Zlata zila krem

Liekk.

Lieky na hemoroidy

Hemoroidy sú nepríjemné ochorenie, ktoré je v niektorých prípadoch veľmi bolestivé. Ak sa chcete vyhnúť chirurgickému zákroku, potom je najvhodnejšou metódou liečby hemoroidov použitie liekov, kvapiek, mastí, krémov a čapíkov. Táto metóda pomáha uľaviť od všetkých príznakov hemoroidov, či už je to bolesť, nepríjemné svrbenie, krvácanie, opuch alebo zápal.

Výživové doplnky a lieky, ktoré obsahujú vlákninu a živé baktérie, pomáhajú k ľahšiemu vyprázdňovaniu hrubého čreva a k zjemneniu stolice. Stolica nedráždi hemoroidy a dochádza k zníženiu opuchu v oblasti konečníka.

Bylinné výťažky z liečivých rastlín, obsiahnuté v týchto prípravkoch proti hemoroidom, znižujú zápal, odstraňujú opuch, uľavujú od bolesti a zmierňujú nepríjemné svrbenie. Ich použitie sa odporúča aj pri akútnych a chronických zápaloch hrubého čreva a problémoch s hemoroidmi. Jednotlivé zložky pomáhajú k posilneniu a obnove pružnosti cievnych stien, podporujú tok krvi, majú chladivý, antibakteriálny a protizápalový účinok.

Lieky a výživové doplnky,

ktoré pomáhajú pri liečbe hemoroidov, by sa mali užívať približne tridsať minút pred jedlom. Dávkovanie liekov je vždy určené v príbalovom letáku spolu s informáciami o nepriaznivých účinkoch.

Rektálne maste, gély a krémy proti hemoroidom je nutné opatrne nanášať niekoľkokrát denne na umytý a osušený konečník. Niektoré maste je možné použiť aj na vnútorné hemoroidy. Balenie v takomto prípade obsahuje aj aplikátor, ktorým je možné naniesť masť vo vnútri konečníka.

Pred použitím liekov, mastí, krémov, čapíkov a výživových doplnkov sa poraďte so svojim lekárom. Mnohé prípravky sú vhodné aj pre tehotné ženy, pretože nie sú škodlivé a nemajú nepriaznivé účinky na nenarodené deti a ani narodené deti v období dojčenia.

Marceldu

Najlepsie si po stolici umyť konecník najlepšie osprchovať sa a potom ho ukludniť ja pouzívam vlhcené obrúsky hemoral je to perfektne tu sú najlacnejsie www.hemoroidy-hemeroidy.sk, dodrziavať to a sa to pekne zahojiiií

michalpolka

Ja preferujem na liečbu hemoroidov či už z hygienického hľadiska, alebo z toho čo je príjemnejšie užívať radšej tabletky/tobolky. Liečia zvnútra a nie iba lokálne zvonku. Mne osobne bolo nepríjemné používať krémy, tak som skúsil hemostop micron a ten mi rýchlo účinkoval a pomáhal a nakoniec ma z tých hemoroidov dostal.

drmaxik

Mne jedine pomohlo po kazdej stolici vyplachnut anal prudom vody.najlepsie studena voda. Po tyzdni uz ziadne svrbenie ani vyrastok. Masticky ani vodicky z internetu nepomohli.

Paulina@

Bez predpisu som kupovala v lekárni Fine6 a som nadmieru spokojná, kúpila som aj rodičom a tiež spokojný tento je dobrý.

Maros682

mne ta masticka faktu moc nepomohla, tiez mi viacej pomohol hemostop ale zacal som ho neskoro natierat, stiahol mi hemoroid ale uz som mal posledne stadium tak som sa uz aj tak operacii nevyhol

lopatka12

Najlepšie je opýtať sa priamo doktora, alebo aspoň lekárničky, mne odporúčili mastičku Hemostop a tá mi veľmi pomohla, majú myslím tiež aj tabletky.

katka69

opýtaj sa v lekárni. Ja by som ti odporučila Diosminol - nie je to krém, ale tabletky, podľa mňa účinnejší spôsob liečby z dlhodobého hľadiska ako krémy. Je bez predpisu a mne zaúčinkoval do troch dní.