Čistenie uši olejom??? :)

Príspevok v téme: Čistenie uši olejom??? :)
Čokoládka :)

Ahojte decká,

včera sa mi stala veľmi nepríjemná vec.Ohluchla som na jedno uško,len tak z ničiho nič.Potom nasledovala stres-panika-hystéria a pohotovosť.:DNebolo to nič vážne,len zapchatý zvukovod.Hanbila som sa ako divá sviňka.Vyzeralo to akoby si nečistím ušká.A ja furt každý deň.:)Ale lekárka mi hneď povedala,že to s hygienou nič nemá,že mám anatomicky malé uši a tým pádom aj zvukovody také malé/úzke,že si nemám šancu vyčistiť poriadne ucho a len si to tam nejako zatláčam.Zakázali mi používať tyčinky do uší a ešte ma aj vyhrešili,že som si kúpila taký oj*b ako je Audisprey za 9 eur.:DVraj je to chobotina na entú (veď ani mi to nepomohlo).Boli tam traja ORL-lekári a boli rozhorčení ako takýto odžub môžu predávať v lekárni.Vraj najlepšie je do ucha kvapnúť kvapôčku jedlého olivového oleja alebo arganového.:OFakt?Máte s tým niektorá skúsenosť?Ja to nechápem.Mne to príde na hlavu dávať tam jedlý olej, aj keď len kvapku,ale vraj to rozpustí ten maz a potom už len z povrchu to tyčinkou vyčistiť.:)

Počuli ste niekto o tom?

Ďakujem za rady.

Kontrol0r

U mňa zaberá útok v podobe teplí olej, následne peroxid vodíka a vystriekanie veľkou injekčnou striekačkou - počujem potom vždy skvele

lionka5

O to viac si to treba vziať do srdca ked to odporúčajú aj lekári. Hoci hádam len nie všetky prípravky sú k ničomu...

lionka5

áno, argánový olej odporúčam na čistenie. Používam ho asi mesiac, cítim že sa to zlepšuje. Držím palce.