Kolísanie váhy

Príspevok v téme: Kolísanie váhy
Sfir_221

Ako veľmi škodí kolísanie váhy? Je to životu nebezpečné? Ako vážne to ohrozuje orgány,zdravie? Mám namysli ,že sa o víkende doslova prejedám a týždeň mávam miernejšie hladovky,..Tak napríklad v piatky mávam 55kg a začínam jesť v pondelok už dokážem mať 58 až 60kg a zasa týždeň to dávam dole ,už ma to nebaví neviem normálne jesť.Stále len hlad a potom plný žalúdok.Bojím sa že sa mi zrúti organizmus alebo nastane nejaký kolabs je to možne?

Meretseger

barunka, hej, mám strašne rozkolísaný diabetes, hoci teraz je to trochu lepšie než v minulosti, bo som zapracovala na psychických problémoch, ktoré ma už úplne dorážali.
Vieš čo, však mňa menzes ani moc neovplyvňuje, mám tak šialenú psychiku, že nejakú menštruáciu ani nevnímam, čo sa nálad a chúťok týka (akurát som vtedy snáď podráždenejšia než zvyčajne, nenávidím toto priam prekliatie). Jedlom riešim emocionálne problémy. No a tých mám dosť, lebo ako hraničiar nemám s realitou ideálny vzťah:)

barunka

meretseger, no nechcela by som vidieť tvoje glykémie :-( ale chápem ťa, niekedy je to ťažké. aké to je keď máš menštruáciu, resp. pred ňou? ja sa celý mesiac držím a pred menzesom je to katastrofa.

Meretseger

Životu nebezpečné asi nie, ale metabolizmus to moc neteší. Môžeš mať v budúcnosti problémy s váhou, pretože už bude dosť rozhádzaný týmto režimom. Už ani nehovoriac o tom, že prejedanie a následné hladovanie nie je vôbec normálne a chcelo by to riešiť... Mimochodom, mám presne tento problém, a to som naviac diabetička (a zatiaľ ma to nezabilo, tož don´t worry).