Plastika nosa - kde?

oipi

lilibel, prezraď prosím aj mne toho lekára romeo.katka@pobox.sk
Rozmýšľam nad operáciou nosa, ale teraz neviem. Ďakujem.

lilibel

Ahojte,
ja som bola na operácií teraz 30. pripravila som sa na operáciu aj psychicky aj na to som bola pripravená, že budem opuchnutá a nebudem môcť dýchať nosom - úprimne to ako som sa zobudila po narkóze a ten zvyšok dní až do dnes na to sa pripraviť nedá. Po zobudení bolo všetko v pohode v nose natlačená tamponáda, dýchanie ústami, zvracanie zatečenej krvi v žalútku, pitie až 2 hod. po narkóze a jedlo až po 6 hodinách. Prebdelá noc v izbe a tešenie sa na domov. Výber tamponády bol nepríjemný ale dalo sa to vydržať. Opuchnutá som bola tak, že som po otvorení očí videla len zem nič viacej, odporúčam vziať si nejakú vazelínu lekársku lebo ústa je fajn keď si natriete niečim, tým že dýchate otvorenou pusou sa dosť pery vysúšajú a piť budete ako ťavy lebo sucho v ústach bude zaručené. Po príchode domov som si ľahla do postele a potom to začalo, my ženy máme nevýhodu v tom, že ak nám má prísť cyklus alebo máme ovuláciu za pár dní po operácií tak sa telo začína dosť prekrvovať takže značne viacej opuchnete, to sa stalo aj mne! Doma som opuchla tak, že som mala líca ako napustené botoxom ten opuch sa mi ťahal až k sánke po oboch stranách (priateľ musel volať aj lekárovi či je to normálne lebo naozaj hlavu som mala ako melón na nespoznanie)! Z nosa mi vytekal stále sekret ktorým si organizmus čistil sám ranu po operácií takže prvé 3 dni som žila s vreckovkou v ruke a večným utieraním si nosu a jedenie? Ani sa nepýtajte, jedla som mixované jedlá lebo keď som žuvala tak sa mi všetko na tvári hýbalo a opuchalo ešte viacej. Nehovoriac o liekoch, ktoré som vyfasovala - antibiotiká ktoré mi lekár predpísal pre istotu vyzerali ako pre koňa čipka takže som ich jedla asi na 6 krát lebo na jeden hlt by som ich neprehltla lebo opuchnutý máte aj nos z vnútornej strany. Ja som pri prehltaní jazykom vytláčala krv ktorá mi tiekla do krku čo nebolo príjemné. Opuch trochu zmizol a išlo sa na prvý preväz, ktorý bol týždeň po operácií, bolo to nepríjemné keď lekár tlačí na kosť, špičku atď ale prežila som. Po pozretí sa do zrkadla mi prišlo zle (som človek ktorý vydrží zubára a branie krvi inak nič pri všetkom inom odpadávam), bola som opuchnutá ani som sa nespoznala. Takže som ľahla naspäť na lehátko a lekár mi vrátil späť dlahu a všetko riadne zalepil. Po tomto prebale mi oznámil aby som prišla o dva dni že mi vyberie platničky (?) zostala som ako obarená lebo som ani netušila, že také čosi mám a kde to mám a ako to mieni vyberať?! Takže dva dni strachu než prišiel deň vyberania platničiek (sú to také priesvitné tvrdé fólie ale sú ohybné ktoré máte 2 ks v nosnej dierke slúžia na to aby nezatekala krv k chrupavke sú v nose prišité), ľahla som na lehátko a lekár zobral také čosi ako pinzetu ale s ňou aj strihal nitky ktorými boli platničky prišité...tiež to nebolo príjemné ale vydržala som no a už ma čakalo o 5 dní danie dolu dlahy! Prišiel deň D, dlaha dolu zase pohľad do zrkadla a zase mi prišlo zle! Lekár si ma chcel odfotiť z každého uhlu a zbadal, že mi je na odpadnutie takže zase lehátko nohy hore. Človek sa môže pripraviť na hoci čo ale neuvedomí si, ako ja žila som so svojim nosom 28 rokov nos som si chcela zmeniť lebo o rok sa vydávam a chcela som mať normálne fotky zo svadby. Môj problém bol že som mala nosnú prepážku doprava a na špičke vyskočenú chrupavku čiže to vyzeralo, že tam mám takú guličku..no uznajte, svadobné fotky s takým "frňákom" takže som si ľahla pod nôž no môžem povedať, že mám dlahu dole asi týždeň a stále mám ešte opuch po zlomení nosnej prepážky ktorú musel lámaním vyrovnať ale spokojná nie som pretože mi príde môj nos teraz ako ten horenos do ktorého mi má napršať a špičku mám krivú! Jednu nosnú dierku mám vyššie a druhú nižšie na fotkách to vidieť úúúúchvatne! Teraz mám depresie lebo nos sa naspäť vrátiť nedá, nie je to ako vlasy ktoré keď vás kaderníčka zle ostrihá dorastú. Na reoperáciu nemám keďže šetrím na svadbu a úprimne než som si vybrala lekára tak som prešla všetky fóra aby som si vybrala toho dobrého, na toho lekára ktorého som si vybrala som zlú recenziu nenašla a predsa sa to stalo mne, že nos nemám urobený dobre.. aj dnes ráno som si poplakala na záchode v práci, vyčistila nos Physiomerom a paličkami do ucha lebo smŕkanie nosom ktorý je necitlivý je dosť zábava, prehĺtla jeden xanax na ukľudnenie a čo ďalej? neviem .... keby som mohla vrátiť čas tak by som na operáciu nešla , ušetrila by som 1460€, svoju psychiku, výplatnú pásku keďže som v práci nebola 3 týždne. Treba si uvedomiť, že vy máte nejakú predstavu o nose to ej fajn ale nikde nie je napísané, že to plastik bude vedieť presne tak aj urobiť a či vôbec bude vašej tvári pasovať či sa ešte viacej nezhovadíte..lebo ja mám pocit, že som sa tým mojim rozhodnutím ísť na operáciu zhovadila. Viem že plastika nosu je ako beh na dlhú trať, lebo než všetko opuchne, než špička nosu bude zase citlivá (ja ju mám teraz ako kameň tvrdú) ale pripraviť sa naozaj na to nedá!

Toto nepíšem aby som niekoho odhovorila ale sú to moje pocity, samotná rhinoplastika nebolela to som ani nevedela že mi niečo operovali ale tie veci okolo toho ktoré z tejto operácie vyplývajú a hlavne nie je návratu späť k starému nosu... a ak je niekto nespokojný s výsledkom začne kolobeh ďalších reoperáciíí ?? kde na to stále brať a ako si znovu vybrať lekára aby opravil chybu predchadzajúceho plastika? Keď ja som si vybrala po prelustrovaní všetkých fór?! A ísť na reoperáciu rovnakému plastikovi? NIE ..neurobil dobre prvú operáciu prečo by mal urobiť druhú dobre?

female

CARIE

len tak mimochodom, dr. kovac nikdy neoperoval v BB... ak ide o plastickeho chirurga dr. i. kovaca, ten operuje vylucne v NR.
vies vobec kto a kde ta operoval?;)