Šťastie :o)

lost

no kazdy den ma potesi moj pes, ked ma zobudi, ze ho mam ist vyvencit.. najviac ma potesi, ked je vonku snehova kalamita a -20Celsia..

velmi ma este potesi, ked ma ludia na verejnosti beru ako teroristu, pre moj vyzor..

ale najviac ma potesi, ked sa niekomu nieco nedari... vtedy mavam vybuch smiechu..

no a jasne, zabudol som na prezratie cokoladou, ci masom.. vtedy clovek skutocne citi, ze zije..

jo a potom pride ucet na najomne, to ma vie najviac potesit zo vsetkeho..

anjelik

Pozri, to, že niečo vieme a uvedomujeme si to, neznamená, že znovu a znovu neurobíme tú istú chybu. Dôležité je to, že si už uvedomujeme, že sme chybu urobili a že máme už aj iný návod na to, aby sme ju riešili ako to, ako sme zareagovali predtým. My máme x poznatkov, v podstate všetko o vzťahoch..ale nemáme silu tieto poznatky uviesť, ako sa vraví do praxe...:o)) To je aj tvoj problém..ale ako vravím, už tým, že vieš, že ak budeš rozmýšľať tak...budeš mať z toho takýto pocit...ak budeš rozmýšľať inak...budeš mať z toho takýto stav...už máš možnosť voliť z dvoch alternatív...a ver, že je strašne veľa ľudí, ktorí ešte stále majú len tú jednu alternatívu...okamžitej reakcie na akýkoľvek podnet...kopnú do mňa, kopnem viac...Ty sa už zamyslíš...a čo z toho budem mať, keď kopnem??? Tak už postupuješ aj pri svojich "hororových " scenároch....všetko chce len veľa veľa trpezlivosti a keď budeš trpezlivá aj k sebe...budeš sa vedieť aj zasmiať sama na sebe, že to som to zase ale raz dodrbkala...a poučíš sa..a ideš ďalej. bez zbytočnej straty množstva energie...O ktorú by si došla hysterickým záchvatom. Pozri, každý je nejaký...nechaj priateľa , nech má svoje tajomstvá...má na to právo, aj ty máš právo na svoje. Láska nie je o tom, že si poviete všetko,, ale že všetko o sebe pochopíte...:o)

alenka_maxova

hmmm....ako som uz pisala vo viacerych temach, snazim sa razit cestu "stastia cez seba". Ale obcas z toho sklzavam, napriklad mi staci, ze partner mi nieco nechce povedat a ja si uz v hlave domyslam hororove scenare :) Nestava sa to casto, naozaj sa snazim vedome neriesit nezmyselne veci, snazim sa uvedomovat si seba samu a svoje stastie...len obcas este na to pozabudnem. Este v tom nie som uplne "doma" :) Mozno pokec s clovekom, ktory tak zije uz dlhodobo by mi pomohol

alenka_maxova

samozrejme :) Ja som sa najdalej dostala len po motivacne knihy, ako som uz spominala v jednom prispevku. Bohuzial na ludi podobneho zmyslania som nikdy nenarazila. Ale verim, ze sa raz stretnem s niekym, kto uz je v "tomto" dalej ako ja a poradi mi :)

anjelik

Najjednoduchšie by som to asi napísala, že som stretla tých správnych ľudí, ktorí mi dali tie správne rady a správnym myslením sa dostaneš potom do toho správneho stavu...:o)))
Stačí ako odpoveď? ;o)

alenka_maxova

anjelik, mohla by si mi prezradit, ako si prisla to tohto "stavu" v akom si? :) Nejde to zo dna na den, nejde to same od seba...ako si k tomu prisla ty? :)