Neplodná??

Príspevok v téme: Neplodná??
Aprílka

Ahojte, chcem sa spýtať na Váš názor...minulý rok som brala cca 3 mesiace HAK Regulon, potom som ho vysadila a normálne som dostala menzes. Lenže potom sa to začalo 4 mesiace menzes neprišiel...po 5 mesiacoch čo som nemala menzes som išla k doktorovi a ten mi bral aj krv, aj ma pozeral a mala som všetko v poriadku. Ale pre istotu ma poslal na endokrynológiu kde mi robili testy a štítna žľaza je v poriadku. Endokrynologička mi len povedala, že tým, že nemám menzes nemám ani ovuláciu a to ma vylakalo a išla som znovu s výsledkami ku gynekológovi a ten mi dal len vyvolávačku a nasadil mi HAK Vreya, ktorú berem do teraz a je tomu už 6 mesiacov. Zatial mám vďaka HAK menzes v pohode, len či bude v poriadku aj keď ju vysadím....minulý rok som pribrala 10kg a endokrynologička to vyhodnotila tým, že hmotnosť mi narušila hormóny a tým som nedostala normálne menzes, alebo že to je stresom...chcela som zmeniť aj gynekológa len neviem čo robiť. Aký máte nato názor? Mali ste nejaké podobné problémy aj vy? ďakujem

Aprílka

Nela41.....presne toto je môj prípad môj doktor všetko rieši len s HAK!! Viem to preto, lebo aj moja mamina k nemu chodí a mamina má 43 rokov a začína byť v prechode išla k nemu a chcel jej predpísať HAK a moja mamina nechápavo naňho pozerala a povedala mu, že v živote som HAK nebrala a teraz na staré kolená mám začať brať? Tak sa kašle naňho...a začnem asi aj ja a skúsim nejaké vitamíny, bilinky a podobné...ja som brala HAK Regulon-3mesiace a teraz Vreyu-4 mesiace, ale v nedelu som dobrala poslednú tabletku a povedala som, že s tým končím....

Heatherka

paradox je, ze vela gynekologou pouziva HAK na liecbu. ze ha ha, ja som brala hak na folikularne cysty. sice popraskali, a kedze som nemala ovulku tak sa nerobili nove, no vysadila som, teraz ovulku nemam uz vobec, same cysty mam .predtym sem tam folikul praskol, no teraz nie, hned cysta. tiez mam duphaston, mam malo progesternu, z toho bolestivu mrchu a ziadnu ovlulku. este horsie ako pred HAK. pupalkovy olej nepomaha, asi si zaobstaram WILD YAM, pomohol tu niektorej??? HAK je najvacsie svinstvo, ktore len moze byt...

nela, super, ze mas take krasne ambicie :)

Nela41

Ja som napríklad z Martina a do Dúbravky sa len tak nedostanem. To čo tu píšete je pravda, ale ako viem čo mám jesť, kde to kúpim a všetko o tomto keď doktorka sa ma spýta či chcem HAK poviem nie spýta sa či chcem Duphaston či ako sa to volalo poviem nie tak už so mnou nemá viac čo vybavovať no.. Toto zdravotníctvo mi leze krkom. Ja chcem ísť na medicínu a zhodou náhod chcem byť gynekologička takže asi viem čomu sa budem venovať najviac, určite baby neodpíšem HAK viem aké problémy to mne narobilo...

Prosím ak sa v tomto konkrétne vyznáte mohli by ste mi napísať názvy liekov a vitamínov ktoré by som mala jesť? Ja som počula o gynaxe a yame že sú dobré

Ivka 1

Presne tak ani ja sa nestotožňujem s užívaním umelých hormonálnych prípravkov.
Veď si dokážeme pomôcť aj prírodnými, ktoré nemajú vedľajšie škodlivé účinky.
Pracujem ako poradca zdravia už viac rokov a môžem potvrdiť ,že ak sa vyčistí organizmus od voľných radikálov a zároveň sa doplnia živiny,ktoré mu chýbajú, napraví sa hormonálny cyklus a otehotneniu už nič nebráni.Pomocou tejto metódy sa narodilo už veľa bábätiek aj tým,ženám, kde lekári nedávali žiadnu nádej.

Aprilka

Ďakujem veľmi pekne cením si to a už som si to aj prečítala a dosť zaujímavé vyšetrenie :) tak som zvedavá či mi vôbec odpíše a či ma vôbec niekedy aj vyšetrí :)

Mamula

Aprilka, už vypinam PC, ešte si pozri tu na fore temu dr. albertova, tam som pisala nejakej babe o tom vyšetrení podrobne, mrkni si to, nechce sa mi to dvakrát písať. ahoj!

Aprílka

Ďakujem veľmi pekne už som našla a idem jej napísať tak som zvedavá či mi odpíše :) lebo už fakt neviem čo ďalej a strašne ma to trápi a netrápi to len mňa, ale aj moju rodinu, lebo o tom vedia a trápi to hlavne aj môjho priateľa...a nechcem to nechať len tak a čím skôr to budem riešiť tým lepšie...a teraz sídli v Dúbravke ako tak pozerám a to je veľmi dobré, lebo v Dúbravke pracujem :) a ešte sa chcem spýtať či ona aj nejak vyšetruje a keď hej ako prebieha vyšetrenie? Ďakujem

Mamula

Kde je to pracovisko teraz presne neviem, lebo sa presťahovala. Ale určite si to ľahko nájdeš na internete. Vhoď si do googla jej celé meno Luba Albertová a vyhodí ti to asi jej stránku. Tam je nepochybne kontakt aj adresa.

Aprílka

A vedeli by ste mi poskytnúť kontakt na Albertovú? Alebo kde ordinuje? Už som o nej počula, tak by som po prípade vyskúšala aj ju...

Mamula

Ahojte baby! Mám 6-mesačnú dcérku, môj pokladík najdrahší. Prešla som si všetkým možným. 6-ročná hormonálna liečba kvôli sterilite. Predchádzalo jej užívanie HAK, následne sa zrútila štítna žľaza, tak som brala euthyrox s postupným zvyšovaním dávok. Endokrinologička mi povedala, že tak ľahko neotehotniem. Gynekológ ma poslal na umelé oplodnenie. Absolvovala som ho raz neúspešne, navrhovali mi opakovať. To som nechcela, zvažovali sme s manželom adopciu, dokonca som už rozbehla vybavovanie. Potom som si v telke pozrela jednu reláciu kde o týchto problémoch hovorila Albertová a išla som k nej na vyšetrenie. Následne som začala u nej liečbu ktorá trvala skoro rok. Po tom roku mi nabehla ovulácia a normálne som otehotnela.
Takže baby, žiadne hormóny, nič dobré z toho nevzíde, len kopec starostí a rozbité telo. Ako hovorí RNG, má to vplyv aj na iné orgány, nielen na ženské. Nedajte si nabulíkať od gynekológov, že ich tabletky a injekcie vyriešia vaše problémy. Iba ich ešte viac skomplikujú.