YAZ a bolesti klbov

Príspevok v téme: YAZ a bolesti klbov
ona1

dobrý deň milé dámy, 2,5roka som užívala minervu potom som mala asi pol roka pauzu a lekar mi predpísal YAZ, užívam ho druhý mesiac som takmer na konci ...ale chcem sa opýtať, zo začiatku som mala občasné bolesti nôh, bolo to skôr také oťaženie alebo akoby som celý deň behala. ..lenže dnes ma z ničoho nič začal bolieť ľavá noha teda skôr koleno respektíve klb, postupne sa to zhorošovalo.....najskôr som to pripisovala niečomu inému ale potom ako som si ho doma stiahla obväzom a ležala som ma začala bolieť aj druhá noha, rovnakým spôsobom...je možné že to je z YAZu? pretože tieto bolesti sú neznesiteľné....mám pocit že sa každú chvíľu rozplačem....prosím má niekto podobné skúsenosti?

zizizi

FIRMA BAYER PREDÁVA NA SLOVENSKU ANTIKONCEPCIU, KTORÁ V USA ZABILA 190 ŽIEN!
Nemecká nezisková organizácia Koalícia proti hrozbe Bayeru žiada zákaz predaja pilúl Yaz. „Výrobca ich vo veľkom propaguje najmä medzi mladými ženami s tvrdením, že sú dobré aj na chudnutie a proti akné, ale zamlčujú fakt, že riziko upchatia žíl o 75 percent vyššie ako pri starších druhoch tabliet,“ píše sa v jej stanovisku. „Užíva ich vyše 100 miliónov žien a dievčat po celom svete.

nemyslim si ze prave tieto hormony Ta chrania...

ona1

tak Ja ju beriem aj preto ze napriek tomu ze mám 20 rokov a stale mám rozhadzany cyklus a stale do mňa pchali nejaké hormonálne lieky tka som si povedala ze ked už mám.tak ci tak brať hormony tak aspoň nech ma chránia..tak preto...inak by som ich asi nebrala.

ziziz

Práve som dočítala pribalovy leták a je mi zle... Mam dojem ze kazdy kto užíva HAK neváži si svoj vlastný život... Veď to je ničenie prirodzeného fungovania tela... A ak sa vyskytne nejaká komplikácia, dáme vám ďalšie lieky... Ale ed ani 1000 liekov nespravia z ľudského tela tak prirodzene fungujúce, ako život bez liekov, ktoré človek nemusí brať... Inak, máš vysoké podozrenie na tu trombozu, to by som vôbec nepodcenila, radšej by som vyzerala ako hypochodner ako sa mi má nabuduce vytvoriť v mozgu.

ona1

čítala neustále.pri každom možnom náznaku niečoho abnormalneho si Ho prestudujem.či je to jeden z nežiaducich účinkov. som totižto veľmi pedantna aspoň v tomto... ale idem si aj pre lekárov precitat teda nech už dnes od strachu a bolesti ani nezaspim....

ziziz

Áno, tromboza je bežná komplikácia hak a často smrteľná... Čítala si si niekedy leták, čo máš pri Yaz? Ak nie tak si prečítaj na adcc.sk ale nie info pre pacientov ale pre lekárov

ona1

tromboza len tak? nemôže to byť niečo iné? dosť ste ma vystrasili.... hm bolelo ma obe nohy teraz vsak už len jedna ta,ktora ma začala bolieť neskor okolo 18tej ....tak celkom.sa.bojim

zizizi

Je to pravdepodobne tromboza, chceš čakať kym sa tí uvoľní ten trombus a poputuje do mozgu či do pľúc? Baby, každá hak je tichý zabijak, nikdy neviete, ktoru to zoberie