Návšteva psychológa

Príspevok v téme: Návšteva psychológa
anniee

prosím ako prebieha návšteva psychológa? mám jeden nepríjemný zážitok, o ktorom som ešte nikdy nehovorila a stále ma prenasledujú tie myšlienky, chcela by som tam zájsť, len si neviem predstaviť, ako to tam prebieha? .. bojím sa, že by som mala s tým problém o tom začať len tak hovoriť..

natusa42

hm..no normalne zaklopes a vojdes ...a ona sa ta zacne pytat,alebo on...to je jedno ...normalne prirodzene sa spravaj ..ale ..nechcem ti vsak brat iluzie,no mne sedenia nepomohli vobec...a to som tam bola niekolkokrat ..ale no prajem vela zdaru

Zelenáč

Proste tam zájdi a rovno povedz, že ti je o tom ťažké hovoriť a že vlastne ani nevieš, ako začať :)

Psychológ je školený na to, aby vedel navodiť príjemnú, dôvernú atmosféru. Nemala by si sa cítiť počas terapie zvláštne.

Vyber si napríklad tu: alternativneterapie.sk

Už dopredu sa rozhodni, že budeš psychológa považovať za svojho kamaráta, ktorý si ťa vypočuje a poradí ti. Ok?

eva123

Nemáš sa čoho báť, to nieje ako keď ideš zubárovi ;) psychológ sa bude s tebou len rozprávať a keď sa ti zo začiatku bude o tom ťažko hovoriť, bude sa ti snažiť pomôcť, pôjde to ;)