motivácia ťažko chorého príbuzného

Príspevok v téme: motivácia ťažko chorého príbuzného
winki

Moja babka 70 ročná pred vianocami absolvovala operaciu prsníka kvôli nádoru. Teraz chodí na chemo, potom ju čaká ožarovanie. Problém je v tom, že akonáhle jej to zistili mama ju nasťahovala z domu k nám do bytu a starká sa úplne opustila. Uz v minulosti mala problémy psychického pôvodu, depresia a tak isto trpí aj cukrovkou. Odkedy je u nás tak nič nerobí....len sedí, alebo leži. Nič neuvarí nič neuprace nikto ju nevie dostať von, nič ju nezaujima nič sa nepýta. Keď pozerá telku tak vobec nevie čo to pozerá...proste totál nezáujem. Ako ju prebudiť? Ja mám pocit, že ona už len dožíva.

winki

skúsim mamu nahovoriť aby ju poslala k psychologovi....lebo takto to ďalej nejde mať v obývačke živú mrtvolu

llek

iste, ved titto pacienti su velmi vycerpavajuci pre pribuznych, ale dohovoranim sa dosiahnut nic neda. Dobry psycholog, znaly tejto problematiky moze pomoct, zmenit trochu myslenie, vnimanie a aj konanie tychto ludi. Urcite skuste kontaktovat ligu proti rakovine. Ono aj tvoja mam potrebuje poradit, vela krat ti co sa staraju o pacienta potrebuju viac pomoct a poradit ako pacienti samotni. Je taka knizka - myslim, ze sa vola Ked do zivota vstupi rakovina, odporucam, to nie su mudre rady do zahrady, to su veci zo zivota a napisala to vyborna psychologicka

winki

llek ja viem len moju mamu to psychicky totalne vycerpava a tym aj mna lebo denno denne riesime len toto. Ako by to bolo fajn keby babka navarila, sem tam upratala a nie sa o nu starat ved predza tým ze bude ležať chorobu neprekoná.

J111

Ale ja som to zazil, my sme mali staru babku doma, dokonca to bola len vzdialena pribuzna. So vsetkym nam pomahala a pod., islo o opak toho, co pises ty.
Podla mna vy ju uz nezmenite nijako, je to neriesitelny problem.

J111

To sa stava aj mne, doktorka mi predpisuje lieky, vsak ona ani nevie, co mi je:D Dala mi taku davku, ze dovi stara mama, tak som si ju znisil, vsak ja sa neotravim.