Obsesívno-kompulzívna porucha

Príspevok v téme: Obsesívno-kompulzívna porucha
michaela77

Zdravím..mám 17 rokov a obsesie.Zda sa mi, že to všetko začalo odvtedy,čo mám tých 17.Bola som aj u psychologičky,ale tá to vyriešila len liekmi,ktoré som oriadne ani neužívala a už vobec neužívam,lebo som sa po nich cítila uplne zle.Už mi lezú na nervy všetky tie moje myšlienky,ktoré sa mi samé vtierajú do mysle.Ja nechcem na to myslieť,ale to stále dookola a dookola.Najhoršie sú asi tie samovražedné a vražedné.Ja by som nikdy nespáchala samovraždu (život si veľmi cením),ale tie parazitické myšlienky to nechcú pochopiť.A tie vražedné,no tak neviem či som nejaký sociopat alebo čo,ale keby môžem hned by som zabila zopár ludí a vlastne čo najbolestivejšie,vždy sa tak pousmejem a potom hned strhnem lebo si uvedomím že mi šibe.Mávam aj chvíle ked si predstavujem imaginárne dievča-kamarátku (dala som jej aj eno Zoja) a s tou sa rozprávam..Bože ja som asi psychopatka.. :/

*Ge

Myslim ze pri ocd nedostane inv. dochodok, to je ako pri depresii, tam tiez beres lieky, pripadne chodis na terapie ale do roboty musis tiez...

*Ge

No za prve, lieky ti predpisala psychiatricka, nie psychologicka...a pravidelne uzivat ich musis, to nie je ako ibalgin ze si das jeden ked ta boli hlava, toto musis uzivat pravidelne a ucinkovat zacnu po niekolkych mesiacoch, minimalne 1-1,5 mes.
a ked ty po nich bolo zle, vacsinou to prejde behom prvych par tyzdno, ale mozes sa dohodnut z doktorkou aby ti dala nejake ine (co vlastne mas? bude to daco ssri alebo tca)
na ocd farmakologicka liecba ucinkuje velmi dobre, len treba vydrzat, ale nemala by si tie lieky nebrat, moze sa to zhorsit...