Krče - Buscopan

Príspevok v téme: Krče - Buscopan
Jojo789

Zdravim, pred nejakym casom sa mi niekolko mesiacov vkuse striedali hnacky+krce so zapchou.. proste som maval hnacku a krce, potom som nesiel 3-5 dni na WC a potom opat hnacku a krce.. ked ma to chyti niekde v skole alebo cestou je to hroza :( nejako, ani neviem ako mi to preslo a tri mesiace som mal pravidelnu stolicu, kazdy den som bol na WC... asi pred 2 tyzdnami sa mi to vratilo :( naposledy dnes rano som kvoli tomu nestihol bus do skoly... mam probio-fix a buscopan, len neviem kedy mam ten buscopan uzivat, vobec nechapem tomu navodu..prosim vas viete poradit? je tam napisane ze 3-5 krat za den a potom ze iba ked je treba.. tak fakt nechapem :/

RNG

Crevna mikroflora sa neustale meni,zo dna na den, podla toho co zjes a nespravnou skladbou jedla, pouzitim antibiotik alebo pri zlom traveni si ju mozes znicit. Stacim jedna hnacka,pri ktorej mozes stratit az 98 % mikroflory, a ked si nedodas extra probiotika a mikrovlakniny, mozes stratit na cas dobru probiotiku mikrofloru v crevach a telo sa samozrejme brani proti invazii parazitnych kultur tym, ze sa ich snazi vyhodit a dat sancu imym, probiotickym sa rozmnozit a zaujat ich miesto.
Ale na to potrebuje tie probiotika dostat a samozrejme podporit ich rozmnozenie mikrovlakninami Dobre osadene creva probiotikami ich maju az 1 kg na vahu, a spravne osadene creva maju mat vyse 90% vsetkych mikroorganizmov v nich probiotickych a zvysne nie prilis skodlive.

RNG

Samozrejme je to IBS, ked mas pravidelne podrazdene creva a hnacky stiedajuce sa so zapchou.
Ale pricina je mikrobialna vo velkej vacsine pripadov a tie mikroby(skodlive, nie probiotika) si vypestujes sam zle volenou potravou bohatou na skroboviny a cukry, jemne muky, a chudobnou na celozrnne produkty a mikrovlakniny
Samozrejme k tomu moze prispievat nedostatok kyselin alebo niektorych enzymov, co podporuje degeneraciu normalnej probiotickej crevnej flory a tym narusenie celeho travenia, imunity a hromade inych zdravotnych problemov z toho postupne vyplyvajucich.

RNG

Nuz ja tu nie som, aby som radil ako brat skodlive chemicke lieky. Na to mas svojich lekarov. Ale vseobecne, utlmovadla sa beru v pripade krcov, pri prvych priznakoch. Nezabudaj ale, ze ti to spomali este viac peristaltiku a moze ta este horsie zapiect.

RNG

Samozrejme ze to mozes mat z mlieka! Ja som za detsva pil vyse litra suroveho mlieka a nemal som ziadne problemy okolo toho, Dnes mi staci vypit pol sialky a prezenie ma ako hrom. Ale na stastie, yogurt a kysle mlieko mi to nerobi, ani syry obzvlast. Ale snad je to aj pre to, ze dnes uz castejsie beriem enzymi, co mi pomozu stravit aj laktozu(mliecny cukor, na ktory je mnoho ludi alergickych) aj mliecne bielkoviny, najma kazein a mliecne tuky.
Ale zapchy su casto dosledok nedostatku vody a mikrovlaknin, crevo sa nema do coho zapriet a tak to tam zostane prilis dlho, prilis sa to vysusi(absorbcia tekutin crevnymi stenami) a prilis sa tam premnozia rozne mikroby, najma skodlive hnilobne

Jojo789

dakujem vam... RNG neviem perfektne po anglicky, mne by stacilo vediet ci si ten buscopan mam davat kazdy den, alebo pocas krcov alebo kedy... inak nemozem to mat z mlieka? lebo ked mi to po tych troch mesiacoch znova zacalo, pil som dost mlieka

Yorick

Naozaj, pricin je mnoho, preco mas hnacku a taketo zazivacie trable. Viacej sa docitac, na stranke zdravebrucho.eu

Je tam dost veci, co si este nevedel.