Zrak

Tris

Ľudia za pc udajne o 50% menej žmurkajú čím oči slabnú a vysilujú sa, okrem očnej jógy, kvapiek sa doporučuje užívať aj vitamíny, ja som dennodenne za PC a užívam raz do roka vitamíny ocutein aby som očiam dopriala dostatok výživy a posilnila ich

iggzik

Ja mam odsedenych asi 10 rokov cisteho casu za PC .. jop nieje sa cim chvalit, no okuliare nenosim, aj ked zrak nieje buh vi co..

Posledny rok sa mi dokonca trosku aj zlepsil, nebudem to pripisovat nicomu, bo vela zmien som porobil v zivote..

Co ma ale trosku ... je, ze v zornom poli mam take srandy ako keby male chlpky, ked som bol posledne u ocnej na prehliadke tak mi povedala, ze mam oci ok.. no toto sa mi stale zhorsuje nie sice dako rapidne..

0vecka

pocitac je zly najme preto ze pozeras stale do tej istej dialky co sposobuje ze sa svaly v oku nenamahaju a mas tendenciu menej zmurkat... preto je dobre obcas pozerat aj inam ako do obrazovky...

mishel12

počítač hlavne unavuje a oslabuje oči; a keď sú oči vyčerpané sú viac náchylné aj na "kazenie" :) odporúčam pri práci za PC používať očné kvapky ocutein, dobre zvlhčujú a oči sa tak netrápia

Yong

Lubo123 : všetko to záleží aj od genetiky , a tak , ak niekto z tvojich rodičov nosí okuliare , tak je pravdepodobnosť , že aj ty budeš mať...

Optimista

Dobré sú aj tabletky ,,Ostrovidky" obsahujú lutein...jedz vela surovej zeleniny, avšak nielen mrkvu, ale aj hlavkový šalát, rajčiny a pod. a preplachuj si oči vodou...

Yong

Lubo123: tak na zrak je dobrá mrkva, a vitamíny Centrum , ja som mal tiež veľmi dobrý zrak do diaľky a nosím už pol roka okuliare do diaľky , a mne nepomohlo ani to, že sa otáčam , keďže ja mám zapnutý televízor vedľa - je to individuálne , hovorí sa, že vekom sa môže stať, že už budeš vidieť do diaľky , ale pomaly budeš zle vidieť do blízka

Frost

Yong, LCD monitor je prave lepsi nez klasicky, nie?

Zrak sa moze poskodit len na urcitu hranicu alebo pri praci s pocitacom niekolko hodin to moze byt neskor fakt zle?

Ak potrebujem okuliare, je to trvale alebo sa mi po case zrak zlepsi?

Co najlepsie pomoze zraku? (vitaminy a pod.)

Dakujem.