Vobec nic sa mi nechce!...

Príspevok v téme: Vobec nic sa mi nechce!...
veveveve

...nic sa mi nechce a stve ma to!sedim tu,cumim do pc,vonku je krasne a mne je akurat luto ze som taka nemozna!nemozte ma prist prosim nakopat niekto do zadku!?!?
boli ma hlava,som hladna ale nechce sa mi ist ani najest,je mi to jedno...nemam sa ani komu postazovat tak to pisem sem a prosim ci by ste mi nevedeli dako poradit...

rybicka

Lulu2011,
Aby som upresnila svoj predosly koment: Existuju dve zakladne skupiny jodu: radioaktivny (napr. pri vybuchu elektrarne) a staly, bezpecny jod , ktory je potrebny na fungovanie stitnej zlazy a mnohych inych funkcii v tele. Ak ma stitna zlaza nedostatok dobreho jodu, tak vytvara viac priestoru na absorbovanie radioaktivneho jodu pri vybuchu elektrarne a inom radioaktivnom zamoreni.Preto sa povybuchu jadrovych elektrarni odporucaju vysoke davky doplnkoveho jodu, aby sa zablokovala absorpcia radioaktivneho jodu.

rybicka

Lulu2011,
Zabudla som spomenut, ze vsetky tie vycislene zlozky su v jednej kapsule (jedna denne), takze to vobec nie je komplikovane. Problem je len v tom, ze ja to kupujem v Amerike a neviem, ci je nieco porovnatelne dostat na Slovensku. Ale chcem vyskusat aj Komplex od firmy NOW foods a to sa aspon da objednat cez internet.

rybicka

Vybuch jadrovej elektrarne nezvysi hladinu jodu v tele, ale hladina jodu v tele ovplyvni nasu reakciu na radioaktivne ziarenie, ktore pri vybuchu vznikne. Pri nizkej hladine jodu v tele absorbuje nasa stitna zlaza viacej radioaktivneho ziarenia a narusi sa jej cinnost. Preto udajne Japonci po vybuchu jadrovej elektrarne lepsie znasali ziarenie ako my tuna, lebo v strave maju niekolkonasobne vyssi obsah jodu ako my (morske riasy a podobne.
Rozhodne mas pravdu v tom, ze netreba brat jod od buka do buka.
Preto je dobre nechat si zistit hodnoty hormonov stitnej zlazy z krvi.
Ja som tiez skusala odporucany domaci sposob zistenia saturacie jodom- natriet si jodovu tinkturu na pokozku a pozorovat ako rychlo sa vstreba (ako dlho trva, kym hneda farba tinktury z pokozky zmizne - mozes si vyhladat informacie aj na tomto fore pod jodom alebo jodovou tinkturou (v prispevkoch.)
Ja uzivam Komplex na stitnu zlazu, ktory obsahuje aj ine potrebne zlozky:

Thiamin (as Thiamin Mononitrate) 25 mg 1,667%
Riboflavin (Vitamin B-2) 25 mg 1,471%
Niacin (as Niacinamide) 25 mg 125%
Vitamin B-6 (as Pyridoxine Hydrochloride) 25 mg 1,250%
Folic Acid 25 mcg 6%
Calcium (as Dicalcium Phosphate) 52 mg 5%
Phosphorus (as Dicalcium Phosphate) 40 mg 4%
Iodine (from Kelp) 150 mcg 100%
Zinc (as Zinc Oxide) 15 mg 100%
Selenium (as Sodium Selenate) 50 mcg 71%
Thyroid Powder 5 mg **
L-Tyrosine 150 mg **
Flax (Linum usitatissimum) (seed) 50 mg **
Bladderwrack 10 mg **
(Fucus vesiculosus) (whole plant)
Ashwagandha Extract 25 mg **

beriem len jeden denne a naozaj pomaha.

Lulu2011

rybicka - a nemali by to byt skor naopak? po vybuchu elektrarne zvyseny jod? no na mna vtedy naprsalo v horach, mama mala problemy so stitnou zlazou brala lieky, mne povedali, ze je to ok...podla testov, ale hodnoty netusim, brala si iba jod? a zase len tak z brucha nechcem brat, cojaviem...:( aj ked niektore priznaky spadaju, unava, zimomrivost, pribrala som (teraz uz cca 5 kil mam nastastie dole, ale ide to tazko)

marcelina78

Na vasom mieste by som skusila najprv alternativnu medicinu, ja neviem, akupunkturu, cinsku medicinu..Nenechajte to zajst daleko, mne sa to nabalovalo postupne, najprv vycerpanost, stala unava, spavost, potom akysi stres a nepokoj sa pridal,silne bolesti hlavy, zle spanie a nakoniec to vyvrcholilo uzkostami a depresiou..Lutujem, ze som to nepodchytila skor a prehliadala tieto prve priznaky, nemuselo to zajst takto daleko.

rybicka

Este som chcela dodat, ze na Slovensku je vela ludi, ktori trpia znizenou cinnostou stitnej zlazy (casto bez toho, ze by o tom vedeli) vdaka dalekosiahlym dopadom Cernobylu a tiez zufalym nedostatkom jodu v prijimanej strave. V mojom pripade k tomu tiez prispelo to, ze som presla na himalajsku sol, ktora je sice zdravsia ako obycajna kuchynska, ale nie je jodidovana a neuvedomila som si , ze potrebujem doplnat jod v mojej strave. Zrejme je podobne s morskou solou.

rybicka

Lulu2011,
ja som sa tiez podobne citila vlani, unavena aj ked som sa zobudila po9-10 hodinach spanku, zacinala som fungovat az o takej 2-3 poobede.
Kamoska mi poradila dat si skontrolovat stitnu zlazu. Lekarka povedala, ze ju mam OK. Zial, mnohi lekari idu podla zastaralych noriem, podla ktorych mnohi pacienti so znizenou funkciou stitnej zlazy "spadaju do ich normy", takze dostanu od lekara "OK", aj ked to nie je "OK". Ja som sa riadila podla nameranej hodnoty a nie podla doktorkinho uzaveru. Zacala som brat doplnky na zvysenie stitnej zlazy a asi po mesiaci sa mi energia aj chut do zivota vratila.
Teraz som celkom rada, ze mi lekarka ziadnu diagnozu neurcila, lebo by mi asi naordinovala nejake chemikalie a ja by som nemala motivaciu hladat alternativne riesenie. (Blessing in disguise)

lost

Ja viem preco je to tak, preco mame taky problem

chceme toho tak vela, ale nevieme co skor :D

tak sa zasekneme na bode - neviem sa roztrhnut, tak radsej nic neurobim :D

lost

hmm, ak by toto zakladatelka temy napisala o 4 hodiny skor, normalne by som mal strach, ze som bol namesacny a pisal som to ja :D

ja som uz na takej urovni, ze sa mi nechce (ist) spat :D

To je hadam ten najvyssi mozni level (lenivosti) alebo "nechce sa mi"

:D

Lulu2011

veve - no to, ze sa citim unavena nema nic spolocne s motivaciou, ze mam dieta, jasne, ze kvoli nemu sa premozem, ale v podstate nijako vytazena nie som, lebo chodi do skolky a poobede sa uz citim ok a ideme na ihrisko, do mesta, hocikde, mna trapia tie rana a doobedia, ked mam velku potrebu spanku, vacsinou od tej 2-3tej poobede uz fungujem, unavou trpim uz cca 16 rokov a asi sa to uz ani nezmeni