Z akého dôvodu sa mi zmenila farba oči?

Jessi_1111

Myslím, že ak sa chceš uistiť a spoznať dôvod, najlepšie urobíš, ak zájdeš za očným lekárom. :-)

sindyna

čítala som že dokonca farbu očí si človek može zmenit aj vdaka jedlu, aj s profesorkou som sa o tom rozprávala a ze ona si to vraj vyskúšala a funguje to :)

Edisko123654

Ahojte chcem si zmenit farbu oči ale neviem ako . :) ale nechcem brat žiadne lieky na hormony . či sa to dá nejak s potravinami abo nejak tak

detolf

hej aj mne sa stalo a tuzim prist nato prečo ? .. Nic z toho dole som nezazila takže to musí byt niecím iným .. NEVIETE CIM ?

arman

mne sa to stalo tiez, doteraz som to nepochopil.
Tie vysvetlenia nizsie sa mi nezdaju nejak podlozene, ani z nich nemam pocit, ze by lezala pravda tam. Ale pricinu to urcite nejaku bude mat.

Magy

pepeorla - na farbu oci, resp. zmenu pigmentu v duhovke maju vplyv najme hormony - ok hovorime o dlhodobej a pozvolnej zmene.
k zmene farby moze dost aj pri prudkych vykyvoch emocii. farba duhovky sa moze zmenit pomerne vyrazne, ked sa zlaknes, ked zahoris vasnou... preco si myslis, ze sa hovori "uplne sa ti rozsvietili oci, ked si ho zazrela" ??
asi to nebude len tak prazdna fraza ;)

pepeorla

práve som hľadala nejakú diskusiu k tejto téme, lebo keď som sa ráno zobudila, pozriem do zrkadla a moje oči totálne zmenili farbu, až som zostala v šoku, cítila som sa ako s cudzími očami. vždy som mala svetlomodré oči s nádychom do sivej, ale teraz mám tmavosivé so žltozelenkavými fliačikmi pri zreničke. takže to može byť nejakou chorobou? musím si o tom niečo zistiť, takisto niesom v strese a neberiem tabletky žiadne ...