Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

tatiana26

MYSELF ty si dobrý... to chceš akože prísť psychiatrovi a povedať mu "dajte mi toto a toto AD, lebo niekto na nete mi povedal, ževraj je dobré..."? to je rozkošné... ty si ešte nepočul také, že na každé účinku iné a inak?

A ešte ti niečo poviem, tiež som takto vysadila AD a bola som hrdinka len cca 4 mesiace, kým sa to brutálne vrátilo... prečo? lebo som vôbec nebola pripravená... lebo ja som s úzkosťou nič a nič nerobila okrem toho, že som tlačila do seba lieky... nič som nezmenila, nič som neskúsila, nikam som sa neposunula... takže zase beriem AD, ale už viem, že ich vysadím, až keĎ si budem istá, že viem so svojou úzkosťou zaobchádzať... čož teda možno nebude nikdy... :(

rena23

Myself, ja beriem coaxil a nemam ziadne vedlajsie ucinky - iba prve tyzdne, teraz uz ani neviem, ze ich beriem. Vraj je to nova generacia AD "light" ;-). Nejaky chalan na inom fore pisal, ze ich skusal kombinovat a alkoholom a nic a tiez, ze ich raz zo zvedavosti zobral 40 a mali vraj len lahky halucinogenny ucinok. Neviem, ci mu verit, ale to by som urcite neskusala. ;-)Nejdem mentorovat, vies, co robis, ale mozno Ti ani tak netreba lieky, ako zabojovat v terapii a prestat so sebadestrukciou... Drz sa! :-)

myself

Aloha,
nechcem nikoho demotivovat v boji proti takemu svinstvu ako je PP a podobne discipliny ale zial musim konstatovat, ze to co som pisal posledne, ze som bez liekov a v pohode, tak to dnes uz neplati. Ale viem presne preco a mozem si za to sam.
No kde zacat, hadam tym, ze moj vztah k alkoholu a zivotu v style drugs, sex and rock and roll bol taky silny, ze som sa ho nemienil vzdat ani pocas liecby AD-eckami (teda az na tie drogy :) Z vesela som sa vecer brutalne opil a rano som si slahol polku Velaxinu a bolo fajn - teda doobedie vzdy hrozne a az potom fajn. Vobec ziadne vedlajsie ucinky, proste radost. Teda nepil som kazdy den ale tak raz do tyzdna sa vzdy nasla prilezitost na mensi reset. V maji som vysadil lieky a az do augusta bolo fajn - s vynimkou "zaludocnych" problemov, ktore som uz opisoval (v podstate ani tak neislo o problemy zaludocne ako somaticke vycinanie mojho vegetativneho nervovehy systemu)
No a pred troma tyzdnami som bol na jednej oslave, kamos mal 30rokov - cize od piatej poobede sme chlastali do tretej rana. Vsetko bolo fajn, ziadny problem, az.... Na druhy den som sa uplne zosypal - bolo to hrozne, bolelo ma cele telo aj dusa, bolo mi zle vo vsetkych polohach - dokonca ani Lexaurin nezabral. K tomu sa este pridal dalsi brutalne stresujuci zazitok - v ten den som sa mal totizto stretnut s jednou damou a uzit si nesputanu rozkos. Ked som si vsak predstavil ti vycitky a pocit viny, ktory ba urcite nasledoval bezprostredne po ...., tak som sa zosypal este viac.
Tyzden som bol uplne mimo, hlava sa mi tocila jak na centrifuge, bolo mi zle, nemal som sily fyzicke ani psychicke. Cize kombinacia alkoholu a stresu z bokovky ma vratila do starych sraciek - a lietam v tom tiez.

Chodim pravidelne na terapiu (KBT + dynamicka) a dufam ze sa coskoro dostanem do starych kolaji, ale potrebujem upravit chemiu v hlave prety by som vas chel poprosit o typ na dobre AD, ktore budu mat minimum vedlajsich ucinkov (utopia, vsak :)) Doktorka mi nasadila escitalopram, ktory by v porovnani s citalopramom mal mat podstatne menej vedlasich ucinkov - tento liek mi vsak velmi nezabera a zvysuje moju nepohodu. Budem velmi vdacny ak date nejaky dobry tip. Co hovorite napr na Seroxat - som cital ze je to celkom v poho.

Misiak, ty mi povedz co ty beries, lebo ja sa piva nemienim vzdat a viem, ze ty to v pohode kombinujes s AD :)

dakujem
Ciao

tatiana26

Ahojte, prosím vás bral niekto z vás ATB zinnat? Lebo ja odvčera beriem každých 12 hodín 500mg a už včera večer mi bola divne a dnes proste od rána rozbehnutá úzkosť... a čítam tam, že nežiadúce účinky sú poruchy nervového systému, najmä závraty... tak teraz neviem ,či zaťať zuby a vydržať alebo volať doktorovi, či to prejde, či to neprejde... no kokos ale riadne mi je zle... nielen že mám ťažký zápal priedušiek, ale ešte plus aj toto, fakt neviem, čo robiť...

tatiana26

Jééj Tobi ahááá, keby som si to bolo skôr prečítala, tak hneď viem... :-)) no ale šak už ok... ZUZKA ja tiež furt niečo riešiť, ale tak dosť veľa aj s úzkosťou súvisí...

charlie89

ahojte ludia chcel som sa len podakovat tak vseobecne za podporu som rad ze mam kam napisat svoje pocity a myslienky a viem ze niesom sam a ze ludia na tomto fore :) vedia povzbudit aj ked vas vsetkych blisie nepoznam myslim tym prave cez forum DAKUJEM!

tobi

Ahoojte vsetci:) som rada,ze Tanicka sem opat nakukne a napise...:) ja sa mam vcelku fajn..klop klop..:) ad beriem stale, uz asi tomu bude 2 roky...
A MISIAK AJ JA SOM SI TA DNES PRIDALA NA FB..:-))

zuzanka65

Ahoj Misko. Videla som ta na fasa buku. Cervene tricko . Ja sa ma fajn, stale cosi riesim, nastastie nie uzkost a PP, no vzdy sa nieco najde, takze celkove je to vsetko v poriadku. Drz sa.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.