Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Oh sedmikraska, skoda tej vecere. Pre taky pripad by sa mala mat asi radsej dake raw krekry po ruke, predsa len su zdravsie.
Ja som dnes mala
R+O+Ol : OJ (dokopy mozno do 2,5 l)
Ol este 2 manga
V : zelena stava ako zvycajne zhruba 7 dl
asi si ale este dnes dam hrasok, mam nan chut

Sedmi_kraska

fúúúú GoFuit dosť ma to láka, ked hovoríš takéto pozitíva :) :)
Jablka su fakt super prečisťujúce, my máme dokonca veľa bio jablk, ešte z jesene ...

Inak dnes : R: jablko, banán a potom ešte šťava z 2 grepov, ľad.šalátu a kiwi

D: 2 jablká
O: smoothie : ľad.šalát - celá hlava, 2banány a kus žltého melónu ( viem, že by sa nemal kombinovať ale musím ho už zjesť, začal mi hniť ...)
V: som zabila zas, 2 chleby s maslom a cesnakom :/ ... jaj hanbim sa

GoFruit

Inac si uvedomujem, ze takto to citim od jablkovej diety, takze zrejme mi tie jablka precistili telo a teraz vnimam od neho signaly na odlahcenie stravu. Takze Sedmikraska ak mozes, daj sa na tie jablka, mozno aj tebe pomozu a prejdes aspon na raw.

GoFruit

Dobre ranko krasne bytosti!
Moje telo si teraz ziada prejst na monostravu tak to skusim. Dnes by som chcela byt len na pomarancovej stave. Viem si predstavit ze by som na nej bola aj mesiac. Ale zatial akosi neviem zvladnut nakupovanie - obmedzit ho iba na jeden druh ovocka a tak nakupujem zo zvyku vsetko. Vcera mali krasne hrasky z Maroka- no nekup. Kupila som vyse kila, teraz neviem co s nim asi zamrazit, skoda ho. Budem si to musiet v hlave vyjasnit, ze NONO kupovat take rozmanite jedlo. Nastastie uz koncia lici aj manga budu ale dam si aj nejaky den na mangach. A na piel de sapo.
Prajem vam prekrasny stavnaty den plny radosti a hojnosti!!!

Rosemary

Tak ho nemusíš do tých receptov dávať, ale keď som ho používala, tak mi nevadilo a to som si ho vtedy dávala do šalátov skoro každý deň.

GoFruit

Rosemary, pisala si ze lepok ti vadi a pouzivas nutritional yeast? to drozdie potravinove ci ako sa to vola??? Lebo ono obsahuje lepok nie? JE v tolkych receptoch a neviem ci by som ho mohla pouzivatkvoli malemu....mhm

GoFruit

Ja sa prave napchavam novou varkou kelovych cipsov, su dost dobre, priam vyborne, ale este musim trochu vylepsit ten recept ale neviem ako...
dala som tam 10 lyzic konopnych, kyslu kapustu, susene rajciny, cherry rajciny, trochu papriky, lyzicu jablcneho octu, cibulove vlocky susene a cibulu a trochu medu. JE to dobre, ale nieco mi tam vadi, skor vona ako chut a pritom zo zaciatku to vonalo genialne...