odsávanie energie

Príspevok v téme: odsávanie energie
zolka

Vo vzťahu s niektorými ľuďmi cítim, že ma oberajú o energiu a nedokážu vypočuť moje problémy,alebo ich nezaujímajú a riešia vždy len seba a čakajú odo mňa podporu, že ich vypočujem a vlastne sa aj zaujímam a vypočujem, poradím. Ale mám pocit, že moje problémy a záležitosti nikoho nezaujímajú. Strácam niekedy energiu...

anjelik

To ti neviem povedať...ja som ti len radila, ako sa dá prežiť takéto nekonečné vykecávanie niekoho.:o) Vyskúšať môžeš, ale či to naozaj pomôže?? V tomto by som bola skôr skeptická..ale veď uvidíš..:o)

zolka

Niekedy som už rozmýšľala, že či by skôr nebolo lepšie zakročiť, vyštartovať a povedať, že ju nemám záujem počúvať. Lebo niekedy tie postoje sú skôr smutné ako komické, ale neuvedomuje si to...

Gabča

wreck prepáč, žiadna analýza nebude. Ako som dostala, tak odovzdávam. Vyskúšala to na sebe kamarátka a fungovalo to.

anjelik

Zolka, ak ti teda môžem skúsiť poradiť. To, čo tu riešite ako odčerpávanie energie. Energia je tvoja pozornosť..kam smeruješ pozornosť, tam sa presúva ako keby tvoja energia...pravda ale je, že nestrácaš nič. Ty iba strácaš trpezlivosť a vyhodnotíš to ako stratu a strata nie je príjemný pocitový stav..preto ti je zle pri niektorých ľuďoch, ktorí si tvoju pozornosť násilím vynucujú. Obrana je vskutku jednoduchá..zostaň pokojná, nesnaž sa nasilu skákať do reči, nezačínaj sa štartovať, že to čo ti tu trepe, koho to zaujíma. Proste iba pozoruj seba a ako tie reči na teba vplývajú...a uvidíš, že v konečnom dôsledku sa začneš v duchu baviť. :o)

zolka

Danka, je to o nervy, a keď to máš v práci, asi je to ešte neznesitelnejšie a skús povedať NIE, niekedy to asi nejde a zrušiť kvoli tomu svoje cvičenie a ist niekedy inokedy asi tiez nejde. To takí len osoh z druhých hľadajú...ale inak nič, nezájem? Čušať a držať krok? Brrrrr

zolka

No stužka na kočíku je pre deti na to, aby ich niekto neuriekol, sa hovorí...Mám kamarátky, s ktorými si môžem pokecať,zabaviť sa a posťažovať sa,ale občas sa info šíria ďalej, aj o tom to asi je.Ale niekedy aj skôr kamarát, alebo kolega ma vie vypočuť a poradiť a naopak. Je to fajn. Asi sa budem zaoberať viac týmito ľuďmi, ale nie som taká, že úplne odpíšem človeka, ale keď mi to nerobí dobre, tak čo urobím...druhý kolega je tiež taký, že hovorí, ako strašne cíti to, že sa mu zdvíha nálada, cíti pozitívneho niečo, ale keď ja začnem mu niečo hovoriť, skočí do reči a vôbec nepočúva...asi mi chýba bútľavá vŕba...

dana660xz

zolka presne aj s tym vyletom. dneska sa mi nanominovala do programu, ze ona ide so mnou cvicit. lebo minule som bola s niekym inym. neviem co s tym mam robit, nenavidim, ked so mnou niekto manipuluje, ale tato prisera ma privelku moc vo firme. nemam na to jej to povedat do oci. na tuto sviecka pomoze asi len tak keby som si dala plamenomet medzi dvere...

wreck

zolka, pomohla! ale to by si druhy koniec musela NAJPRV priviazat o hruby konar a vo vhodnej vyske. to prosim nerob.

ako stuzka pomaha ked je na kociku? s tym som sa este nestretol.

a nemoze to byt aj tym, ze nevies povedat nie? niekedy musis.

majenkamajka, v ktorej nie? :)