Prosim pomozte

Príspevok v téme: Prosim pomozte
KristinaLKJH

Ahojte, volam sa Kristina a mam 18 rokov. Uz od detsva mam pomerne velku skoliozu a od 12-13 rokov trpin na hucanie v usiak,zrnitost zraku a na rychlejsi tlkot srdca. Myslim si , ze to zacalo tym ze som v 12 odpadla do mezvedomia ale doktori mi povedali, ze to bolo kvoli dehydratacii. Bola som aj na roznych vysetreniach ale nic mi nezistili tak som to nechala tak aj ked som potom este par krat mala stavy ze som odpadla alebo len tak tak neodpala. Nechala som to vsteko tak az do teraz ked som si vsimla ze hucanie v usiak mam silnejsie, aj zrnitost v ociach mam vasciu a zacali mi velmi casto trpnut nohy, ruky a aj usi. Velmi casto mi byva zle aj ked viem ze pricina je asi v skolioze najpravdepodobnejsie. Viem, ze ta moja zrnitost v ociach a hucanie v usiach moze byt este ovela vacsia ale bojim sa toho ze sa mi to bude len stupnovat lebo uz teraz mi to hucanie vadi ale pred tym som to vedela ignorovat. Dalsi problem mam s krkom. Dakedy ked pohnem z hlavou tak citim, ze mi tak divne pukne vkrku ale neni to puknutie je to skor ako ked piesok sa presypa -lepsie to asi neviem opisat. Vsakze nieje mozne pohnutim hlavy si zlomit vez ? Viem je to velmi hlupa otazka ale dakedy ma to napadne ked to citim a samozrejme ma ten krk aj bolieva ale to samozrejme skz skoliozy. Trpim aj nespavostou ale to je asi zapricenene tym, ze mam teraz velmi stesujuci rok totiz studujem v zahranici a to je aj dovod preco vas prosim o pomoc a nevyhladavam lekarsku pomoc. Moj dalsi problem je aj ten ze dakedy mam pocit akokeby som nevnimala realitu ale musim sa priznat, ze som este pred rokom bola velmi zaryta vegetarianka pocas 4 rokov ALE vysledky z pred roka mam uplne v poriadku co sa tyka zeleza a tichto zloziek ktore by mi mali chybat. Ak mi viete poradit prosim vas poradte mi lebo viem , ze ked zas budem otravovat lekarov, ked pridem domov tym ze mi huci v usiak a zrni v ociach a dalsimi problemami a nic mi nenajdu zas budem vyzerat akokeby som si to vymyslela. Za KAZDU radu velmi pekne DAKUJEM :)

KristinaLKJH

neverim.. teda ano je to mozne ale ked si predstavim co som si uz vsteko vytrpela skrz tej skoliozy tak..a neviete co by mi mohlo teraz pomoc ? teda okrem operacie ? A myslite si ze to ma zapricenenie krcna chrbtica ? teda ja obcas aj rozmyslam aj nad tym ze mam daky nerv zacviknuty alebo nieco take.. bolo by to mozne ?

KristinaLKJH

no ako male dieta som dost strajkovala kvoli tomu ale ano uz od 10 ci 12 som muslea nosit korzet a tak ze aj do skoly lenze pan mili dokor mi trosku zly korzen urobil ktory pri mojej 38 stupnovej skolioze napravoval len o jeden stupen ale potom od 14 som mala dobry denny a aj nocny. Potom som mala obdobie ze som nosila len nocne lebo samozrejme puberta a potom som uplne prestala. Nenavidela som to. Chodievala som aj na rozne rehabilitacie , predminuly rok som aj poctivo plava ale teraz vsteko zanedbavam uz dlhsi cas ale aj naprektomu mam pocit ze ze chrbitica sa mi zlepsila na pohlad okom ale neviem ake mam teraz stupnove zakryvenie ale urcite nepresahuje 4o stupnove teda operacny stav ale uz aj to mi hrozilo.