Zlomil sa mi zubok - čo teraz???

Príspevok v téme: Zlomil sa mi zubok - čo teraz???
elle576

Ahojte.
Chcem sa opýtať - stala sa mi taka vec, že sa mi zlomil zub. Je to štvrtý zub, ked rátam od predných a je vlavo dole. Zlomil sa mi tak, že je zarovnaný s dasnom, čiže klieštami sa nedá chytiť.

Asi pred rokom mi koli tomu zubu(a bol zdravý)!!!!! opuchlo hrozne líce. Zub mi teda na pohotovosti otvorili, a že si mám ten hnis stade odstranovať...že vraj to sa v lete tak stáva..nejaké tie zápaly z ,,ničoho nič"?? - nechápem tomu...

-zubarka mi potom čistila dnuka..neviem či kanálik alebo čo...že tam bol nejaký drobný nález a že ak sa vstrebe, tak že je to ok..a zub sa zablomboval..po asi polroku mi plobma vypadla a odlomila polka zubu..

Išla som zase k zubarke, dala mi vložku(chcela plombovať, ale sa nedalo lebo mi krvacal) a objednala ma..a vložka mi už ten den vypadla a na druhý den sa mi odlomila aj tá polka čo som mala...a teraz som takto..čo teraz??? Vytrhne ho?? ak hej, ako???? bude to oblieť?? hrozí mi ,,,podvažovanie" ????

A z čoho vlastne povodne opuchol??? Z ničoho nič, nebola tam plomba, nebol tam kaz!!!

ĎAKUJEM

Maros75

No minimalne by ta mala poslat na rtg....
Zapal od korena nie je vidiet z vonku. Ak by to tam bolo.....prelieci ta ATB a potom sa uvidi co dalej.