Schizofrenia, mozno sa uzdravit?

Príspevok v téme: Schizofrenia, mozno sa uzdravit?
J111

Zacal by som asi tak, ze mi cirka pred rokom preskocilo. Neviem, ako je mozne, ze si to uvedomujem, asi mi nepreskocilo totalne. Zacal som pravidelne brat lieky od psychiatricky a takmer uplne som prestal pocut hlavy a vidiet duchovne bytosti, co sa bezprostredne potom dialo. Bolo to sialene. Je mozne, aby som sa uzdravil uplne? Dakujem za Vase rady a skusenosti.

J111

So mnou dokonca aj komunikovali a najlepsie na tom je to, ze jeden anjel aj po nemecky. Ani neviem, ci to bolo strasne alebo prijemne.

Jane_3sto18

Od malička som chcela vidieť duchov, neviem prečo.
Občas mám taký pocit, že raz za čas sa mi ten sen splní. Ale je to niečo super (hlavne pre ľudí, ktorí tomu veria). A anjeli existujú ;-)
Nie je halucinácia ako halucinácia. Ja si úprimne myslím, že halucinácie neexistujú. (jedine tak 40° horúčkach)

Jane_3sto18

Mnísi berú drogy z bažín, tak im haraší :-D ja so videla kentaura, ale to som bola malá a videla ho aj kamarátka, takže tomu verím, že bol živý a skutočný. Potom som videla akéhosi človeka v bielom :-D vyzeral čudesne, ako z nejakej stredovekej RPG hry mág ľadu alebo kto :-D to asi pred dvoma rokmi. No a naposledy som videla takého... čo ja viem čo to bolo, taký chlpatý ako škriatok, taký ale nie ľudský :-D a potom zmizol ale pozrel sa na mňa. :-D môj strážca.

J111

Vyzerali ako dost silne duchovne bytosti, ale uz ich chvala Bohu nevidim. Ja som videl kadeco, aj anjelov a tych asi opisovat netreba. Asi by mali byt viaceri na invalidnom dochodku, ked vidia duchovne bytosti, ze? Napr. taki mnisi, ale mne je to suma fuk.

J111

Tych duchovnych bytosti som vidaval po milu Jarmilu:D Ale uz ich nevidim, hlasy pocujem len obcas.
Je to presne o tom, ak by som bol vystaveny prilisnemu stresu, tak by sa to asi spustilo znovu. Moj nazor.

Jane_3sto18

Ja neviem, možno aj podľa toho, aký druh tej schizofrénie máš. Lebo jedna sa lieči dobre, kým iná sa liečiť vôbec nedá (je pravda, že toto je vlastne doživotná choroba, ale fakt by sa malo dať z toho dostať, len možno v málo prípadoch).
A ešte niečo... aké to ... duchovné bytosti si videl?

renushik

ahoj, v mojom okolí je osoba s touto chorobou, už niekoľko rokov berie AD a drží svoj stav v norme, ale boli časy, keď však začal zanedbávať ich branie (tak sa mu to vždy vrátilo), a bolo to strašné, podľa mňa nie je až také ľahké sa z toho dostať, to máš tak, keď máš raz nábeh na nejakú chorobu a dostaneš sa do nepriaznivej situácie, tak sa tá choroba prejaví, poznáš to, keď človek dodržiava určité pravidlá životosprávy, väčšina chorôb sa zvykne upraviť, ako je to zo schizofréniou neviem povedať, možno keby si sa pravidelne (a hlavne seriózne) začal zaujímať o psychohygienu, dostal by si ju pod kontrolu, mal by si si svoj život zariadiť tak, aby si mal čo najmenej stresujúcich a negatívnych zážitkov, čož ovšem v dnešnej dobe je takmer nemožné... určite by to bol beh na dlhe trate, a chcelo by to neustále na sebe pracovať... (rozhodne si nebrať všetko k srdcu, lebo tá osoba, ktorú spomínam, je strašne citlivá a veľmi dbá na názor okolia, čož je podľa mňa nesprávne, treba mať na saláme) rozhodne však neprestávaj brať lieky samovoľne, lebo to robí šarapatu... neviem ako je to s touto chorobou, niesom psychiater... toť môj názor