neustaly smutok

Genesis

anjelik

nad tvojou vierou sa len pousmejem :) ale poznam ludi co veria vo vacsie blbosti ako toto takze pokial ti tvoja viera pomaha byt stastna nejdem ti v nej oponovat. Ja sa bohuzial s nou nikdy nestotoznim pretoze snazim sa vidiet veci realne a tak aj s nimi pracovat. Obrazne tvrdenia ze slnko sa toci okolo zeme a ze zem je placka bohuzial uz nejak prijat neviem :)

anjelik

Genesis, napísal si toho strašne veľa, ale aj veľakrát ti to tak nejak ušlo od reality. Tak v prvom rade, život nie je program, život je život, ale pravdu máš v tom, že sa dostane veľmi ľahko pod vplyv programu. Pravdu máš v tom, že východisko je v myslení a v našich myšlienkach..ale mýliš sa v tom, že človek nebol stvorený na to, aby bol šťastný. Šťastie existuje a je to stav poznania, stav hlbokého pochopenia všetkého a predovšetkým samého seba. Ak budeš šťastný, zmeníš sa ty a meníš aj skutočnosť okolo seba, meníš svoj zdravotný stav..Pre mňa tvoj príspevok vyznel ako prednáška v márnici...:o))
Tým, že ľudia vytvárajú také postoje ako ty, že šťastie nie je a nebude...tak sa to aj v skutočnosti zviditeľňuje a prejavuje...takže chybu by som skutočne hľadala v myslení a v názoroch..:o)
Nezáleží na tom kde sme, s kým sme, ale na tom, akí sme..;o)

Genesis

Este k tomu ovladaniu myslienok. Netvrdim ze je to zazracna metoda ktora urobi kazdeho stastnym. Zarucit mozem len to ze ak to zvladnete tak vas tato metoda urobi menej nestastnym. Svet sa vdaka nej nezmeni nezacnu sa vam vdaka nej diat pekne veci ani neopekniete nebudete zdravsi alebo sa nezvysi vasa inteligencia. Jedine vsetko to zle co sa vam deje bude mat na vas mensi bolestivy dopad.

lost

pol roka? hmmm, ja to mam o rok viac, je to super stav :D a to doslova - clovek idev case SPäŤ (sorry, netusim ako napisat velke prehlasovane A).. vzdy som chcel cestovat v case a tento stav mi to dovoluje :D lenze je to kapanek destruktivne.. hold ked najdes liek, daj mi vediet :)

Genesis

priciny smutku su rozmanite a v drtivej vacsine pripadov za ne clovek nemoze.
Clovek nikdy nebol strojcom svojho stastia a v najblizsej dobe ani nebude. Tie najdôlezitejsie veci ktore cloveka robia v zivote stastnym nemoze ovplyvnit. Jedina obrana co clovek ma aby minimalizoval dopad veci ktore nemoze ovplyvnit na neho je jednoducho snazit sa ovladnut svoje myslienky a zamerat sa tymto smerom. Naucit sa vsimat si myslienky ktore sa mu prehanaju hlavou vediet ich identifikovat a ked zistis ze ti zacinaju ublizovat tak ich zastavit tym ze si vycistis hlavu ako napr v meditacii alebo ich nahradis hoc aj klamlivymi myslienkami ktore ti ublizovat nebudu prípadne zacne robit aktivitu ktora ho od zlych myslienok odvadza napr sport alebo upratovanie. Treba si uvedomit ze program zivot je program programovany velmi kruto a neferovo takze od neho spravodlivost cakat nemoze nik. Bud sa clovek s neferovostou zivota dokaze zmierit, alebo sa ju snazi ignorovat prostrednictvom ovladania myslienok alebo sa bude klamat prostrednictvom rozlicnym nabozenstiev alebo sa ju bude snazit prekonat prostrednictvom rozlicnych drog alebo sa bude trapit alebo spacha sebevrazdu alebo patri do tej stastnejsej skupiny ludi ktori maju v zivote jednoducho viac stastia a teda nemusi dany problem riesit.