Milujem sestru svojej manželky

Príspevok v téme: Milujem sestru svojej manželky
SomZufaly

Som už úplne zúfalý a neviem ako dalej preto píšem sem. Takže som v situácii z ktorej neviem či je možné sa vlastne nejako dostať. Milujem totižto sestru mojej manželky. Možno si budete myslieť, že som hajzel a že si nevážim svoju ženu lenže ja jej sestru milujem už desať rokov a stále to trvá. Ked som mal 25 spoznal som svoju terajšiu ženu a dali sme sa do kopy. Asi zhruba po 3-4 mesiacoch som spoznal jej mladšiu sestru a akoby do mňa udrel blesk. Zo začiatku som si myslel, že je to len pobláznenie, ale ako sa ukázalo nebolo to len také chvílkové poblúznenie. Ked to ani po roku neprestalo tak som začinal byť zúfalý, ony majú so sestrou úplne úžasný vzťah a vedel som že keby som sa s jej sestrou rozišiel stratil by som obe a navyše som urobil najväčšiu chybu svojho života a oženil som sa so sestrou tej ktorú milujem - najskôr asi pod tlakom z beznádejnej situácie a preto, že som zbabelec - ja neviem. Ale proste prežívam peklo na zemi, lebo sesra mojej manželky býva o ulicu dalej - navyše sa pred dvoma rokmi vydala, stretnutia sa nejak veľmi obmedziť nedajú -a to som už skúšal, nepomohlo. O mojich citoch nevie nikto iba ja sám a dusím to v sebe a je mi z toho príšerne. S tou sestrou mojej manželky sme sa za tých 10 rokov tak zblížili že sú z nás najlepší priatelia a nikdy medzi nami nepadol ani len bozk iba sa občas objímeme a to sú tie chvíle pre ktoré žijem. Milujem byť v jej prítomnosti no zabíja ma táto situácia a ten pocit že nemôžem byť s tou ktorú milujem. Dakujem každému kto si toto celé prečíta a poskytne nejakú radu. Dakujem

mahulienka

SomZufali
Nechcem tu nikoho sudit, ale vybral si sa bojovat a dufam, ze to co zvitazi je zdravy rozum. Drzim ti palce nech to akokolvek do

SomZufaly

AlexSandra - tak so ženou sme si hovorili zo začiatku dosť často, že sa ľúbime, ešte aj taký rok po svadbe, ale potom sa to slovné spojenie na dlhú dobu vytratilo. Ja som kvôli jej sestre nemal potrebu to hovoriť a asi ani ona nie. Až potom v dobe ked som bol pevne rozhodnutý zachrániť naše manželstvo som jej to začal hovoriť. V tej dobe som strašne klamal sám seba. Najhoršie ale bolo, že ja som ju počúval, ked hovorila o tom, kto si kúpil aké auto a ktorá celebrita sa rozvádza a čo robia jej kamarátky a aj som sa snažil reagovať, ale potom som si povedal, že skúsim aj to, aby ona spoznala niečo, čo zaujíma mňa. S knihami a poéziou som vedel, že neuspejem, to už som skúšal často predtým a v nej to väčšinou vyvolalo smiech. Tak som kúpil knihu o maliaroch kde boli aj fotografie malieb a navaril som večeru, otvoril víno a snažil som sa jej niekoľko obrazov vysvetliť, pýtal som sa čo si o ktorom myslí, lenže ona mi po 10tich minútach povedala, že ju to absolútne nezaujíma a proste, že sa nudí. To vtedy som si povedal že toto asi naozaj nemá zmysel.
A ona mi nejak sama od seba ani nepovedala že ma ľúbi - väčšinou som to hovoril prvý ja. V tomto je taká, ako väčšinou bývajú skôr muži - neprejavuje veľmi svoje emócie a pocity.

piktogram

alexsandra: je mi luto, vyjadrujem sa len a na margo SomZufaly. s nikym inym sa do debaty nepustam. samozrejme, mas pravo na svoj nazor.

teda

mam precitane vsetky prispevky,a po tvojom poslednom Zufaly moja reakcia bola ,priznam sa,hlboky nadych-vydych,co s vami...priznanie si urobil na zaklade rad tu na fore..podla jej reakcie to ona necakala od teba.No podla tvojho opisu,co spolu podnikate,to pre mna vyzera tak,ze nie si jej lahostajny.Je to pre nu urcite tazke,priznat k tebe nejake city,ved ide o jej sestru..tu plati teraz uz len to stare ,zname,ze cas je najlepsi lekar.Urcite nezabudnem na tvoj pribeh,drzim ti palce,nech sa naplni tvoja laska

AlexSandra

Piktogram,

3-4 hodiny parkrat za tyzden po dobu 10 rokov je dost, aj ked uznavam, ze niektorych ludi clovek spozna az pri 24/7. No to sa stane, az ked dvaja bud zdielaju spolocny privat alebo spolu idu do vztahu :)

Jasne u Zufaleho je, ze nic neciti k svojej zene, zbytocne, aby s nou zostaval. Vlastne s touto myslienkou suhlasi takmer kazdy na fore.

A vyzera to tak, ze Zufaleho zena az tak nezboznuje, ved viete, ked jej naznacil, ze sa mu nepaci smerovanie ich vztahu. Keby to mne povedat moj muz, asi by to pre mna bola najsilnesia veta v zivotea urcite by som stym nieco robila + neschadzalo by mi to z mysle. Ak niekoho milujem, zalezi mi na jeho stasti aspon tak velmi, ako na tom mojom. Jej zjavne nie.. A minimalne nemala jeho naznacenia odignorovat minimalne sama kvoli sebe. Asi si myslela, ze ked to ona zmetie pod koberec, zrazu sa aj jemu vycisti mysel od zlych pocitov. Ved uznajte, ako by ste sa reagovali, keby vam to povedal vas partner? Zacali by ste hulakat, urobili z neho sprosteho chlapca, co si nic nevazi a zivot by siel dalej akoby nic? Zdaju sa mi usmevne vyjadrenia, ze uboha manzelka, dostala ranu pod pas. Nechcem povedat, ze si to zasluzila, ale tento pribeh moze pre ludi sluzit ako bajka, ktorej ponaucenie je: "Vnimaj viac svojho partnera, o to viac ked sam slovne prejavi nespokojnost".

Este tak okrajovo, mnohi ludia velebia silu a funkciu manzelstva, nebodaj prvy sex po svadbe, a teda sa ludia hala bala posobasia a potom maju strach partnera opustit, ak sa s nim nezhoduju, kedze manzelstvo je vseobecne vyssia hodnota. V pripade Zufaleho mam pocit, ze s manzelkou to vydrzal tak dlho, aby mal moznost kontaktu so svagrinou (?)

Ozaj, Zufaly, to si manzelke celych 10 rokov nepovedal, ze ju lubis? Nikto sa na toto neopytal, som zvedava...

piktogram

somzufaly: vies, moj nazor je, ze ked si s niekym na tri - styri hodiny parkrat za tyzden, to este neznamena, ze ho poznas. musis s nim zit 24hodin denne, 7 dni v tyzdni.. a aj tak je docela velka odvaha povedat, ze niekoho neomylne poznas. ale ako sam vravis, nedas si to vyhovorit. ok, tvoja vec.

poviem ti len tolko, sestra ma "gule" a charakter. a tipujem, ze aj keby k tebe nieco citila, svojej sestry sa nevzda. ma moje sympatie, pretoze inak by som nejednala ani ja. a dovolim si predpovedat, ze sa ti bude vyhybat, kym nenajde lepsie riesenie. tz., je mozne, ze sa odstahuju. tak by som to (asi) riesila ja. ale mozes pre nu nieco urobit: daj jej (chvilu) pokoj.

monca.

mas moj obdiv ze si s tym vysiel von.neostava ti ine len cakat.kto ta uraza tak tych si nevsimaj.kto nezazil nepochopi.poznam to z vlastnej skusenosti.presne to iste.s tym rozdielom ze ja som zasnubenie zrusila a odisla od oboch.myslim ze ta mam rada aj ona,len je tu jej sestra.a povedzme si rovno bola by to silna kava pre vsetkych.hlavne ak je na kratkudobu vydata.no ja si len mysl,ze ak by k tebe nic necitila tak by reagovala inac.ze si sa zblaznil,smiala by sa a tak.no neviem daj vediet ako si dopadol.drzim prsty

SomZufaly

Takže, už som jej to povedal - včera. Predtým než napíšem ako to dopadlo sa chcem vyjadriť k názorom, že svoju ženu neznášam a že som bezcharakterný a pod. - k svojej žene necítim nenávisť, ale necítim k nej ani lásku. Ked som ju spoznal tak bola iná, v prvom rade si nemohla dovoliť finančne nejak vyskakovať tak ako teraz a netrávila čas nakupovaním a kávičkami a zaujímali ju aj iné veci okrem klebiet a módy. A bola aj prirodzenejšia, no teraz jej strašne záleží na tom čo si o nej kto myslí. Pretože som ju zo začiatku naozaj mal veľmi rád, tak som myslel, že to s jej sestrou ma prejde - ved komu sa aspoň raz v živote nepáčili dve osoby naraz? Lenže jej sestra je výnimočná žena a za týmto si stojím! Toto mi nevyvráti nikto, pretože ja ju veľmi dobre poznám a za tých 10 rokov sa mi páčila stále viac a viac a napokon to prerástlo až do neskutočne silnej lásky. Ja tu netvrdím, že ked som ju spoznal tak sa mi nepáčila - už vtedy ma ohromným spôsobom očarila, ale nemohol som vedieť, že to bude trvať doteraz a že sa to bude stupňovať. V poriadku, nazvite ma hajzlom, ktorý by mal trpieť celý život za to, že mu nevyšlo manželstvo - ak máte tento názor, tak asi s tým nič nespravím a do istej miery máte aj pravdu, ale to, že si manželkinu sestru idealizujem, tak s tým nikdy súhlasiť nebudem. Môžem vám len priať, aby ste niekedy spoznali niekoho tak jedinečného, ako je ona. A teraz ku včerajšku. Povedal som jej to včera večer a jej reakcia bola taká, že nastalo neznesiteľné ticho. Ked už bola ticho príliš dlho a zdalo sa mi, že sa jej lesknú oči, akoby začínala plakať, tak som chcel od nej niečo počuť, aby mi aspoň niečo povedala. Jediné čo sa mi podarilo z nej dostať bola veta : ,,Svojej sestre by som to nikdy neurobila". Neviem celkom presne, čo tým chcela povedať. Mám z toho asi ešte väčší zmätok ako predtým. Viac som nezistil, lebo povedala, že musí ísť domov a videl som na nej, že pokúšať sa ju zastaviť by nemalo zmysel, takže odišla. Dnes ked som bol v práci, tak mi od nej prišla sms správa, kde sa mi len spravedlňovala, že tak rýchlo odišla a dopísala, že potrebuje čas aby vstrebala to, čo som jej povedal. Neriešim veci cez sms, ale odpísal som jej, že je to v poriadku a že mi je naozaj nesmierne ľúto úplne všetko čo sa deje. Na to už neodpísala. Naozaj mi je z toho všetkého na plakanie... Rozmýšlam dokonca, že si v práci zoberiem dovolenku, lebo už ani tam sa neviem sústrediť a som stále v strese. Proste teraz mi asi neostáva nič len čakať ...

Mrska Silvuska

...suhlas s carie...a AlexSandra-poznas jeho zenu, ked si dovolis povedat, ze si zasluzi lepsiu nez aku ma? Ved ma zenu taku, ako si vybral, predpokladam dobrovolne, a domyslam si, ze hlavne preto, aby bol tej svojej milovanej nablizku.
Skor nez riesit, co ako dopadne by som si na mieste Zufaleho dala otazku, ci je fer ist do manzelstva s takymito dovodmi...mila AlexSandra, vzi sa do kože Zufaleho zeny...keby si ty po rokoch zistila, preco si ta muz vzal, a co citi k tvojej sestre, pacilo by sa ti to?
a mili chlapci a chlapi, ktori radite Zufalemu obrabat obe naraz, ved to zostane v rodine...fuuuha, aki ste svetovi borci....vam prajem partnerku, ktora si to bude rozdavat s vami a zaroven s vasim bratom/otcom/synom...ved to ostane v rodine, nie?

mildo

myslel som si, ze som jediny...a nie som...nevyriesis to ziadnym rozhovorom, ak sa priznas, stratis obe, tak ako mas teraz obe pri sebe.neexistuje sposob, ako to vyriesit k spokojnosti vsetkych stran...nehovorim do vzduchu, roky tak zijem...na hrane...neviem ti preto poradit, jedine, co sa da, je opustit obe..zmenit vzduch...vtedy to bude lepsie..o cosi