Zivot s depresiou

please

natalia, ja myslim ze ti albertova ponukla zacat tymi AD preto, lebo alternativna liecba je pomala a ak si sa nahodou stazovala ako ti je zle, tak ta nechcela mozno zbytocne trapit. nie je pravda, ze rok a pol mi bolo stale zle, to si zle pochopila. rok a pol trvalo, kym mi uz bolo iba dobre. bolo to take ako na hupacke, raz lepsie, raz horsie. zvladnut sa to dalo, urcite to neboli take stavy ako teraz popisujes z tych AD. mozno by si to aj mohla skusit ak tieto tvoje tazkosti potrvaju dalsie tyzdne. albertova je ale velmi opatrny a zodpovedny terapeut, u mna stale upravovala davky podla toho ako som sa citila a cely cas som s nou bola v kontakte. to cloveku maximalne pomaha. uz ked prisiel od nej mail mi hned srdiecko poskocilo a bolo mi lahsie. davalo mi to neuveritelnu energiu ked som vedela, ze ma niekto nema na haku, ale mysli na mna a zalezi mu na tom, ako sa citim. ak si uz u nej bola na vysetreni tak pouvazuj ci by si tu liecbu predsa len neskusila. najskor si ale musis byt ista, ze toto co prezivas teraz sa neda uz vydrzat. lebo ak by ti tie AD mali zabrat, tak mozno trocha trpezlivosti nezaskodi. alebo vymenit za ine AD. pocula som ale aj taky nazor, ze su ludia, ktori AD znasaju naozaj zle a ze u tych sa musi volit iny pristup. ale je ich len velmi malo.

Janik4

No pekne,
to co citam o neziaducich ucinkoch. Ja som pre istotu ten pribalovy letak k Paroxetinu a Xanaxu ani neotvoril. U mna funguje psychika tak, ze by som iste nejake tie vedlajsie priznaky aj chytil.
Na druhej strane - po 15 dnoch uzivania Paroxetinu 20mg necitim ziadnu ulavu, skor naopak.

natalia22

inak som dufala, ze ten Citalec mi zaberie, ako som sa docitala, AD s obsahom citalopramu su vraj najcastejsie predpisovane, lebo zaberaju a maju najmenej neziaducich ucinkov, hlave u zien je ucinny, muzi ho vraj nemaju radi koli neschopnosti v sex. oblasti...Ale ma uz clovek chut na sex, ked je v depresii, alebo uzkosti? Radsej byt v klude a bez sexu :D

natalia22

sranda je, ze prve dva tyzdne som brala 5 mg a mala som total neziaduce ucinky asi vsetky, ledva som existovala, nemohla jest, na vracanie, uzkosti zosilnenli asi 10 nasobne, poto som zvysila na 10 mg, po dvoch tyzdnoch, ked mi to ustalo no a nic az po mesiaci zhorsenie rapidne..Ten Venlafaxin si uz napamatam, vzala som tusim polku tablety neviem akej gramaze, lekarka vravela, ze nechape, ako som mohla byt v takom stave z toho, ze to beru aj male deti..Pritom, ked som si tu tabletu davala, bola som pokojna a zmierena ze mi pomoze, takze panika z uzivania AD to urcite nebola. Ale vravim, ked mi to dnes predpisoval, nemala som odvahu ten liek este niekedy v zivote vziat..

digestor

No tak Mirzaten 15mg je asi taka ista kategoria ako Citalec 10mg :-DDD
Pozri sa, mohla si si ten Citalce zvysit aj sama a vyskusat, nie?
Ten venlafaxin je dobry, ale treba ho zvysovat postupne, neviem, aku si mala davku. Najslabsi je v davke 37,5mg a ma predlzene uvolnovanie, neverim, ze by ta odrovnal...

natalia22

DIGESTOR :D to je moj druhy psychiater novy, predtym som brala mirzaten 15 mg denne najslabsia davka a krmila ma stym 5 mesiacov a nic, akurat som lepsie spala, tak som zmenila lekara, cakala som, ze zvysi ten citalec aspon na 20 mg, ale vraj ked po mesiaci prislo taketo silne zhorsenie, asi t nie je liek pre mna povedal, predpisal Venlafaxin kapsule, ale to som odmietla, lebo to uz raz na mne skusali a myslela som, ze sa zblaznim po prvej tablete, nezelam nikomu, bola som nepricetna a zvracala som, preto mi napokon predpisal Coaxil a povedal, ze divno reagujem na lieky. Je to stary pan doktor, dochodca, dost uznavany u nas v meste, myslela som, ze ma viac skusenosti ako ta predchadzajuca mlada lekarka, mala na salame, kontrola trvala 5 minut, u tohto lekara som tam vzdy minimalne pol hodiny, sadne , pokeca, v podstate aj ako psycholog, to sa mi na nom pacilo, s tymi liekmi je to strasna loteria...

digestor

natalia22, nechapem, co to mas za psychiatra, ked ti dava take slabe ADcka..ved si pytaj venlafaxin, alebo nieco podobne ucinne...
Coaxil mozes skusit, ale podla mna ti prilis nepomoze.
Ja vlastne nepoznam psychiatra, ktory by liecil 10mg citalopramu dlhsie trvajucu depresiu zneschopnujucu pacienta v beznom zivote, to snad ani nie je mozne..
podla mna na tebe setri, vsak sa pozri na cenu citalecu :-D
Nemozes si najst ineho psychiatra? Nejakeho normalneho?

natalia22

PLEASE aj ja som bola pred mesiacom u Albertovej, doporucila mi na zaciatku skusit tie AD od lekara, uz mesiac cakam na najake kvapky od nej, lenze mam pocit, ze odkedy beriem AD je to este horsie, som troska smutna, ze ta liecba od nej zabera az za taky dlhy cas, vlastne pises za rok a pol ti bolo az lepsie, ako si dokazala fungovat v takom stave a dufat, ze bude este dobre? Inak super, ze mas uz pokoj, snad to bude uz natrvalo, drzim palce...

Janik4

to sslnieckova:

Takto, depresia je pre mna nieco nove, trpim nou cca 4 mesiace a rozhodol som sa bojovat s nasadenim AD.

Na druhu stranu, moja OCD ma trapi uz niekolko rokov. Skor som sa za to hanbil, no v poslednom case kludne oznamim ludom, ze mam OCD a niektore veci jednoducho nie som schopny urobit. Vysvetlim im o co ide a vacsina z nich to pochopila.