Da sa prekonat depresia?

43

ja by som na tvojom mieste určite našla nejakeho psychloga,mne osobne velmi pomohol a spoznala som tam ludi,ktori mali tak silnu fobiu,že roky nevychadzali z domu a teraz normalne funguju.
ty podla mna potrebuješ nielen lieky ale hlavne rozpravať sa a hladať riešenia.
nemusíš sa od nikoho pytať,len si ho najdi najbližšie k tvojmu mestu kde byvaš alebo to je jedno,len teda aby si bola ochotna tam chodit pravidelne.
neviem kolko sedeni preplaca poistovna ostatne sa doplaca.myslim že 10 alebo 12 alebo to zavisi aj od dg a hlavne poistovne.

xirenka1

nie,praveze ja pridem k psychiatricke,len sa ma opyta ako sa citim co so mnou robia lieky a vlastne ani ma nenecha dopovedat,nijak sa ma nepyta ani nezistuje s kade to prameni,len zacne pisat a za 5 minut ma vybavy.Je to zvlastne,aspon ze tie lieky mi trafila ale nechcem sa takto odputat od ludi,ja uz tu fobiu mam dost dlho a stale rozmyslam ako a kam pojdem do prace,ako budem fungovat medzi ludmi,ze si to na mne vsimnu a tak ma to velmi trapy to je moj najvecsi problem uz si vobec neverim,stratila som samu seba a myslim si ze som sa prinajmensom zblaznila :(

43

xirenka a chodiš aj na nejake sedenia.myslim k psycholgičke alebo nejakemu terapeutovi?
lebo to nie je len o liekoch,hlavne čo sa tyka fobii a teda socialna je dost neprijemna,ale zase da sa zvladnut pri dobrom vedeni velmi rychlo.

xirenka1

Ahojte ludia,tak po tom asi 4 tyzdni uzivania paretinu sa mi dostt zlepsili nalady a dokazem uz aj zaspat bez liekou na spanie.Avsak stale si pripadam akasi nesvoja a vetsinou rano mi je este tak nejak do placu ale potom priebehu dna sa to zlepsi.Myslite teda ze ten liek mi vyhovuje?Akorat ma dost trapi ta socialna fobia co mam,uz som na tom tak ze nevidem sama ani na zahradu nie to este do mesta.Velmi ma to trapy ale uz aspon ta nalada je lepsia aj ten hnusny pocit tazoby

43

to až teraz sa mi pohoršilo,mala som taky dost naročny vikend a nemohla som vobec spať a teraz mam pocit,že sa to už lepši zase.už ich beriem 4.týžden myslim, že bude.

marcelina78

a to az po tych liekoch nemozes spat? lebo skor by si mala byt ukludnena a pokojnejsie zaspat a spat...Ako dlho beries? Musis kontaktovat lekarku, spanok je dolezity pri tychto diagnozach, mozog a nervy potrebuju vypnut, regenerovat sa...

43

marcelina,tak to ti nezavidim ked maš male dieťa,teda to dieťa ano ale tu chorobu pri ňom nie.lebo aj mne sa chcelo na začiatku liečby strašne spat,doobeda,na obed ,poobede stale.zato teraz mam problem v noci spat zase pre zmenu.telo aj oraganizmus je vyčerpany a pyta si oddych či to chcem alebo nie a ked začnu blbnut v mozgu ti mali trpaslici,tak sa vobec nepytaju či mame spat alebo nie a robia si s nami čo chcu.......teda so mnou určite!
ale mam byť trpezliva,lebo lieky su vraj na to aby mi pomohli tak s asnažim byť trpezliva.

marcelina78

43 neberiem uz nic, mam este frontin v pripade potreby. teraz som strasne ospala, akoby mi mozog spal, nic sa mi nechce len lezat. no a da sa to pri malom dietati :D

43

ahojte baby,
monza - môžem sa ťa spytať-kolko maš rokov?
ja prave rozmyšlam,či už nemam aj ja problemy aj s prechodom,či sa to všetko nejako neskumulovalo spolu.
ake si mala ty vtedy problemy?
s lekarom som este nevolala,lebo tam nie je.ale mam pocit že je to už o niečo lepšie s tym spankom,tak neviem či to nebudu hormony,lebo mi blbne menzes teraz.

marcelina,skus to vydržať a počkať,ja som mala prvy den ten isty problem,ale ja som strasne odmietala uživat AD a myslim,že by mi to urobilikažde jedny,sic esom s apresne ako ty pišeš,snažila stale niečo robit len aby som sa nepozorovala a mam pocit,že som s apozorovala este viac,lebo potom som pisala s kamaratkou čo kedysi uživala ti eiste AD a ta mi hovorila to iste,tak som počkala a na druhy den mi už nič nebolo z nich.berieš este niečo k tym AD?

marcelina78

pred dvoma hodinami som si dala stvrku,radsej som upratovala, aby som sa nesledovala, ale teraz som si sadla, mota sa mi hlava, strasna unava, potia sa mi ruky, som spomalena a jak ovalena po hlave...a to som sa posledny tyzden citila podstatne nejak lepsie, po tom, co sa ten lekar so mnou rozpraval, ze som vazne uvazovala, ci to mam brat...a zas mi je zle..