psychické týranie

Príspevok v téme: psychické týranie
Zorka 26

Po viac ako dvoch rokoch som ukončila nefunkčný vzťah, v ktorom ma priateľ ničil, nevšímal si ma a vlastne ma iba využíval.Chcela som to skončiť už pred asi rokom no vždy ma pod výhraškami že sa zabije prinútil dať mu šancu. Vždy to docielil a ja som trpela ďalej vo vzťahu bez lásky s človekom, ktorého dotyky mi boli nepríjemné a prakticky vynútené. Nakoniec som sa odhodlala to ukončiť napriek tomu, že to robil zasa a že som v "jeho území" navyše na mieste s veľkou jazykovou barierou. Krátko po rozchode som sa dala dokopy s clovekom, ktorý mi už pred rokom naznačoval vážny záujem. Ide o chalana veľmi jemného a vnímavého. Problém nastal v tom, že ako môj expartner zistil (povedala som mu to pretoze som za ciste karty na stole) ze sme sa dali dokopy (poznali sa) na neho fyzicky zaútočil. Našťastie terajší priateľ je absolútne nekonfliktný a snažil sa mu to rozumne vysvetlit, no nic nepomohlo. Nakoniec sa mi ho podarilo zrovnať ale odišiel s tým ze to tak nenechá a že nie on ale jeho ľudia ho dobijú. Mám strach - on je agresívny človek a ja sa bojím aby sa nieco nestalo...

Zorka26

No táto voľba žial bola nešťastná, ale bola to voľba. Asi to tak malo byť. No myslím že on je typ podla toho kolko ma v sebe promile :( ako som sa s ním rozisla vrátil sa k alkoholu - pri mne nepil vobec, dostal ultimatum bud alkohol alebo ja...
Proste sa budem musiet tvariť ze nic a robiť si po svojom, s priatelom sa budeme docasne stretat inde a budem dufať že to časom prejde :(

bingham

Baby zalezi od toho aku ma povahu...ak je to taky typ ako spominala Honor(ze sa zlakne) tak je dobre...horsie by bolo keby to bol typ co mu nevadi niekolko rokov sediet....

tak hadam je to ten prvy typ :)

a ty Zorka si teda tiez vyberas fajn priatelov... ;)

Zorka26

Nejde ma prihlasit tak pisem takto

Kontaktovala ma jeho mama, že ju veľmi mrzí čo spravil a že mu dohovára aby s tým prestal a nechal ma na pokoji, že ona sa na mňa nehnevá, že mi rozumie, že jeho správanie sa nedalo trpieť ale nikto nevie či to niečomu pomôže. On na nu nedá, nemá pred nou žiaden rešpekt tak uvidíme...Dočasne sa budeme s priatelom stretat mimo odtiaľto. Našťastie nieje z okolia... Určite sa nechcem nechať od neho zastrašovat

bingham - aj ja mám názor že jeho by to ešte viac vyprovokovalo...ale ak to nepojde inak tak to budem musiet takto riešiť a povedala som to aj jeho mame.

Honor

Bingham, áno vyhecovalo, ale mi povedz, čo iné pomôže? Prosenie nech dá pokoj? Vieš to takému človeku nepomôžeš. Moja sesternica s takým chodila, vyhrážal sa jej samovraždou, chcel zabiť aj ju, jej rodičia to nenechali tak, skontaktovali jeho rodinu a pod hrozbou, že keď bude ešte dlho obťažovať pojdu na políciu...chlapec sa zľakol a prestal, lebo v tom pomohla aj rodina a dokonca rodina toho chlapca. Ďalší prípad je moja kamarátka, ktorú otravoval jej bývalý aj rok po rozchode, už mala iného, stále jej vyvolával, chodil pod jej bránu, cez smsky jej nadával, vypisoval vyhražne správy jej priateľovi, tak sa jej otec nasral, zavolal mu a chlapec sa zase raz len zlakol a prestal, kamarátka si aj tak zmenila číslo. Čiže možno nie ak polícia tak by mohla zasiahnuť rodina. No v podstate ani v jednom ani v druhom prípade nie je isté, že to zaučinkuje.

bingham

Honor to nemysli zle, ale je to z blata do kaluze :))..., ale moze sa stat, ze sa naozaj zlakne...mna osobne by to este viac vyhecovalo

Honor

Aha, tak potom rozumiem. Nič to, ono proste ak bude s tým pokračovať išla by som na políciu ak nechceš nikoho zo svojich blízkych ohroziť a hlavne svojho súčasného priateľa

Zorka 26

Povedala som mu to koli tomu, ze sa proste nachádzam v tom prostredi kde sa MUSIME stretat :( a chcela som sa vyhnut riziku ze by nás proste niekde stretol a bolo by to este horsie keby to zbadal, alebo by sa to dozvedel od niekoho iného

Honor

A prečo mu hovoríš o polícii? Prečo bez upozornenia po ďalšom vyhrážaní proste tam nepojdeš nech s ním urobia poriadky? Tak isto by som mu neoznamovala, že mám niekoho. Neviem či to bolo nutné, ale jednoducho by som s ním skončila a začala život s niekym novým a dobrým a s bývalým, ktorý sa takto chová ukončila veškeré kontakty. Ak si sa so svojim súčasným dala dokopy po ukončení predošlého vzťahu, tak žiadne čisté karty už nezohravaju žiadnu úlohu podľa mňa. Je to tvoja slobodná voľba s kým budeš ďalej žiť a jeho do toho nič, nie si povinná nič oznamovať. Na políciu by som išla a vyhražky by ma nezaujímali síce strach by som mala tiež no ale neviem aká iná cesta existuje ;)

Loveme

Ak je taký agresívný ako píšeš, potom s tým možeš dopredu rátať, že sa vypomstí na niečom čo máš rada. Nemala by si nikde chodiť sama (ani tvoj priateľ), ale s tým stádom to bude ťažšie ustrážiť... Zrejme to bude psychopat, a nemal by čakať a rovno ísť na políciu. Možno by ti vedeli aj poradiť ako sa v tomto prípade máš správať, akú odbornú pomoc vyhľadať...

Zorka 26

O polícii som mu už povedala a malo to veľmi agresívnu odozvu. Problém je aj v tom, že tu mám veľké množstvo zvierat, o ktorých vie že sú pre mňa prakticky všetko - a bojím sa že keby to riešim cez políciu ublíži niektorému z mojich koní...