Liečba alkoholizmu

Príspevok v téme: Liečba alkoholizmu
pat902

Dobrý deň, raz som tu už túto tému otvorila pod názvom Baclofen, ale bez ohlasu, preto by som chcela znovu poprosiť o príspevky, ak má niekto osobnú skúsenosť s liečbou alkoholizmu baclofenom. Hlavne max. dávkovanie, dobu užívania, príp.vedľajšie účinky. Ak sa tu náhodou objaví nick Magy, v istej diskusií písal o géne, kt.ovplyvňuje náchylnosť k alkoholizmu, ak viete bližšie objasniť. Vopred ďakujem.

Beton

Kiez by rodicia pili len raz za stvrtrok... To by som mala sancu s nimi normalne rozpravat celkom dost... Ale samozrejme by nemuseli vobec, ale aj toto by bolo lepsie ako denne... Ale drzim palce...

Jefitto

Presne tak... ja som dlho intenzivne popijal... v jeden pekný deň mi svitlo, že načo to je vlastne dobre? Smutok tym neutopiš a aj keď, tak len na chvilu. Stoji to veľa peňeži a ráno ti je len zle. Tak som s tým prestal... je to už rok.
Naposledy som mal jedno šampanske na silvestra a odvtedy iba 20 kvapiek bromhexinu :)
Dá sa to... nájdi si niečo iné, čo ťa baví. Mňa napríklad baví chodiť na hríby aj keď je jasné, že teraz sa to nedá. V zime ja neviem... hraj na hudobný nástroj, nauč sa šiť, alebo choď do garáže a dačo tam zostroj. Ja som si urobil už tri zosilňovače. Je to jednoduché. Kúpiš si stavebnicu zosika za 8 evra, treba ti spajkovačku, cin kolofoniu (dokopy 10 evra) a potom ešte zdroj a také tieto veci. Dokopy ma taký zosik na gitarové kombo vyšiel na 40 evra a má výkon 75W (v obchodoch sú najlacnejšie za stovku). Keď sa ti zdá aj toto drahé, tak si zober, že za 40 evra kupiš možno 8 fliaš chlastu...

pat902

Áno, kvartálny, to je výstižné. K tej pevnej vôli by to chcelo nejakú barličku. Zaujal ma ten baclofen, oficiálne sa užíva na uvolnenie kostr.svalstva.

mate59

čo popisuješ, je tzv. kvartálny typ alkoholika, takto pije napr. herec Jiri Krampol.
Jediná cesta k vyliečeniu je doživotná abstinencia,pevná vôľa.

Betka

alkoholizmus sa da vyliecit,silou modlitby,mam to odskusane.modlit sa musi pacient az do vymiznutia chuti na alkohol.Pacient si moze rano previntivne povedat tuto mocnu obetu....PANE BOZE tuto chut na alkohol ti obetujem...trebars za spasu vsetkych ludi ktori do rana zomru.Vtedy chut na alkohol odide,lebo sa to obracia proti samotnemu diablovi.Diabol nechce spasu dusi.Pomahaju aj modlitby za duse v ocisci.Kedze je to dusevne ochorenie,treba s nim aj dusevne bojovat

pat902

Ja si pod pojmom alkoholik predstavujem človeka, ktorý musí mať dávku denne. Keď je to sporadicky, mohlo by sa to dať hádam nejako ovplyvniť, hm? :(

ATIDE/ESMERA

no a čo,v šak aj ten alkoholik v našej rodine pije, a potom nemusí aj tri mesiace a možno aj viac,a potom zas to príde...to ej podľa mňa alkoholizmus

pat902

Nie je to alkoholik v pravom zmysle slova, tá chuť príde tak cca po 2-3 mesiacoch a stav trvá 3-4 dni. A uvedomuje si to a chce aj to odbúrať. Návštevy v ambulancií psych. sú formalita: campral a o mesiac dovidenia.