri dlhodobom brani, lebo je to, tukovorozpustny vitamin a postupne sa hromadi v peceni, ale zdaleka nie tak skodliva ako umela chemikalia isotretinoin, a to uz len pre to, ze telo vie narabat s retinolom/retinol palmitatom , tj pravym prirodnym vitaminom A, pouzit ho a vylucit ovela lepsie, ako chemicke zamorenie vo forme isotretinoinu.
To co povazuju u isotretinoinu za uzitovcne, tj potlacenie vylucovania tukov, ocervenenie pleti a zhadzovanie/supane sa vrchnych vrstiev koze, to zahadne u praveho vitaminu A aj v ovela mensej miere povazuju za "skodlive ucinky, dokonca toxicke ucinky"

Vysvetlenie na takuto dvojnu logiku je nasledovne: Vitaminy nesmu mat ziadne skodlive ucinky, ani potravinove doplnky akehokolvek druhu, ale na liek staci, ked ho prehlasia za viac uzitocny, ako skodlivy, pricom medzi mozne skodlive ucinky kludne toleruju aj smrt!

Preto sa megadavky vitaminov, hoci liecia rovnako dobre ako lieky, dakedy aj lepsie na liecenie pouzivat nemozu, lebo na to nie su schvalene oficialne.

petra 001

ada777

ja zijem v irsku a tu slnko nesvieti:DD takze toho sa nebojim,ze budem vystavena slnku.takze v pohode.a uz sa nemozem dockat,ked vyjdem von bez make upu,lebo uz ma to nebavi.stale sa mi robia nove a nove.svine jedne.ale zacinam az o 6 tyzdnov,takze este musim vydrzat

ada777

Peta...ja budem mat 18 rokov. Uz treti mesiac beriem roacutanne ale teraz nie j dobry napad brat ho lebo s tym nemozes chodit na slnko kvoli pigmentovym skvrnam takze pockaj tak do septembra a urcite chod do toho!! ja som nad tym vahala ale nakoniec som si povedala ze idem a akoze nejak extra peknu plet nemam ale netvoria sa mi vobec hnisave vyrazky ale jazvicky ostanu ale je to super pocit a aj vyssie sebavedomie! a bohuzial dnes su podla mna uspesní hlavne pekní ludia :/
drzim palce!!! :)))

petra 001

mira,

neboj,viem,co je zdrava strava a jasne ze mlieko a spol,ku tomu nepatri.ale ja uz proste nemam nervy na moj ksycht.jasne,ze sa chystam pekne stravovat aj potom,len asi treba tomu dopomoct.

- mira

Petra, je rozdiel v tom, čo kto považuje za zdravú stravu. Ak si jedla jogurty, syry, ovocie, na akné isto nepomohlo, naopak.
Strava na čistenie tela a pokožky je založená na zelenine a celozrnných obilných kašiach, s malým prídavkom strukovín a niektorých ochucovadiel, doplnkov. Prvý mesiac treba vylúčiť i tuk, až po mesiaci môžeš pridať malé množstvo olejnatých semien, orieškov alebo málo panenského sezamového oleja . Pri takejto strave nastane zo začiatku bravúrne čistenie, t.j. vylučovanie mazu a hlienu cez pokožku. Až po vylúčení prebytkov sa pokožka napne a rozjasní, zmiznú zápaly.

petra 001

dnes som bola u dermatologa v irsku a cuduj sa svete,co mi predpisala,roaccutane:) ale kedze ma o 2 tyzdne caka taka mensia operacia,takze pockam uz mesiac,ked uz som vydrzala tolke roky.ale navrhla mi to sama,dala mi brozurku o tom,nech si vsetko nastudujem,vedlajsie ucinky atd.a idem do toho.myslim,ze uz vacsie depresie ako mam z mojej pleti teraz,asi uz ani nemozem mat:D skusala som vsetko mozne aj nemozne,ani zdrava strava,draha,prirodna kozmetika a nic.a ti,ktori take problemy nemali,nepochopia.

overnick

verím všetkým hrozbám, ktoré tu už boli popísané, ale ja som napr. presne ten prípad, že NIČ nezabralo. Ak to inak neide, tak prečo sa trápiť kvôli pleti? Je síce pravda, že prvé 2 mesiace som to mala 5x horšie, lebo všetko pod kožou usadené sa dostávalo von. Teraz mám už pleť omnoho krajšiu, nemám problém chodiť do spoločnosti, no mám pred sebou ešte 2 mesiace liečby. Mám suché pery, ruky, ale tieto veci sa veľmi jednoducho dajú vyriešiť krémovaním po každom sprchovaní a pomádou. Keď už zasvieti slnko, treba mať po ruke aj krém s UV faktorom. Na pleť odporúčam Effaclar H, mne veľmi pomáhal, ale nemá UV tak je potrebné ešte niečo k tomu. A čo sa týka nejakých depresií, zatiaľ som v pohode a bez komplikácií ;-)