Extremne potenie

lilianna

Dôležité je odstrániť príčinu potenia čo je veľmi ťažke a preto aspoň poriešenie následku:
Ja bojujem proti poteniu takto: po osprchovaní laliovým sprchovacím gelom sa natriem laliovým telovým mliekom tej istej značky Ked sa začneš potiť tak to mlieko krásne začne voniať zastrie všetky nepríjemné pachy a citiš len príjemnú vôňu a použijem ešte aj ľaliový antipespirant + toaletná voda alebo parfum.

Je mnoho druhov vôňi a každu umocníš gelom,mliekom,antipespirantom a parfémom jedneho druhu a jednejznačky:)

pet

velmi ale velmi sa potim v podpazusi,nezaberaju ani ziadne antiperspiranty,bol som aj u endikrinologa ale nic nezistil.vie mi niekto poradit co mam s tym robit?

nena

mne sa znovu veľmi potia nohy. Vadí mi to, pretože pri svojej práci stále nosím silónky. Brat mal raz s tým tiež problém,bol s tým u lekárky a tá mu dala nejaký prášok alebo vodičku, v ktorej si mal nohy močiť. Naozaj mu to pomohlo, nepotili sa a prestali zapáchať. Vraj to boli nejaké baktérie. neviete niečo o tomto spôsobe? On zabudol čo to bolo, zaujíma ma to.

pišta

- STOPNI alebo aspoň (postupne) výrazne obmedz potravinové jedy. Toto je základ PRE KAŽDÉHO, Písať ich? Je to asi jasné...
- Čo ti môže dobre prospieť pri „hľadaní“ stredu, sú celozrné obiloviny. Dobre nahradia výrobky z bielej múky, majú veľa vlákniny, vzácne stopové prvky (meď, zinok, síra ), najmä ryža natural, pohánka. Sú slabo „kyslé“, ale to nevadí, treba jesť aj také potraviny
- Určite oddeľuj stravu, ak nevieš ako, naštuduj
- Chlorella, mladý jačmeň alebo riasy sú superpotraviny. Porozmýšľaj o ich používaní. Pozitívne zasahujú do mnohých (aj acidobázických) dejov v organizme
- PAMÄTAJ, o svoje zdravie treba (za)bojovať. Je to „beh na dlhé trate.
- ŠTUDUJ – ako funguje telo, ako (ne)vznikajú choroby, ako je možné, že niekto sa v pohode dožije 100 rokov. Existuje viacero dobrých kníh Je toho veľa? Je. Ale vieš o čom hovoríme? O kvalite nášho každodenného žitia! Máš kedy. Postupne. Ale bez svojich poznatkov sa ti z dlhodobého hľadiska sa ti nepodarí udržiavať SVOJE ZDRAVIE na dobrej úrovni. Nielen tebe, nikomu!
- Nájdi lekárov, ktorí zdravo žijú, ktorí sú otvorení aj voči alternatívnym spôsobom liečenia (toto je fakt ťažké)
- To, čo ti píšem, je všeobecná orientácia. Podrobné a ďalšie kroky zváž sama.
- PAMÄTAJ, o svoje zdravie treba (za)bojovať. Je to „beh na dlhé trate

pišta

- PRETO UVAŽUJ O SYSTÉMOVÝCH OPATRENIACH
- Nadmerné potenie je jednoduchšie z nich, máš väčšiu šancu zvládnuť najprv to
- Oba tvoje problémy majú niečo spoločné – vnútorné znečistenie organizmu
- Preto začni denne používať jedno jedlo čisto ovocné a jedno čisto zeleninové. Vyber také plodiny, aby neboli v rozpore s tvojimi alergickými reakciami
- Už tieto potraviny zahája jemné prečisťovanie organizmu. Zároveň sú poslom zásaditých látok, buduje sa ti PH+, nič nemusíš merať, sledovať
- Na čistenie je výborný čaj z mladunkej žihľavy. Prečistí krv, okysličí ju nepriamo zlepšením železitých látok, odbúra prebytočnú vodu
- Pokročilejšie techniky čistenia (kylstír, šank parkšalánu, hladovkaˇ) NAŠTUDUJ, konzultuj so skúsenejšími, nechoď do nich bezhlavo, alebo niektoré jednoducho vynechaj

pišta

Imka:
- alergológa nevynechávaj (zatiaľ), alergia mus9 byť pod kontrolou
- hľadaj „svoj STRED“. Je to súbor opatrením ktorý ťa nevychýli príliš na jednu stranu (nie si na ňu pripravená, napr. úplná surová strava...) ale ťa nenechá zotrvať ani v existujúcom životnom štýle. Ten je súčasťou, zdrojom tvojich problémov.
- Nespoliehaj sa (len) na vodičky )ak máš napr. ekzém) alebo mastičky alebo len lieky.
- Ochorenia, ktoré máš, sú systémového charakteru, ide o ochorenie (poruchu) do určitej miery celého organizmu. Neboj sa tých slov. Je to o tom, že nestačí potierať jedno miesto, treba „riešiť“ celok

ima

Pišta, je možné, že máš pravdu, čítala som si aj tvoje ostatné príspevky, určite sa z toho dá niečo vybrať. Len si neviem predstaviť čo by mal obsahovať môj jedálniček, keď píšeš, čo všetko vynechať. Alergológ mi odporučí vynechať zase iné potraviny, ešte nejaká ďalšia choroba a zistím, že vlastne nemôžem jesť nič. Samozrajme sa dajú vynechať vyprážané a mastné jedlá, s tým problém nemám, pri výške 165 vážim 48 kg, tak by som sa asi stratila pri nejakej diete.
Viem, že príčinou potenia je aj stres, čo má asi každý človek, niekto viac, iný menej. Ale ak som v úplnom kľude a potia sa mi ruky, tak ako mám regulovať nerovnováhu a ako sledovať svoje PH?

pišta

Ima, je dosť pravdepodobné, že si v nerovnováhe nonstop.
Veď telo „beží“ celý deň, každú minútu, tisícinu sekundy sa niečo deje..
Napr. kdesi som čítal že v prípade väčšieho množstva voľných radikálov v tele, za sekundu môže prísť až 10 000 útokov na bunku. Takýmto útokom postupne podľahne každá bunka. Ak sa dostane do bunkového jadra voľný radikál, celý metabolizmus bunky, neskôr tkaniva, je ta-tam.
V tej či onej nerovnováhe je cca 99% ľudí, lebo približne toľko ľudí má njeké zdravotné problémy. Keby to tak nebolo, tak sme zdraví a napr. sa tiež nadmerne nepotíme.
Takže neber to nejako osobne :-) ale pokús si rozšíriť rozhľad. Pomôže ti to v hľadaní optimálneho riešenia pre seba. : ))
Niekedy aj lieky treba. Ale spravidla neriešia podstatu problému...

ima

Ja mam ten isty problem, stale sa potim, a to ani nie tak v podpazusi, ale ruky a tiez nohy. Je to dost neprijemne, preto sa snazim ani nepodavat nikomu ruku, pokial to ide. Skusila som aj z lekarne Excipial DeoForte, pouzivaju to aj sportovci, no ale mne to nejak nezabera. A nemyslim si, ze je to prejav nerovnovahy, alebo nejakoho vypatia,to by som bola v nerovnovahe nonstop.