vypracovane otazky na statnice

Príspevok v téme: vypracovane otazky na statnice
graciela

v juni statnicujem, maj si vyclenim na ucenie a teraz v aprili vypracuvavam otazky...problem je, ze jednym z predmetov je marketing, ku ktoremu nemame skripta a tie prezentacie, ktore nam docentka dala, maju zvycajne 6 - 8 slideov a aj to v jednom slide je obrazok zemegule a nadpis napr.,,marketing je potreby vo vsetkych sferach,,...vystizne.
takze zhanam kade tade, kopirujem z inych suborov, z netu, davam dokopy co sa da podla statnicovych otazok, samozrejme vsade je vsetko inak...otazka znie, kolko je tak na jednu otazku optimum stran? napr. otazka Cenova strategia (cenovy mix). Stacia 2 - 3?

Larin

Predovšetkým nejde o to, koľko máš strán, ale či vieš vystihnúť podstatu. Posudzovať znalosť/neznalosť témy podľa počtu strán, ktoré vieš, je dosť blbé, nie? Môžeš si vypracovať aj 10 strán, ale pritom môžu byť o ničom.

Drž sa toho, aby si sa ku každej téme z tézy vedela vyjadriť, a to rovno k veci, bez omáčok.

Mne sa napr. stalo, že som začala rozprávať pekne postupne, od začiatku a vedúci komisie ma prerušil a dal mi otázku od konca. Ja som hneď reagovala a on na to "dobre, môžte ísť".

Nikto od teba nečaká, že budeš o téme vedieť hovoriť hory-doly. Musíš im jednoducho ukázať, že téme rozumieš. A potom ich máš v kapse. :)