Ženy, spamatajte sa!

Príspevok v téme: Ženy, spamatajte sa!
Vdova

Stale je niekde na programe manzelska nevera. Cudujem sa tym naivkam, ktore veria tomu, ze chudak manzel je prenasledovany doma Xantipou, ktora ho sekiruje, neda mu, aj ked on jej skace okolo zadku. Tak chudak potrebuje niekde utesit, aby sa nezosypal.
A čo povedat na take, ktore maju toho nevernika doma? Utapaju sa v slzach, hadaju sa s nim, hrozia, prosia - vsetko mozne, len aby sa milenky vzdal a vratil sa k rodine.
Nedavno som takeho nevernika pochovala. A ked som zrekapitulovala cely svoj zivot s nim, tak som sa zhrozila. Preto radim kazdej oklamanej zene: nenicte si zdravie a psychicku pohodu rozmyslanim nad tym, ako zmenit promiskuitneho chlapa. Myslite na seba, zite SVOJ zivot a teste sa kazdej chvili. Starajte sa o svoje telo, svoju krasu, sustredujte sa na tie najkrajsie stranky zivota a nedopustite, aby chlap, ktory devastuje vase manzelstvo, zdevastoval aj vas tym, ze nad nim rozmyslate. Kym on sa zabava niekde s dalsou oklamanou, vy doma placete a behate okolo deti. Nechajte ho, nech sa o tie deti stara aj sam a vy sa chodte zabavit. Najdite si vhodne aktivity, ktore vas budu tesit. Len nesedte doma!!! Zmyslom vasho zivota nie je vas manzel, ale vy sama. Spamatajte sa! Myslite na seba, nie na neho! Len tak sa sa z toho dostanete. Je to jedina cesta, na konci ktorej je radost.

pravy huhu

Tato tema je skor nabadanim k narcizmu, ktoreho maju niektore zeny az-az. Vdove by skor mohol pomoct psychiater, ako to, ze si tu bude vylievat komplexy na muzoch a est eviac sa lutovat.

gamma

dakujem vdove, ze zalozila tuto temu, velmi pekne to napisala, treba si z jej riadkov vziat poucenie.
Prajem ti, aby si stretla dobreho muza, s ktorym v stasti a laske spolu zostarnete :)

samadoma

mam kolegynu, ktora pred par dnami zistila, ze muz si asi s nikym zacal. odvtedy mu smiruje v mobile, zistuje ako sa dozvediet jeho heslo na mailovu adresu, prehladava mu vrecka. dokonca uz volala sukromnej detektivnej sluzbe.vysvetlujem jej, ze sice moze zistit, ze jejje muz neverny, ale ak sa nechce rozviest, tak by sa nemala radsej takto trapit.lebo je na nu az strasny pohlad: skoro nespi, ustavicne hovori len o tom a uz cakam, kedy ju sef vyhodi, lebo sa nevie na robotu sustredit. ma male dieta, tak chapem, ze nechce aby sa rozisli. ale ked sa s nim doma stale hada a vrieska po nom, tak je mozne, ze ten chlap nakoniec odide. neviem, co v takej situacii robit, ja som slobodna a pripada mi to trocha zvlastne, ked zena takto visi na chlapovi, na ktorom predtym nenasla ani jednu dobru vlastnost. ustavicne ho len kritizovala a nadavala nanho. teraz sa ide zblaznit, ked by ho mala stratit. vobec to nechapem.

RNG

Zialbohu chlapi sa nenarodia s "materinskym citom", ale mozu si vypestovat toleranciu a cit zodpovednosti, tj ked chcu.
Deti zacnu zjednocovat rodicov az po tom, ked potrebuju oboch, tj ked muz najde s dietatom spojenie./ V teen rokoch je zase dovod na rodicovske hadky, ked nazory zien a muzov na vychovu su rozdielne a deti to zneuzivaju v tom veku.
A zase, musi tu byt snaha na oboch stranach to riesit dohodou. Inac kto ide do manzelstva s tym, ze ziska a nie vlozi do toho, bude velmi sklamany a do toho manzelstva sa vobec nehodil v prvom rade.
Zialbohu dnesna spolocnosat vychovava individualizmus, egoizmus, pozitkarstvo a nie obetavost, zasadovost a moralnost. Nuz a dnes vidnoi vysledky toho velmi vypuklo.
V Chicagu sa napr minuly rok registrovalo viac rozvodov, nez uzavrelo manzelstiev a vovnutornom meste sa narodilo viac deti mimo manzelstva, ako v manzelstvach.
A kriminalita je natolko na vzraste, ze v USA je dnes 2.2 miliona ludi vo vazniciach, a aj tak vacsina zlocincov je cez sudy a advokatov oslobodena pouzitim vseliakych legalnych trikov.
Zialbohu, mnohe krajiny sleduju tu istu cestu "do pekla", ked tlacia tie iste sebecke individualisticke a amoralne(v z mysle tradicnej moralky) smery.

simk

watermelon, tvoj prispevok vobec nie je odveci. chapem, v akej si situacii, ja som robila presne toto iste. pokial ide o sex, tak som to uz brala ako neprijemnu povinnost, kedze som bola strasne unavena a tesila som sa situacii, ked ten moj zaspal skor ako som sa ja stihla osprchovat a prist za nim. a takto plizivo sa to vsetko zacalo. na seba som nemala cas, chodila som doma nedbalo upravena, stale len okolo dietata. mat jedno dieta je velka zataz, lebo ustavicne vyzaduje spolocnost. a kto iny to je ako mama alebo otec? a ked otec doma nie je, musi to byt mama. dve deti sa spolu zahraju, ale jedno - to je naozaj problem. najma ak je clovek na vsetko sam. a tak pomaly sa nas vztah rozpadaval. jedneho dna muz povedal, ze sa zalubil a chce sa rozist. myslela som, ze sa mi sniva. neprajem tu hrozu nikomu. neskoro som sa spamatala a zacala konecne okolo seba nieco robit. isla som na kozmetiku, zacala som chudnut, zdravsie sa stravovat a hlavne striedmo, cvicit, krajsie sa obliekat, pouzivat sminky. a dufala som, ze sa mu znova zacnem pacit. ale bolo uz neskoro. z jeho strany to uz nebol iba sex, ktory mu doma chybal, uz to bola laska. a kto je zalubeny, ten uz po starom partnerovi netuzi. chvilu sa snazil kvoli dietatu, ale stale bol podrazdeny a nevrly. az jedneho dna ma v hneve udrel a vyhlasil, ze je definitivny koniec, ze uz som sa mu uplne sprotivila a nechce so mnou existovat. kade som chodila, tade som plakala, ale nic mi to nepomohlo, odisiel. preto kazdej, ktora sklza k takemuto vyvoju radim to, co pise vdova: spamatajte sa co najskor a venujte sa aj sebe, skraslujte sa a doprajte si radost. nemusi to byt iba dieta. stale ste zena a mate tiez nejake potreby.

watermelon

ako mlada mamicka povazujem za takmer nemozne neobetovat sa dietatu. Sme sami v zahranici, bez pomoci babiek, cele dni travim s dietatom, nas vztah kvoli mojej extremne obetavej povahe vyzeral na ciste rozpadnutie zo zaciatku, ked sa maly narodil. Uz sa to normalizuje, ale aj tak... keby som co len baby sitterku nasla na par hodin aby som mala cas pre seba, starat sa o seba... (ale neviem len tak niekomu doverovat) dost sa zanedbavam, cely tento prvy rok bol tak tazky, takze verim, ze takemu chlapovi co materinsky instinkt nema ziadny sa to nepaci, nechape veci a manzelia sa odcudzia. No intuicia mi vravi ze treba zacat znovu mysliet na vztah, akoby zacinat od znovu len neviem ako s dietatom zavesenym na vas stale...ked ide spat tak jem rychlo a upratujem, ziaden cas a hlavne chut na intimnosti... myslim ze deti vlastne rozbijaju vztahy. Som si ista ze druhe by ho rozbilu uplne, hlavne ked sme sami bez akejkolvek pomoci od rodiny. Asi je moj prispevok od veci, sorry len som sa zamyslela...

Lumik

trojka333: :-)

amala: no hej, len keby som necitil taky spolocensko ekonomicky tlak, ktory ma tlaci opacnym smerom. Niekedy clovek aj dozreje ale potom prezreje a postupne odhniva ...

trojka333

matilda dnes 11:58- sama si predsa písala, že boli časy, ked si s mužom takto žila( v minulosti), ja som reagovala na toto, že u mna je to takto TERAZ. Gratulujem vám, že ste sa z toho bodu vyšvihli, že ste si zachránili vzťah. Ono to ale fakt chce oboch, nestačí, že to chem zachrániť ja, musí chceť aj on a robiť niečo pre to, žiaľ ten môj nemá záujem, nechce...tak nech