Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

damaxy

Tobi :) najdôležitejšie je prísť na to, čo nám je. Potom sa upokojíme, že konečne nejaká diagnóza. No a potom už len pretrpieť a vyzdravieť. Jednoducho napísané, ale čo za tým všetko je.
Pri psychike je dôležitá rovnováha, vedieť si ju udržať.
predstav si, že ideš po doske, ideš si smelo, potom tú dosku zakaždým zdvihnú a ked je meter nad zemou, začne sa nám krútiť hlava máš pocit, že spadneš je dosť široká bezpečná, a ty strácaš rovnováhu... A tak je to aj tu. Pochopiť a dosiahnuť, že máme pevný krok, že sa nič nemôže stať, že vieme kam kráčame, že si veríme, že sa nebojíme.
:)

tobi

DAMAXY to so pises o depresii presne to som citila ja..ja som mala najskor depku aspon tak to povedal byvali lekar..teraz mam novu psychosku a ta mi zistila PP, uzkost ale aj depku...kata

tobi

TANI a ako to zvladas, ked je len horsie? tak aj ty chodis po vysetreniach? ja som behala minuly tyzden...mimochodom vcera som mala supernu masaz...proste so sa citila stastna...do frasa preco to ta uzkost za par minut sekund pokazi?

tobi

ahojte, tak aj mna ta uzkost v noci zdrapla do svojich pazurov...nechapem, prave vcera som sa uz konecne citila stastnaaa...tak preco mi to pokazila? ach jaj...nuz dala som si frontin...bolo to take zvlastne najprv som nemohla dlho zaspat a potom ked uz som skoro spala som sa strhla a hrozne mi busilo srdce a trpli mi prsty na nohach...vy sa ako mavate? DAMAXY ty si uzivala tie tablety magne B6? alebo? pa Kata

damaxy

tatiana, to ti gratulujem, bojovníčka, a ja som si potom zvykla dávať magnézium lebo počas stresov sa nám stráca, takže treba doplňať aj tento minerál a teraz si ho občas dám ked nemôžem zaspať :) a stále som ho nosila v kabelke, keď mi už bolo akože lepšie. Dokonca si ho dám aj po nejakej fyzickej námahe. Ale ja ho mám aj málo, ale nejak viem kedy ho zjesť.

damaxy

ˇano, je to tak ako píše tatiana, väčšinou sa k PP pridruží aj úzkosť a depresia. V depresívnom stave bolí žalúdok, je nervozita ja som mala pocity ako pred skúškou, prípadne pred niečím z čoho som mala strach.Trvalo to celé dni, máte v sebe napätie, nechutí ani jesť, nechce sa vám nič robiť, mate len svoj svet okolie sa vytráca, nie ste schopní robiť ani jednoduché veci.Tešila som sa na večer ked si lahnem,lebo som si myslela, že to bude lepšie. Nedalo sa zaspať a ráno som sa prebudila znova s tými pocitmi čo deň predtým. Spánok nemal bohvieakú kvalitu.Spala som len pár hodín a potom tie isté bolesti nechutenstvo. Ale záleží aj na stupni depresie. Takto neoddýchnutý organizmus sa nemôže ani inak chovať.
Raz mi povedal jeden lekár. "Naše telo je múdre, keď s niečím nestačí, začne sa brániť svojim spôsobom a ten je bolesť. Fyzickú poznáme, s tou si porzdíme, nohu ruku , hlavu obviažeme a šetríme, dáme si lieky od bolesti a čakáme. Prípadne nas zoberu do nemocnice, dajú injekciu a podobne. A tak isto je to aj s duševnou bolesťou. Naša hlava sa potrebuje vyliečiť. Potrebuje pokoj, potrebuje lieky a tiež trpazlivosť. Preto stále opakujem :) dožičte si pokoj, majte sa radi a hlavne všetci sme nahraditeľní, ale všetci tiež chceme kvalitne žiť. Dajme si pomôcť, liekkmi, lekármi a všetkými, čo nám pomôcť chcú a môžu a vedia.
Dnes je nadherný deň, slniečkový, tak si pustime slniečko do každého kúska v sebe.

tatiana26

SILVINČIATKO pravdaže áno, mne býva zle v kuse aj niekoľko dní... lebo PP je len otázka pár minút a vracia sa občas ako vraví Damaxy, ale málokto má iba PP, väčšinou je k tomu pridružená úzkosť, depresia alebo tetánia a to už sú stavy, pri ktorých je zle dlhodobo...dokonca niekedy od rána do večera celé týždne... DAMAXY ja som brala ten neurol 5 mesiacov a som sama so sebou vždy spokojná, keď to zvládnem bez neho... keď je fakt zle, tak si ho dám, ale keď je len horšie, tak to skúšam inak...Pekný deň, držte sa, ja behám po doktoroch, len som prišla k našim na kávu a idem zas...ojoj...

damaxy

Silvinčiatko, skús to popísať ako ti to začne čo sa deje a podobne, ale može. Pri zachvatoch PP to začne vyvrcholí a ustúpi to je len epizoda, ktorá sa opakuje.Opakuje sa nepresne po dnoch niekedy po týždňoch.

agaven

silvinciatko može otaska a bolelo ta okolo pupka ak ano mala chod a daj si sodu bicarbonu bud prejde alebo sa vyvracas to je od zaludka ano vtedy aj celu den a potom aj hlava sa prida k tomu ale ak len 10 minut tak ano daj magnesko ale to skor utisuje srdce skus sodu potom napis ja to robim liek nie soda jednu malu lyžicku kavovu a daj si 2dc vody k tomu mne je dobre zatial no to sa mi pise ale aj mna to chytavalo ako vas ja len čučim zatial ale držim sa neviem dokedy ahojko

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úzkosť - Fórum - ZDRAVIE.sk